Poniedziałek, 17 grudnia 2018r.

Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Turystyka

Turystyka

Turystyka

Darmowe mapy dla turystów na Pomorzu Zachodnim

Turyści odwiedzający zachodnią część nadbałtyckich kurortów mogą skorzystać z bezpłatnych map, które pomogą im w odkrywaniu najciekawszych miejsc w okolicy. Darmowe przewodniki to inicjatywa platformy rezerwacyjnej VacationClub specjalizującej się w wynajmowaniu wypoczynkowych apartamentów.

czytaj więcej

Turystyka

Świnoujście – już po raz drugi jako jedyne polskie stoisko na targach turystycznych w Kalkar w Nadrenii Północnej Westfalii

W dniach 3 - 4 marca 2018r. w Kalkar około Kleve/Niemcy odbyły się już po raz 14-ty największe targi turystyczne w regionie Nadrenii Północnej Westfalii. Na powierzchni wystawienniczej ok. 10 000 m2  ofertę branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej prezentowało ponad 200 wystawców z Niemiec i Holandii.

czytaj więcej

Turystyka

Zielona energia w Radisson Blu Resort, Świnoujście

Świnoujski Radisson Blu Resort dzieli się pozytywną energią i udostępnia swoim gościom ładowarki do samochodów elektrycznych. Dbanie o obniżanie emisji spalin, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w jedynym 5-gwiazdkowym hotelu w kurorcie.

czytaj więcej

Turystyka

TT-Line ponownie zaprasza na rejsy na wyspę Bornholm w sezonie letnim 2018

Na duńską wyspę Bornholm będzie można popłynąć z TT-Line promem pasażerskim Nils Dacke w każdą sobotę od 16 czerwca do 1 września 2018. Rejsy ze Świnoujścia umożliwia pasażerom bezpośrednie dotarcie do jednej z najpopularniejszych destynacji na Bałtyku w ciagu niespełna 6 godzin, podczas których rodziny z dziećmi mogą spędzić czas na wspólnej zabawie z piratami.

czytaj więcej

Turystyka

Dlaczego Świnoujście?

Wystarczy spojrzeć na mapie fizycznej na ukształtowanie terenu i zarys linii brzegowej polskiego wybrzeża, i już decyzja jest prosta. Jeśli nad morze, to koniecznie do Świnoujścia! Jest to miasto powiatowe, założone w XII wieku, które prawa miejskie uzyskało w 1765 roku. Stanowi najdalej wysunięte na północny zachód uzdrowisko, położone na trzech dużych wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór oraz na 41 mniejszych wyspach i wysepkach.

czytaj więcej

XXII Targi Wypoczynku i Turystyki „Lato”

Świnoujście zaprasza Warszawę

W Warszawie zakończyły się XXII Targi Wypoczynku i Turystyki „Lato”, w trakcie których, na wspólnym stoisku Świnoujścia, swoją ofertę prezentowali  Urząd Miasta i Uzdrowisko Świnoujście S.A. Trzydniowa impreza skierowana była do osób poszukujących ofert wakacyjnych i weekendowych. 

czytaj więcej

Nowe połączenie

TT-Line przybliży Bornholm!

TT-Line - armator eksploatujący promy na trasach: Świnoujście - Trelleborg, Rostock - Trelleborg i Travemünde - Trelleborg otwiera nową linię łączącą Świnoujście z Bornholmem. Połączenie będzie obsługiwane przez prom pasażerski Nils Dacke, dotyczas kursujący jedynie między Polską a Szwecją.

czytaj więcej

Wydarzenia

Z polskich kurortów zaprezentowano tylko Świnoujście

W dniach 4-5 marca 2017r. w Kalkar koło Kleve odbyły się już po raz 13-ty największe targi turystyczne w regionie Nadrenii Północnej Westfalii. Na powierzchni wystawienniczej ok. 10 000 m2 ofertę branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej prezentowało około 230 wystawców z Niemiec i Holandii oraz jako jedyne z Polski - Miasto Świnoujście.

czytaj więcej

Turystyka

W Świnoujściu sezon trwa cały rok. Jesień nie odstrasza turystów

Mimo, że to już październik i lato dawno już za nami, to turyści nadal chętnie przyjeżdżają do Świnoujścia. Pracownicy Informacji Turystycznej każdego dnia udzielają informacji kilkuset osobom. Goście najczęściej pytają o atrakcje w mieście oraz to, jak do nich dojechać czy dojść. Chętnie korzystają też z darmowych map miasta i wszelkich promocyjnych publikacji na temat Świnoujścia.

czytaj więcej

Turystyka

Drogo, jednak gości nie brakuje

 W Świnoujściu, podobnie jak w innych popularnych kurortach, obłożenie miejsc noclegowych w drugiej połowie sierpnia sięga 99 proc. W porównaniu do ubiegłego roku wzrosły też ceny w hotelach i pensjonatach.

czytaj więcej

Festiwal Wiatrak

Są bilety na wyjątkowy rejs do Ystad

W Miejskim Domu Kultury dostępne są bilety na specjalny rejs promem Skania do szwedzkiego Ystad w dniach 20 – 21 sierpnia 2016 r. Cena – 200 złotych od osoby obejmuje kabinę, wyżywienie, atrakcje na pokładzie i zwiedzanie Ystad.

czytaj więcej

Akcja "Aż Po Morze"

Globtroterzy na wyspach

Przez cały wrzesień dwóch globtroterów, 26-letni Polak i 24-letni Anglik, podróżowali po najciekawszych zakątkach Pomorza Zachodniego. Swoje tournée po regionie sfilmowali i opisali na stronie azpomorze.pl. Wczoraj odwiedzili Świnoujście. 

czytaj więcej

Turystyka

Czego szuka Niemiec w polskim uzdrowisku?

Wysoki poziom świadczonych usług i niskie ceny to główne powody, dla których niemieccy turyści wybierają polskie hotele medical spa i ośrodki wypoczynkowe z zapleczem rehabilitacyjnym. Wśród kuracjuszy ze wschodnich Niemiec jednym z najatrakcyjniejszych kierunków wypoczynku jest wybrzeże Bałtyku.

czytaj więcej

Turystyka

Śladami drogi Jakubowej

Jeden z najczęściej rozpoznawalnych turystycznych szlaków pieszych na świecie jest w Polsce praktycznie nieznany. Charakterystyczny znak żółtej muszli na granatowym tle jest znakiem rozpoznawczym Drogi św. Jakuba, której pomorski fragment biegnie również przez Świnoujście.

czytaj więcej

Kąpielisko morskie

Tylko biała, czerwona lub żadna

Czerwono-żółta flaga, która w tym sezonie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych powiewała nad świnoujską plażą, nie będzie już dezorientować polskich turystów. Zmiana koordynatora kąpieliska pociągnęła za sobą kolejną - od wczoraj na kąpielisku stosowany jest tylko polski system oznaczeń flagowych. Tak jest zgodnie z ustawą o sposobie oznakowania i zabezpieczenia obszarów wodnych oraz regulaminem kąpieliska.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 |  Następna Ostatnia