Poniedziałek, 30 listopada 2020r.

Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Dzień Kobiet na parkrunie

Wydarzenia

Dzień Kobiet na parkrunie

Foto: Piotr Zgraja

To, że parkrun jest kobietą wiadomo od zawsze. Dzisiejsza #193 edycja parkrun Świnoujście tylko to potwierdziła`, bo chyba pierwszy raz się zdarzyło, aby spośród osób które ukończyły dzisiejsze parkrunowe zmagania było więcej jakże uroczych pań niż panów. 

A wszystko to za sprawą wigilii Międzynarodowego Dnia Kobiet, gdzie to żeńska część biegającej społeczności grała dzisiaj pierwszoplanowe role, natomiast panowie dzielnie je wspierali w rolach wolontariuszy i na mecie dodatkowo witali każdą z pań kwiatami i słodyczami. Jeszcze raz drogie Panie - by Wam czasu starczyło na wszystko, szczęście dopisywało mimo wszystko, w sukcesy obrodziło a to co dobre na lepsze się zmieniło.

Wracając do samego biegu – 56 osób stanęło na starcie i tyleż samo ukończyło bieg. Wśród startujących było 30 kobiet co w prostej arytmetyce daje nam 26 startujących mężczyzn. Dwie panie miały dzisiaj dodatkową okazję do świętowania – Agnieszka BOCHENEK za ukończenie 100 parkrunów oraz Sabina ROZA za przejście 50 parkrunów – jeszcze raz gratulujemy. Najkrócej dzisiaj na trasie przebywały: Karolina ROMAŃSKA (23:05), Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (24:53 bijąc przy tym swój rekord życiowy) oraz Klaudyna MAŁOCHA (25:25). Klasyfikacji panów z wiadomych względów nie podajemy, ale wszystkie wyniki można sprawdzić na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie

Dzisiejszy #193 parkrun Świnoujście zabezpieczało 13 wolontariuszy, którzy to przy wsparciu parkrun Polska, Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz lokalnego partnera – Hotelu Trzy Wyspy oraz nietuzinkowych wypiekach Beaty KRAJEWSKIEJ i Sandry LAUDIEN zabezpieczali i organizowali dzisiejszy bieg.

A za tydzień jak w każdą sobotę czekamy na wszystkich zdecydowanych do sportowego rozpoczęcia dnia z kolejnym już #194 parkrunem. Startujemy jak to już w zwyczaju bywa o godzinie 9.00 z linii startu usytuowanej przy boisku w Parku Zdrojowym. Warto jednak przybyć nieco wcześniej, aby wziąć udział w rozgrzewce, no i nieco dłużej przebywać w przemiłym gronie biegaczy.

Zapraszamy serdecznie.

Autor: parkrun Świnoujście
comments powered by Disqus