Niedziela, 12 lipca 2020r.

Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Parkrun to też wolontariat

Wydarzenia

Parkrun to też wolontariat

Foto: Tomasz Szafrański

Rześkie powietrze przywitało uczestników 177. parkrunu, ale już za moment, gorąca atmosfera i rozgrzewka poprowadzona przez Dominikę Duszkiewicz - zrobiły swoje. Na linii startu razem z uczestnikami pojawiła się wiewiórka i jeż w wykonaniu Dominiki. Po sygnale biegacze, chodziarze i kijkarze pomknęli alejkami Parku Zdrojowego, a peleton prowadził jako rower bezpieczeństwa - Piotr Zgraja.

Na sobotnim parkrunie czas odmierzał Janusz Michalski, a nad kolejnością pojawiających się a mecie zawodników, czuwał Mirek Jabłoński, sknaowaniem zajął się Zbigniew Kosel, któremu przy sortowaniu tokenów dzielnie pomagała Marcelina Gawle. Nie byłoby parkrunu bez herbatki (przygotowanej przez Łukasza Gawle i Marka Jasiuchnę) oraz korzennych ciasteczek (od Hotelu Trzy Wyspy), a serwowanej przez Julię Kulę. A żeby uczestnicy nie pogubili się na trasie, drogę wskazywały im Agnieszka Michalska i Joanna Szafrańska. Na parkrunie nikt nie jest ostatni, a to za sprawą zamykającego stawkę, tym razem zadanie tego podjęła się Iwona Hołota.

Szczegółowe wyniki znajdziecie pod linkiem: www.parkrun.pl/swinoujcie

Po parkrunie jak co tydzień spotkaliśmy się na dobrej kawie i innych wyśmienitościach w Cafe Pod Koronami, gdzie wyniki wprowadzał Tomasz Szafrański, występujący tym razem w podwójnej roli, bo także jako fotograf.

Każdy z uczestników może być zadowolony, bo pokonał dzisiaj 5km, pokonał swoje słabości i samego siebie, a to jest najważniejsze.

Jak widzicie parkrun to nie tylko bieganie i chodzenie można też zgłosić się na wolontariat i wspierać organizację sobotniego spotkania, zatem kto chętny na 178. parkrun.

Do Zobaczenia w sobotę!

Autor: parkrun Świnoujście
comments powered by Disqus