Wtorek, 3 października 2023r.

Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Wiosenne starty Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje

Wydarzenia

Wiosenne starty Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje

Foto: AL Międzyzdroje

Miesiąc maj dla zawodników i zawodniczek trenujących w Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje jest okresem wzmożonych startów na zawodach sportowych.

Pierwsze starty zanotowaliśmy już 29 kwietnia w Kołobrzegu podczas Mistrzostw Województwa MKS i UKS gdzie zdobyliśmy cztery medale: Złoty medal Faustyna Kmera w skoku w dal - 4,50, srebrny medal Weronika Ilczenko w skoku wzwyż - 132 cm, srebrny medal Hanna Szymańska w rzucie oszczepem - 22,67 i brązowy medal Kacper Caban w skoku w dal - 5,27.

Kolejny start zanotowały nasze sprinterki w Słubicach gdzie ustanowiły wartościowe wyniki oraz nowe rekordy życiowe na dystansie 300 m: Zuzanna Ziomko - 41,56, Hanna Owczaruk - 41,78, Maja Czajkowska - 42,40 i Nela Zygmunt - 44,12.

6 maja liczna reprezentacja AL Międzyzdroje wystartowała w Mitingu Rozpoczęcia Sezonu Lekkoatletycznego w Białogardzie. Mimo niskiej temperatury i opadów deszczu ustanowiono wiele wartościowych wyników dających nadzieje na awans do Mistrzostw Polski.

W tym samym czasie nasza zawodniczka Hanna Owczaruk wystartowała w mitingu w Warszawie w biegu na 1000 m - 3:01,00 oraz 200 m - 26,40 PB.

Wyjazdy na zawody dofinansowane z Budżetu Gminy Międzyzdroje.

Autor: AL Międzyzdroje
comments powered by Disqus