Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Atak rośnie w siłę

Nowe twarze we Flocie Świnoujście

Atak rośnie w siłę

Sebastian Olszar (po lewej) obejrzał już mecz z Miedzią Legnica. Obok Michał Stasiak.

Foto: Bartek Wutke

Dwóch napastników wzmocniło skład Wyspiarzy. W tym tygodniu kontrakty podpisali znany już w Świnoujściu Sebastian Olszar oraz czeski piłkarz Petr Hosek.

Sebastian Olszar reprezentował biało-niebieskie barwy w sezonie 2012/2013. Był wtedy najskuteczniejszym strzelcem drużyny. Jedenaście trafień wydatnie pomogło drużynie zająć świetne, czwarte miejsce w lidze. Po rundzie wiosennej Olszar podpisał kontrakt z Termalicą Nieciecza. Tam jednak mu się nie wiodło. Zagrał tylko w jednym spotkaniu. Szybko złapał kontuzję a we wrześniu ubiegłego roku przeszedł artroskopię kolana, która wyłączyła go z gry na resztę sezonu.

- To taki nasz as, a właściwie asik w rękawie. Chłopak nie grał przez ostatnie pół roku - tak o Olszarze mówił po meczu z Miedzią Legnica trener Bogusław Baniak. - Prezes Termaliki rozwiązała z nim kontrakt, jest wolnym zawodnikiem. Przed nim dużo pracy ale spotkałem się z nim dziś rano i jest szansa, że do nas dołączy. Cieszę się, że jakaś barka czy wiatr go do nas przywiódł.

Teraz przed zawodnkiem trudne zadanie nadrobienia zaległości treningowych. Sebastian Olszar podpisał kontrakt ważny do końca bieżącego roku.

Taki sam okres czasu obowiązywać będzie umowa z Petrem Hoskiem. 24-letni Czech zagrał w sparingu Wyspiarzy z Formacją Port 2000 Mostki. Zdobył tam zwycięską bramkę. To wystarczyło, żeby przekonać do siebie trenera Baniaka. Wcześniej reprezentował słowacki klub 1.FC DAC Dunajska Streda. Co ciekawe w Polsce występuje już jego brat - bliźniak. Jan Hosek broni barw Cracovii Kraków.

Autor: Bartek Wutke
comments powered by Disqus