Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Wiosenne bieganie

Dla zdrowia i przyjemności

Wiosenne bieganie

Babski Bieg przyciągnął tłumy Świnoujścian

Foto: Bartek Wutke

224 panie wzięły udział w Babskim Biegu. Organizowana przy okazji Dnia Kobiet impreza przyciągnęła rzesze amatorów joggingu.

Dziewczyny z Babskiego Teamu, które przygotowały imprezę miały jeden cel - wyciągnąć ludzi sprzed telewizorów oraz z kanap i zachęcić do biegania. Patrząc na ćwierć tysiąca zawodników wydaje się, że ten zamiar się powiódł. Te czysto rekreacyjne zawody mają szansę na stałe wpisać się w sportowy kalendarz naszego miasta.

W niedzielne południe 262 zawodniów ruszyło ulicą Jachtową a później alejkami Parku Zdrojowego na 3 kilometrową trasę. Stawkę 224 kobiet uzupełniło 38 panów. Dystans można było pokonać biegiem, spacerem albo przy pomocy kijków do nordic walkingu. Jeżeli do grona uczestników dodamy niemałą liczbę kibiców to nietrudno domyślić się, że okolice Fortu Zachodniego stały się najbardziej zatłoczonym miejscem w Świnoujściu.

Mimo amatorskiego charakteru imprezy, była też i poważna rywalizacja. Najszybciej 3 km pokonała Ola Hołda. Na pierwszą setkę uczestniczek czekały pamiątkowe medale. Zaś dla wszystkich uczestników przewidziano słodki poczęstunek.

Zapraszamy również do fotorelacji z tej imprezy.

Autor: Bartek Wutke
comments powered by Disqus