Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / V Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

Wydarzenia

V Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

Foto: AL Międzyzdroje

Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w niedzielę, 28 maja na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Pięć lat po śmierci wybitnej lekkoatletki odbył się V Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej. 

Zawody zostały zorganizowane przez Akademię Lekkoatletyczną Międzyzdroje przy współfinansowaniu przez Gminę Międzyzdroje przyciągając zawodników z klubów lekkoatletycznych z całego województwa zachodniopomorskiego oraz sąsiednich województw.

W Memoriale wystartowali zawodnicy w kategoriach U10, U12, U14, U16 którzy w większości zaczynają przygodę ze sportem. Oczywiście nie zabrakło licznej i mocnej 40-osobowej reprezentacji AL Międzyzdroje.

Podczas ceremonii otwarcia zawodów mieliśmy przyjemność gościć Pana Janusza Szewińskiego, męża zmarłej Ireny Szewińskiej, Pana Mateusza Bobka Burmistrza Międzyzdrojów, Pana Mariana Woronina rekordzista Polski w biegu na 100m, Pana Bogusława Mamińskiego olimpijczyka i srebrnego medalistę Mistrzostw Świata w biegu na 3000m z przeszkodami oraz delegację włoską z partnerskiego miasta Cassino.

Pan Henryk Nogala wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach długich i reprezentant kraju poprowadził całą imprezę umilając czas wszystkim uczestnikom. 

Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki w poszczególnych kategoriach. Pomiar czasu i biuro zawodów obsługiwała firma Domtel-sport ze Słupska, która stanęła na wysokości zadania. Każdy uczestnik biorący udział w zawodach otrzymał pamiątkowy medal oraz ciepłą zupę. Natomiast nagrody rzeczowe za pierwsze miejsce w postaci plecaków ufundowało Województwo Zachodniopomorskie.

Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała zdobywaniu nowych rekordów życiowych w konkurencjach biegowych oraz technicznych.

Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji memoriału należą się wszystkim zaangażowanym, a przede wszystkim rodzicom, dzieciom, wolontariuszom oraz pracownikom stadionu.

Zawody dofinansowane: 

  • z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego - Nagrody Marszałka Województwa
  • z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje
  • z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach promocji 

WYNIKI: domtel-sport.pl/uploads/wyniki/15192.pdf

Medaliści z Międzyzdrojów:

Złoty medal – Miłosz Caban U10 – 60 m - 9,45
Złoty medal – Miłosz Caban U10 – skok w dal - 3,42
Srebrny medal – Nela Zygmunt U16 – 300m ppł - 45,79
Brązowy medal – Michał Ryfczyński U12 – 600m - 1:57,63

Autor: Rafał Błocian / AL Międzyzdroje
comments powered by Disqus