Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Sport / Flota - Grün Weiß Nadrensee 7-0 (4-0)

Wydarzenia

Flota - Grün Weiß Nadrensee 7-0 (4-0)

W niedzielę przeciwnikiem niebiesko-białych byli zielono-biali, czyli wicelider Kreisligi Meklemburgii Pomorza Przedniego - Grün Weiß Nadrensee. Nadrensee (polska historyczna nazwa Nadręże) to niewielka miejscowość przy granicy z Polską, w powiecie Vorpommern-Greifswald, w pobliżu przejścia granicznego w Kołbaskowie. Specyfiką klubu Grün Weiß jest to, że grają w nim... wyłącznie Polacy.

Bez wątpienia największym rozczarowaniem tego meczu było nie stawienie się na nim wyznaczonych sędziów. W tej sytuacji obowiązki rozjemcy wziąć na siebie musiał jak zwykle niezastąpiony Lech Nowak.

Zespół gości przeciwstawił naszej drużynie przede wszystkim ambicję, nastawiony na przeszkadzanie, rzadko podchodził pod naszą bramkę. W kwestii wyszkolenia Flota dominowała zdecydowanie, stąd taki właśnie wynik, a z powodzeniem mógł być i dwucyfrowy. A dodajmy, że Flota grała w mocno niepełnym składzie, z zawodnikami testowanymi i juniorami, a bez między innymi Skwary, Helta, Nowaka, Wnuka, Protasewicza, Ziętego, czy Żabińskiego. Najpewniejszym punktem gości był zdecydowanie bramkarz Andrzejkowicz, któremu piłka wręcz kleiła się do rąk i uchronił swój zespół od dużo wyższej porażki.

Wynik otworzył w 15 minucie płaskim strzałem z 15 metrów Bursa. Na drugiego gola czekaliśmy kolejnych 18 minut. W tym czasie Andrzejkowicz odbił ostry strzał Staniszewskiego, a dobitka Bursy wyszła powyżej poprzeczki, Rombalski przestrzelił z bliska, Trafalski z półobrotu trafił w bramkarza, a ze strony gości Kowalski zza pola karnego strzelił minimalnie za wysoko. Wreszcie Staniszewski z bliska wykorzystał podanie M. Bątkowskiego. Kolejne dwa gole padły w dwuminutowych odstępach. Harkot będąc 11 metrów od bramki znalazł lukę w gąszczu nóg, a następnie Ligierski z podania Harkota podwyższył na 4-0.

W 59 minucie Stankiewicz z podania głową od Kozłowskiego trafił w słupek, a piątego gola zdobył Staniszewski w sytuacji sam na sam. 13 minut później Kozłowski skutecznie dobił strzał Ligierskiego, a wynik minutę przed końcem ustalił strzałem z bliska Trafalski.

Kolejny sparing już w środę o 18:30. Będą to derby z Prawobrzeżem.

1-0  Piotr Bursa     15 minuta
2-0  Damian Staniszewski     33 minuta
3-0  Patryk Harkot     35 minuta
4-0  Łukasz Ligierski     37 minuta
5-0  Damian Staniszewski     63 minuta
6-0  Dariusz Kozłowski     76 minuta
7-0  Dawid Trafalski     89 minuta

Flota: Krzysztof Nazaruk (63 Łukasz Gądek), Mateusz Bątkowski (46 Paweł Stankiewicz), Dariusz Kozłowski, Dawid Trafalski, Maciej Rombalski, Piotr Bursa (31 Hubert Fabiszewski), Krzysztof Bątkowski (50 Kornel Pflantz), Patryk Harkot (62 Piotr Tkaczonek), Łukasz Ligierski, Patryk Kalata (46 Maciej Nasiadko), Damian Staniszewski.
Trener: Jerzy Rot.

Grün Weiß: Sebastian Andrzejkowicz, Piotr Soborak, Robert Smółko, Szymon Starosta, Michał Pacanowski, Bartłomiej Stefaniak, Gracjan Rybicki, Maciej Rybak, Marcin Baran, Kamil Tomczak, Kamil Rybicki.
Na zmiany wchodzili: Krzysztof Mierzwa, Bartosz Kowalski, Mateusz Kowalczyk.
Trenerzy: Mariusz Nawrocki, Marian Manteuffel.