Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Turystyka / Drogo, jednak gości nie brakuje

Turystyka

Drogo, jednak gości nie brakuje

Foto: scie24

 W Świnoujściu, podobnie jak w innych popularnych kurortach, obłożenie miejsc noclegowych w drugiej połowie sierpnia sięga 99 proc. W porównaniu do ubiegłego roku wzrosły też ceny w hotelach i pensjonatach.

Analitycy Lion's Banku od kilku lat obserwują krajowy rynek turystyczny. Ostatni raport przygotowany w oparciu o dane z internetowych serwisów rezerwacyjnych wskazuje, że znalezienie wolnego miejsca w Świnoujściu w drugiej połowie sierpnia graniczy z cudem. A jeżeli poszukiwania zakończą się sukcesem, na najemców czekają jedynie najdroższe oferty.

W naszym kurorcie średnia cena w sierpniu za pokój dwuosobowy wynosi w 640 zł. To drożej niż w Sopocie, gdzie za nocleg zapłacimy przeciętnie 591 zł i taniej niż w Międzyzdrojach. Tu obłożenie szacowane jest na 98 procent a miejsce noclegowe kosztuje średnio 842 zł za dobę.

Na terenie całego kraju średnia cena noclegu w sezonie wynosi 460 zł. To o 27 procent więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem – wynika z analiz Lion's Banku. Średni rachunek nad Bałtykiem może wynieść 600 zł za dobę. W górach i na Mazurach przeciętna stawka za dobę waha się w granicach 420-430 zł.

„Wiele mówi się o tym, że zagrożenie terrorystyczne poza granicami Polski skłania Polaków do spędzania urlopu w kraju. Niewykluczone, że rodzime kurorty pomógł zapełnić program 500 plus – tłumaczą analitycy Lion's Banku ogromne zainteresowanie turystyką krajową.

Autor: scie24
comments powered by Disqus