Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Turystyka

Turystyka

Turystyka

Darmowe mapy dla turystów na Pomorzu Zachodnim

Turyści odwiedzający zachodnią część nadbałtyckich kurortów mogą skorzystać z bezpłatnych map, które pomogą im w odkrywaniu najciekawszych miejsc w okolicy. Darmowe przewodniki to inicjatywa platformy rezerwacyjnej VacationClub specjalizującej się w wynajmowaniu wypoczynkowych apartamentów.

czytaj więcej

Turystyka

Świnoujście – już po raz drugi jako jedyne polskie stoisko na targach turystycznych w Kalkar w Nadrenii Północnej Westfalii

W dniach 3 - 4 marca 2018r. w Kalkar około Kleve/Niemcy odbyły się już po raz 14-ty największe targi turystyczne w regionie Nadrenii Północnej Westfalii. Na powierzchni wystawienniczej ok. 10 000 m2  ofertę branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej prezentowało ponad 200 wystawców z Niemiec i Holandii.

czytaj więcej

Turystyka

Zielona energia w Radisson Blu Resort, Świnoujście

Świnoujski Radisson Blu Resort dzieli się pozytywną energią i udostępnia swoim gościom ładowarki do samochodów elektrycznych. Dbanie o obniżanie emisji spalin, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z ekologicznych rozwiązań zastosowanych w jedynym 5-gwiazdkowym hotelu w kurorcie.

czytaj więcej

Turystyka

TT-Line ponownie zaprasza na rejsy na wyspę Bornholm w sezonie letnim 2018

Na duńską wyspę Bornholm będzie można popłynąć z TT-Line promem pasażerskim Nils Dacke w każdą sobotę od 16 czerwca do 1 września 2018. Rejsy ze Świnoujścia umożliwia pasażerom bezpośrednie dotarcie do jednej z najpopularniejszych destynacji na Bałtyku w ciagu niespełna 6 godzin, podczas których rodziny z dziećmi mogą spędzić czas na wspólnej zabawie z piratami.

czytaj więcej

Turystyka

Dlaczego Świnoujście?

Wystarczy spojrzeć na mapie fizycznej na ukształtowanie terenu i zarys linii brzegowej polskiego wybrzeża, i już decyzja jest prosta. Jeśli nad morze, to koniecznie do Świnoujścia! Jest to miasto powiatowe, założone w XII wieku, które prawa miejskie uzyskało w 1765 roku. Stanowi najdalej wysunięte na północny zachód uzdrowisko, położone na trzech dużych wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór oraz na 41 mniejszych wyspach i wysepkach.

czytaj więcej

XXII Targi Wypoczynku i Turystyki „Lato”

Świnoujście zaprasza Warszawę

W Warszawie zakończyły się XXII Targi Wypoczynku i Turystyki „Lato”, w trakcie których, na wspólnym stoisku Świnoujścia, swoją ofertę prezentowali  Urząd Miasta i Uzdrowisko Świnoujście S.A. Trzydniowa impreza skierowana była do osób poszukujących ofert wakacyjnych i weekendowych. 

czytaj więcej

Nowe połączenie

TT-Line przybliży Bornholm!

TT-Line - armator eksploatujący promy na trasach: Świnoujście - Trelleborg, Rostock - Trelleborg i Travemünde - Trelleborg otwiera nową linię łączącą Świnoujście z Bornholmem. Połączenie będzie obsługiwane przez prom pasażerski Nils Dacke, dotyczas kursujący jedynie między Polską a Szwecją.

czytaj więcej

Wydarzenia

Z polskich kurortów zaprezentowano tylko Świnoujście

W dniach 4-5 marca 2017r. w Kalkar koło Kleve odbyły się już po raz 13-ty największe targi turystyczne w regionie Nadrenii Północnej Westfalii. Na powierzchni wystawienniczej ok. 10 000 m2 ofertę branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej prezentowało około 230 wystawców z Niemiec i Holandii oraz jako jedyne z Polski - Miasto Świnoujście.

czytaj więcej

Turystyka

W Świnoujściu sezon trwa cały rok. Jesień nie odstrasza turystów

Mimo, że to już październik i lato dawno już za nami, to turyści nadal chętnie przyjeżdżają do Świnoujścia. Pracownicy Informacji Turystycznej każdego dnia udzielają informacji kilkuset osobom. Goście najczęściej pytają o atrakcje w mieście oraz to, jak do nich dojechać czy dojść. Chętnie korzystają też z darmowych map miasta i wszelkich promocyjnych publikacji na temat Świnoujścia.

czytaj więcej

Turystyka

Drogo, jednak gości nie brakuje

 W Świnoujściu, podobnie jak w innych popularnych kurortach, obłożenie miejsc noclegowych w drugiej połowie sierpnia sięga 99 proc. W porównaniu do ubiegłego roku wzrosły też ceny w hotelach i pensjonatach.

czytaj więcej

Festiwal Wiatrak

Są bilety na wyjątkowy rejs do Ystad

W Miejskim Domu Kultury dostępne są bilety na specjalny rejs promem Skania do szwedzkiego Ystad w dniach 20 – 21 sierpnia 2016 r. Cena – 200 złotych od osoby obejmuje kabinę, wyżywienie, atrakcje na pokładzie i zwiedzanie Ystad.

czytaj więcej

Akcja "Aż Po Morze"

Globtroterzy na wyspach

Przez cały wrzesień dwóch globtroterów, 26-letni Polak i 24-letni Anglik, podróżowali po najciekawszych zakątkach Pomorza Zachodniego. Swoje tournée po regionie sfilmowali i opisali na stronie azpomorze.pl. Wczoraj odwiedzili Świnoujście. 

czytaj więcej

Turystyka

Czego szuka Niemiec w polskim uzdrowisku?

Wysoki poziom świadczonych usług i niskie ceny to główne powody, dla których niemieccy turyści wybierają polskie hotele medical spa i ośrodki wypoczynkowe z zapleczem rehabilitacyjnym. Wśród kuracjuszy ze wschodnich Niemiec jednym z najatrakcyjniejszych kierunków wypoczynku jest wybrzeże Bałtyku.

czytaj więcej

Turystyka

Śladami drogi Jakubowej

Jeden z najczęściej rozpoznawalnych turystycznych szlaków pieszych na świecie jest w Polsce praktycznie nieznany. Charakterystyczny znak żółtej muszli na granatowym tle jest znakiem rozpoznawczym Drogi św. Jakuba, której pomorski fragment biegnie również przez Świnoujście.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 |  Następna Ostatnia