Sobota, 31 października 2020r.

Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Jesienne Biegi Przełajowe

Wydarzenia

Jesienne Biegi Przełajowe

Foto: OSiR „Wyspiarz”

W ramach współzawodnictwa sportowego szkół, na stadionie lekkoatletycznym w dniu 29 września 2020 r. odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe. Na starcie pojawiło się 267 uczniów świnoujskich szkół podstawowych i szkół średnich, którzy rywalizowali w biegach indywidualnych. 

Uczniowie (klasa III – IV; V-VI) w ramach Igrzysk Dzieci rywalizowali na dystansie 650 m, zaś młodzież (klasa VII – VIII) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz  Licealiady miała do pokonania dystans  950 m. Wszyscy zawodnicy dobrze się spisali poprawiając swoje lokaty z ubiegłego roku lub też debiutując w zawodach tej rangi. Najlepsze miejsca w każdym biegu nagrodzone zostały pamiątkowymi medalami, zaś pierwsze dziesięć miejsc w każdym biegu punktowało do klasyfikacji drużynowej szkół. .

Wyniki indywidualnych biegów przełajowych (pełny komunikat na stronie OSiR „Wyspiarz”)

Igrzyska Dzieci

klasa III – IV ( rocznik 2011-2010)

dziewczęta
I miejsce Natalia Czarnowska – SP 1
II miejsce Julia Jagusz – SP 6
III miejsce Łucja Kita – SP 6 

chłopcy
I miejsce Szymon Woźniak – SP 1
II miejsce Maks Zbyszewski – SP 1
III miejsce Oliwier Mroczkowski – SP 6

klasa V-VI ( rocznik 2009-2008)

dziewczęta
I miejsce Maria Wrębiakowska – SP 6
II miejsce Joanna Włodarczak – SP 6
III miejsce Justyna Guzenda – SP 2

chłopcy
I miejsce Bartosz Litra – SP 6 
II miejsce Franciszek Gralak – SP 1
III miejsce Miłosz Zakrzewski – SP 1 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ W RAMACH IGRZYSK DZIECI

SP 1 – 104 pkt
SP 6 – 78 pkt
SP 4 – 29 pkt
SP 2 – 9 pkt
Logos – 4 pkt 

 

Igrzyska Młodzieży Szkolneej

klasa VII – VIII ( rocznik 2007-2006)

dziewczęta
I miejsce Zuzanna Ziomko – SP 6 
II miejsce Dominika Onaczewska – SP 4
III miejsce Dominika Stefaniak – SP 1

chłopcy
I miejsce Dawid Pecyna – SP 4
II miejsce Jakub Zelent – Lipiński – SP 1
III miejsce Kajetan Rupar – SP 4

KLASYFIKACJA SZKÓŁ W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY

SP 4- 40 pkt
SP 6 – 34 pkt
SP 1 – 33 pkt
SP 2 – 5 pkt

 

Licealiada

Rocznik 2001 i młodsi 

dziewczęta
I miejsce Kaja Karasek – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I 
II miejsce Oliwia Piotrowska – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I 
III miejsce Natalia Nowak  – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I 

chłopcy
I miejsce Liam Maćkowski – Liceum Ogólnokształcące im. Miesza I
II miejsce Artur Udycz – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
III miejsce Hubert Wydra – Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ W RAMACH LICEALIADY

Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka – 90 pkt
Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki – 22 pkt

Organizator zawodów Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” dziękuje dzieciom i młodzieży za tak liczny udział i sportową rywalizację, nauczycielom wychowania fizycznego za zachęcenie uczniów do udziału w zawodach, a także sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów.

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus