Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Mariusz Fyrstenberg zagra w amatorskim turnieju w Świnoujściu

Babolat ITF Seniors

Mariusz Fyrstenberg zagra w amatorskim turnieju w Świnoujściu

Foto: Organizator

Na korcie zarobił ponad 3 miliony dolarów. Był 6 deblistą świata, finalistą wielkoszlemowego turnieju US Open i półfinalistą Australian Open. Mariusz Fyrstenberg, jeden z najlepszych deblistów w historii polskiego tenisa, wystąpi w turnieju Babolat ITF Seniors rozgrywanym do niedzieli 9 czerwca w Świnoujściu i Ahlbecku. 

Fyrstenberg w parze z Marcinem Matkowskim tworzyli najbardziej znaną polską parę deblistów. Leworęczny gracz aż 5 razy wystąpił w kończącym sezon turnieju Masters, w którym gra 8 najlepszych par na świecie. W sumie wygrał 18 zawodów cyklu ATP. Przez trzynaście lat reprezentował Polskę w Pucharze Davisa wygrywając 27 spotkań. Swoją pełną sukcesów karierę zawodniczą Fyrstenberg zakończył w 2017 roku.

Tenisowe emocje w Świnoujściu

W Świnoujściu zagra w parze ze swoim bratem Dariuszem. Rozgrywane na wyspie Uznam zawody należą do międzynarodowego cyklu ITF Seniors. To turnieje dla graczy powyżej 35. roku życia rozgrywane w kategoriach wiekowych. Najmłodsi tenisiści mają wspomniane 35 lat, a najstarsi powyżej 85. Wielu z nich ma za sobą karierę zawodniczą, ale Mariusz Fyrstenberg będzie najbardziej utytułowanym tenisistą w historii turnieju.

Fyrstenberg z bratem swój pierwszy mecz zagrają najprawdopodobniej w piątek 7 czerwca – dokładna data i godzina będą znane w czwartek wieczorem i ogłoszone na stronie turnieju - www.babolat.pl/itf.

Jedyny taki turniej na świecie

Oprócz Mariusza Fyrstenberga w Świnoujściu i Ahlbecku gra ponad 200 tenisistów w całego świata. W weekend turniej, który trwa od poniedziałku, wchodzi w fazę finałową. Widzowie, którzy zawitają na korty przy ul. Matejki w Świnoujściu i korty Blau-Weiss w Ahlbecku mogą spodziewać się wielu znakomitych pojedynków. Wstęp na oba obiekty jest darmowy.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus