Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście

Wydarzenia

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście

Foto: OSiR „Wyspiarz”

W sobotę 8 czerwca w hali Uznam Arena rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście. W Turnieju udział wzięło pięć drużyn, z których każda rozegrała aż cztery mecze (grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów).

Większość spotkań była niezwykle zacięta i emocjonująca z zachowaniem zasad fair-play. Najwięcej emocji dostarczyły jednak mecze kończące Turniej.

W walce o 3 miejsce, po znakomitej grze, zespół Baltic Home pokonał Gelati La Stella 2:0.
W meczu finałowym spotkały się niepokonane w tym dniu drużyny Marynarki Wojennej oraz Bring Sea. Mecz był bardzo wyrównany, pierwszy set na swoją korzyść rozstrzygnął zespół Bring Sea, w drugim secie lepsza okazała się drużyna Marynarki Wojennej.

O zwycięstwie musiał więc zadecydować tie-break. Rozstrzygający set obfitował w wiele spektakularnych akcji, ataków, bloków, obron, które zgromadzona na trybunach widownia nagradzała gromkimi brawami.  Ostatecznie to drużyna Bring Sea  rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść , zwyciężając w tie-breaku nieco osłabioną kadrowo Marynarkę Wojenną 15:12.

Klasyfikacja końcowa:

1. BRING SEA
2. MARYNARKA WOJENNA - ŚWINOUJŚCIE
3. BALTIC HOME
2. GELATI LA STELLA
5. Liceum LOGOS

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Rafał Prokop (kapitan zespołu), Sebastian Jurgiewicz, Szymon Pilewski, Paweł Broczkowski, Agnieszka Brzostek (libero), Igor Gulczyński, Oskar Sierpiński.

W imieniu Pani Prezydent Miasta Świnoujście Joanny Agatowskiej, pamiątkowe puchary wręczył drużynom Dyrektor OSiR „Wyspiarz” Marek Bartkowski.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus