Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / VI Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

Wydarzenia

VI Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach

Foto: AL Międzyzdroje

Wspaniałe lekkoatletyczne święto odbyło się w niedzielę, 2 czerwca na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach. Sześć lat po śmierci wybitnej lekkoatletki odbył się VI Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej. 

Zawody zostały zorganizowane przez Akademię Lekkoatletyczną Międzyzdroje przy współfinansowaniu przez Gminę Międzyzdroje, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Pomorze Zachodnie przyciągając zawodników z klubów lekkoatletycznych z całego województwa zachodniopomorskiego oraz sąsiednich województw. W Memoriale wystartowało ponad 500  zawodniczek i zawodników w kategoriach U10, U12, U14, U16 którzy w większości zaczynają przygodę ze sportem. Oczywiście nie zabrakło licznej i mocnej 30-osobowej reprezentacji AL Międzyzdroje. Podczas ceremonii otwarcia zawodów mieliśmy przyjemność gościć Pana Mateusza Bobka Burmistrza Międzyzdrojów oraz Pana Jarosława Mazura Radnego Gminy Międzyzdroje. Pan Henryk Nogala wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach długich i reprezentant kraju poprowadził całą imprezę umilając czas wszystkim uczestnikom.  Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki w poszczególnych kategoriach. Pomiar czasu i biuro zawodów obsługiwała firma Domtel-sport, która stanęła na wysokości zadania. Każdy uczestnik biorący udział w zawodach otrzymał pamiątkowy medal. Natomiast nagrody rzeczowe za pierwsze miejsce w postaci plecaków ufundowało Województwo Zachodniopomorskie. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała zdobywaniu nowych rekordów życiowych w konkurencjach biegowych oraz technicznych. Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji memoriału należą się wszystkim zaangażowanym, a przede wszystkim rodzicom, dzieciom, wolontariuszom oraz pracownikom stadionu.

Zawody dofinansowane: 

- z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego - Nagrody Marszałka Województwa
- z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji lekkiej atletyki w Gminie Międzyzdroje
- z budżetu Gminy Międzyzdroje w ramach promocji 
- z Ministerstwa Sportu i Turystyki

WYNIKI: domtel-sport.pl/uploads/wyniki

Medaliści z Międzyzdrojów:

Złoty medal – Franciszek Wróbel U10 – piłka palantowa - 23,50
Złoty medal – Maja Czajkowska U16 – 300 m - 41,12
Złoty medal – Liliana Leszczyńska U14 – 300 m - 44,38
Srebrny medal – Gracjan Chełski U12 – piłka palantowa - 25,00 m
Srebrny medal – Liliana Leszczyńska U14 – skok w dal - 4,59
Srebrny medal – 4x100 m U16-52,05 (Leszczyńska, Leszczyńska, Kmera, Czajkowska)
Brązowy medal – Weronika Leszczyńska U14 – 600 m - 1:48,29

Autor: AL Międzyzdroje
comments powered by Disqus