Strona główna / Sport / Maraton poległ z kretesem

Koniec przygody młodych siatkarzy w Mistrzostwach Polski

Maraton poległ z kretesem

Tylko w meczu z Resovią, nasi siatkarze ugrali seta.

Kadeci MMKS Maraton Świnoujście nie zaliczą minionego weekendu do udanych. W półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdołali wygrać tylko jednego seta. Tym samym odpadli z dalszej rywalizacji.

W turnieju poza naszymi siatkarzami wzięły też udział silne drużyny Czarnych Radom, Norwida Częstochowa i Resovii Rzeszów. Ci ostatni bronią tytuły mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem.

W otwierającym półfinały spotkaniu Maraton zmierzył się właśnie z Rzeszowianami. Po pierwszym, gładko przegranym do 9 secie kolejne były wyrównane. Niestety, Świnoujścianie zdołali wygrać tylko jednego seta i mecz zakończył się ich porażką.

Kolejnego dnia nasi siatkarze zmierzyli się z Norwidem Częstochowa. Mecz był zacięty i w kadżdym z setów walka trwała do końca. Jednak to goście byli górą i wygrali mecz 3:0. Tym samym Maraton odpadł z Mistrzostw.

Ostatniego dnia w meczu o miejsca 3-4, pozbawieni wiary zawodnicy łatwo przegrali 3:0 z Czarnymi Radom, w dwóch setach praktycznie nie podejmując walki.

Do finału awansowały drużyny Resovii i Norwida.

Autor: Bartek Wutke