Piątek, 26 kwietnia 2024r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Sport / Siatkarze z Gimnazjum nr 1 mistrzem Zachodniopomorskiego

Kolejny sukces siatkarzy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących

Siatkarze z Gimnazjum nr 1 mistrzem Zachodniopomorskiego

Jeszcze nie wygasły emocje po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Polski Kadetów przez Maraton Świnoujście, a już nasi gimnazjaliści musieli zmierzyć się z najlepszymi rówieśnikami w Wojewódzkim Finale Gimnazjady w piłce siatkowej chłopców. W błyskotliwym stylu pokonali wszystkich uczestników turnieju i zostali Mistrzami Województwa Zachodniopomorskiego.

Finał rozegrany został 12 maja br. na sali OPP w Kołobrzegu. Kolejne miejsca zajęły gimnazja z Kołobrzegu, Szczecina i Pyrzyc.

W dniach 16.05.-19.05.2016 w Kołobrzegu zostanie rozegrany Ogólnopolski Finał Gimnazjady w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze województwo będą oczywiście reprezentować uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 w Świnoujściu. W ubiegłym roku szkolnym wywalczyli trzecie miejsce na finale rozgrywanym w Lublinie.

Skład zespołu:Miłosz Kruk, Bąk Szymon, Bartosz Belchnerowski, Dawid Faryński, Hubert Jałoszyński, Jędrzej Strokosz, Michał Nowakowski (cała siódemka wywalczyła brązowy medal w MP Kadetów), Szymon Kin, Damian Poszyler, Kacper Pestka, Paweł Garstka, Wojciech Nowicki, Szymon Wojtczak.

Trenerzy: Karol Janaszewski, Artur Kulikowski. Kierownik szkolenia: Zdzisław Gogol.

Autor: Karol Janaszewski