• DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Pierwszy sparing i pierwsze wysokie zwycięstwo

Flota - Ina Ińsko 8-1 (5-1)

Pierwszy sparing i pierwsze wysokie zwycięstwo

Wysokim zwycięstwem nad przebywającym na obozie spadkowiczem z V ligi rozpoczęli piłkarze Floty rok 2018, po raz pierwszy pod okiem trenera Jerzego Rota. Oczywiście tych bramek mogło być znacznie więcej, goście też je mieli, ale wynik w pełni oddaje sytuację z boiska.

W 7 minucie Staniszewski z wolnego z 16 metrów trafił w słupek, 4 minuty później prowadzenie mogli objąć goście, ale Bochen wygrał sam na sam z Loduchowskim. W 12 Protasewicz po szybkim odegraniu piłki od Staniszewskiego zdobył prowadzenie. W 16 Ligierski wykorzystał błąd obrony Iny i zdobył drugiego gola, a minutę później Protasewicz ponownie pokonał Sydora. Czwarta bramka padła po strzale z prawej strony, a piątą zdobył lewą nogą Staniszewski. W 33 jedna z nielicznych kontr gości zakończyła się skutecznym strzałem M. Klyma przy prawym słupku i do przerwy Flota prowadziła 5-1.

W 54 minucie Sydor odbił strzał Kozłowskiego, jednak nasz zawodnik ponownie przejął ją za plecami bramkarza i głową zdobył szóstego gola. Dwie minuty później Staniszewski w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił ponownie w słupek. W 79 Harkot posłał piłkę obok wybiegającego bramkarza, a wynik na 8-1 ustalił Staniszewski tuż przed końcowym gwizdkiem.
W drużynie Floty testowany był 25-letni zawodnik futsalowej drużyny Mieszko Gniezno - Łukasz Ligierski, a debiut zaakcentował zdobyciem gola. Gratulujemy.

Kolejny mecz w sobotę 27 stycznia, o godzinie 15:00, w Świnoujściu. Przeciwnikiem będzie zaprzyjaźniony niemiecki klub Insel Usedom.

1-0  Michał Protasewicz     12 minuta
2-0  Łukasz Ligierski     16 minuta
3-0  Michał Protasewicz     17 minuta
4-0  Patryk Harkot     23 minuta
5-0  Damian Staniszewski     31 minuta
5-1  Michał Klym     33 minuta
6-1  Dariusz Kozłowski     54 minuta
7-1  Patryk Harkot     79 minuta
8-1  Damian Staniszewski     90 minuta

Flota: Oskar Bochen, Piotr Tkaczonek (46 Michał Wnuk), Dariusz Kozłowski, Dawid Trafalski (59 Maciej Rombalski), Kornel Pflantz, Michał Protasewicz, Mariusz Helt (46 Filip Żabiński), Łukasz Ligierski, Patryk Harkot, Oskar Zięty (46 Mateusz Bątkowski), Damian Staniszewski.