Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Turystyka / Świnoujście – już po raz drugi jako jedyne polskie stoisko na targach turystycznych w Kalkar w Nadrenii Północnej Westfalii

Turystyka

Świnoujście – już po raz drugi jako jedyne polskie stoisko na targach turystycznych w Kalkar w Nadrenii Północnej Westfalii

Foto: IT

W dniach 3 - 4 marca 2018r. w Kalkar około Kleve/Niemcy odbyły się już po raz 14-ty największe targi turystyczne w regionie Nadrenii Północnej Westfalii. Na powierzchni wystawienniczej ok. 10 000 m2  ofertę branży turystycznej, hotelarskiej, gastronomicznej prezentowało ponad 200 wystawców z Niemiec i Holandii.

– Miasto Świnoujście, jako jedyne z Polski, gościło na targach już po raz drugi – informuje kierownik świnoujskiej Informacji Turystycznej Lidia Miecznik. Na targach zaprezentowano bogatą ofertę produktów i usług związanych z szeroko pojętą turystyką i podróżami. Ilość odwiedzających oszacowano na ok.15 000 osób. Usytuowanie naszego stoiska w centralnej części hali oraz ciekawa aranżacja w postaci miniatur świnoujskiego wiatraka i kosza plażowego powodowały, że zwracało ono uwagę zwiedzających. Sprawdziła się mapa pokazująca lokalizacją Świnoujścia w Europie, gdyż dla części odwiedzających Świnoujście było nieznanym miejscem na mapie. Ale były też osoby, które wypoczywały już w Świnoujściu, bądź mają zaplanowany pobyt. Na naszym stoisku pojawiły się również osoby, które po zeszłorocznych targach skorzystały z oferty i odwiedziły nasze miasto. Miło było słyszeć pozytywne opinie z pobytu w Świnoujściu.

Na stoisku wydawane były zarówno materiały promocyjne miasta jak i te przekazane przez  świnoujską branżę turystyczną. Najwięcej zapytań dotyczyło pobytów kuracyjnych, oferty Wellness i SPA, oferty bazy noclegowej, miejsc postojowych dla camperów- ta forma wypoczynku staje się coraz bardziej popularna, ofert dla rodzin z dziećmi i aktywnego wypoczynku.

W ramach nawiązywania współpracy partnerskiej z miastem Kleve  stoisko Miasta Świnoujście odwiedzili przedstawiciele Miasta Kleve – pan Josef Gietemann członek rady Miasta Kleve, pani Charmaine Haswell pełnomocnik Wydziału Gospodarki, Turystyki i Marketingu Miasta Kleve oraz pan dr Kurt  Kreiten odpowiedzialny za Współpracę Zagraniczną.

Autor: IT
comments powered by Disqus