Niedziela, 26 września 2021r.

Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Flota sprzedana!

Flota Świnoujście

Flota sprzedana!

Nieprędko zobaczymy takie akcje ponownie przy ul. Matejki.

Foto: Bartek Wutke

Wiemy już oficjalnie - zarząd klubu Flota Świnoujście rozpoczął procedurę sprzedaży licencji na grę w pierwszej lidze. Nie wiadmo kiedy cały proces się zakończy. Wiemy jedno, to koniec przygody Wyspiarzy na zapleczu Ekstraklasy.

Licencję na grę w pierwszej lidze zakupi zatem Stal Rzeszów, która nie utrzymała się w II lidze i musiałaby grać w zreformowanej III lidze. Dzięki zakupowi naszej licencji klub zaoszczędzi czas i ogromne pieniądze. Rozmowy na ten temat trwały prawdopodobnie już od kilku miesięcy. Trudno bowiem wierzyć chociażby w przypadkową obecność na tenisowym turnieju gwiazd... Prezydenta Rzeszowa.

Wiele niestety wskazuje, że zarząd klubu z ul. Matejki od dłuższego czasu przyjął tylko jeden scenariusz rozwiązania problemów finansowych Floty. Szkoda, bo poza wielce niepewnym partnerem z Portugalii, było jeszcze kilka innych pomysłów. W tym ostatni - plan przygotowany przez grupę lokalnych biznesmenów.

Dziś rano dowiedzieliśmy się, że część członków zarządu, po pobieżnym zapoznaniu się z propozycjami lokalnych przedsiębiorców od razu odrzuciła go, jako "bezsensowny". Tymczasem nie wypaliły również rozmowy z polsko-niemiecką grupą menadżerską. Według naszych informacji, w zamian za pomoc w spłaceniu zobowiązań, zażądali wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd. Ten odmówił - nie pierwszy zresztą raz w podobnej sytuacji.

Co teraz? Dzięki sprzedaży licencji, klub spłaci swoje zobowiązania i przystąpi do gry w lidze okręgowej. Według naszych informacji, zarząd zostawił sobie jeszcze furtkę – możliwość wycofania się ze sprzedaży – do końca tygodnia, gdyby „coś się wydarzyło”. Niestety nie wiemy na jaki cud oczekują teraz członkowie zarządu.

Więcej o sprzedaży licencji i rozmowach z lokalnymi biznesmenami pisaliśmy tutaj i tutaj.

Autor: Bartek Wutke
comments powered by Disqus