Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Wyspiarzy czeka ciężka walka

Trudny wyjazd Floty do Małopolski

Wyspiarzy czeka ciężka walka

Wiosną Flota uległa na własnym boisku Kolejarzowi 0:2.

Foto: Bartek Wutke

Piłkarze Floty Świnoujście na zakończenie 24. kolejki I ligi zmierzą się w niedzielę w Stróżach z Kolejarzem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.

- To dla nas strategiczny, bardzo ważny mecz - mówi trener Floty, Bogusław Baniak. - My jesteśmy po zwycięstwie dzięki golowi w ostatnich minutach. Rywal odwrotnie: przegrał tracąc bramkę w 90 minucie, w kontrowesyjnych okolicznościach. Trener Kolejarza Przemysław Cecherz mówi głośno o błędach sędziów.

Rzeczywiście, rywal jest trochę sfrustrowany, a zatem będzie bardzo zdeterminowany. W tabeli zajmuje 16. miejsce, czyli pozycję, którą zajmowała po rundzie jesiennej Flota. Nawet remis Floty przedłuży jego frustracje. I pozwoli Wyspiarzom utrzymać dwa punkty przewagi nad zespołem ze Stróży.

- Kolejarz ma potężnego bramkarza, Łukasza Radlińskiego z Warty Poznań - mówi Baniak. - W obronie ciekawą postacią jest Witold Cichy, a w pomocy Wojciech Trochim, który strzelił nam gola jesienią (Kolejarz wygrał w Świnoujściu 2:0). To solidna drużyna, z którą trzeba zagrać na specyficznym boisku. To bardzo dobry fizycznie zespół, który u siebie przegrał w 11 meczach tylko 3 razy. Ich styl gry, to długa piłka, a my takich drużyn nie lubimy. Na pewno będzie potrzeba w tym meczu więcej walki, niż w innych. Ciężko będzie grać w piłkę, ale my musimy próbować, bo potrafimy.

W zespole Floty zabraknie przynajmniej dwóch piłkarzy. - Z powodu kontuzji nie zagra Marek Opałacz i Robert Kolendowicz - wyjaśnia Baniak.

Autor: Krzysztof Dziedzic
comments powered by Disqus