Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Turystyka / Świnoujście zaprasza Warszawę

XXII Targi Wypoczynku i Turystyki „Lato”

Świnoujście zaprasza Warszawę

Foto: WKT

W Warszawie zakończyły się XXII Targi Wypoczynku i Turystyki „Lato”, w trakcie których, na wspólnym stoisku Świnoujścia, swoją ofertę prezentowali  Urząd Miasta i Uzdrowisko Świnoujście S.A. Trzydniowa impreza skierowana była do osób poszukujących ofert wakacyjnych i weekendowych. 

Atrakcyjna formuła festynu turystycznego, różnorodny program towarzyszący powodują, że warszawiacy i mieszkańcy okolic Warszawy bardzo licznie, całymi rodzinami uczestniczą w imprezie. Wstęp na imprezę był  bezpłatny, co również podnosiło jej atrakcyjność i wpłynęło na frekwencję.

- Od kilku lat zauważamy wprawdzie  w Świnoujściu wzrost ilości turystów z Warszawy, ale nadal duża część mieszkańców stolicy wybiera krótszą drogę nad morze, stąd też warto skierować naszą ofertę do tych, którzy nie odkryli jeszcze Świnoujścia - mówi Katarzyna Rówińska Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu. 

- Walory naturalne w postaci szerokiej plaży, z delikatnym piaskiem, transgranicznego położenia,  wzmocnione bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturą turystyczno- uzdrowiskową oraz zróżnicowana, atrakcyjna oferta czasu wolnego powodują, że Świnoujście  jest na pewno atrakcyjnym kierunkiem dla mieszkańców Warszawy. Stąd też jesteśmy z naszą ofertą na targach „Lato” -  dodaje reprezentujący Uzdrowisko Świnoujście Jan Borowski

Innym akcentem naszej bytności w tym samym czasie w stolicy jest udział w  wystawie plenerowej  POLSKA NAJ 2017 pod tytułem: "NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA W POLSKICH MIASTACH 2017 ".  To swoisty rodzaj  plenerowego  kalendarza wydarzeń  pokazującego imprezy, które  odbędą się w 2017 roku w wybranych miastach w Polsce. Nasza propozycja skierowana do mieszkańców Warszawy to zaproszenie na sierpniowe  wydarzenie Sail Świnoujście 2017 .

Autor: WKT
comments powered by Disqus