Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Kolejne sukcesy sportowe lekkoatletów OSiR „Wyspiarz”

W sobotę, 9 września 2023 r., w Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce. W zawodach o mistrzowskie tytuły i prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzików rywalizowali najlepsi młodzi lekkoatleci z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

310. parkrun wspólnie ze Stowarzyszeniem Trzeźwościowym HOL

Wrześniowy sobotni poranek przywitał nas wysoką temperaturą i pięknymi promieniami słońca. Dodatkowo nasze lokalne komary chyba nie miały ochoty z nami pobiegać i nie stawiły się na start 310. parkunu. I dobrze, bo tym razem mieliśmy świetnych gości, a mianowicie Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL, które propaguje m.in. ideę trzeźwości i tworzy w społeczeństwie wzorce zdrowego, wolnego od uzależnień stylu życia.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Podsumowanie wakacji

„Obóz jest podstawową rzeczą w prowadzeniu drużyny. Ale obóz musi być pełen pracowitości, a nie szkołą bezcelowego leniuchowania.“ — gen.Robert Baden-Powell (Twórca skautingu światowego). Wakacje to jak zawsze długo wyczekiwany czas w którym to zapominamy o szkole oraz pracy, jak zwykle zuchy i zuchenki oraz harcerki i harcerze z III Szczepu Harcerskiego “Słowianie” ZHR tych nie przesiedzieli wakacji w domach.

czytaj więcej

Wydarzenia

22. Masa Krytyczna w Świnoujściu

W niedzielę 24 września 2023r. o godzinie 10:30 z Placu Mickiewicza (parking przy Urzędzie Miasta), ulicami Świnoujścia przejedzie już 22. Masa Krytyczna! Wydarzenie odbędzie jako część Europejskiego Tygodnia Sportu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15) na spotkanie autorskie z udziałem: p. prof. Krzysztofa Zanussiego, p. Barbary Gruszki–Zych (dziennikarki, autorki książki „Życie rodzinne Zanussich”) oraz poety - p. Józefa  Edwarda Kołodzieja. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Najlepszy 309. parkrun

W sobotę w stolicy powiatu świnoujskiego odbyło się święto biegania. Nie dość, że wystartował Uznamski Maraton Świnoujście-Wolgast to w Parku Zdrojowym odbył się najlepszy parkrun na wyspie - #309 parkrun Świnoujście. Obydwie imprezy wystartowały o godzinie 9.00 (przypadek?) ale to parkrunowcy okazali się szybsi, bo wcześniej skończyli  i kiedy to nasi zawodnicy po prysznicu regenerowali się w domach, na plaży czy też na spacerach to maratończycy biegli i biegli… 

czytaj więcej

Miasto

Milionowy kierowca w tunelu pod Świną

Kierowcą z numerem 1 000 000, który przejechał przez świnoujski tunel, okazała się mieszkanka miasta, 31-latka Marlena Żyłowska. Zaskoczonej świnoujściance upominki wręczył Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. Pani Marlena korzysta z tunelu regularnie, choć jak stwierdziła musiała się przyzwyczaić do tej "wygody", ponieważ wcześniej wiele lat oczekiwała w kolejkach na prom.

czytaj więcej

Wydarzenia

AL Międzyzdroje na Sportowych Wakacjach z Fundacją LOTTO

Zawodniczki i zawodnicy Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje uczestniczyli w dniach 12-20 sierpnia w obozie sportowym w Karpaczu. W tym roku w obozie uczestniczyło 30 zawodników, którzy przygotowywali się do imprez mistrzowskich w kategoriach młodzika U16. Wszyscy wrócili zdrowi i pełni energii do zbliżających się wrześniowych startów.

czytaj więcej

Rozmaitości

Sukces wakacyjnego połączenia Kolei Dolnośląskich. Trasa do Świnoujścia „strzałem w dziesiątkę”

Ponad 7 tysięcy pasażerów skorzystało z pierwszego w historii Kolei Dolnośląskich bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Świnoujścia. Pociąg KD Premium Nadmorski kursował w weekendy od 24 czerwca do 27 sierpnia, a także w dzień wolny 15 sierpnia. Umożliwiał podróż ze stolicy Dolnego Śląska do Świnoujścia w najszybszym możliwym czasie w tym rozkładzie jazdy, a więc w 5,5 godziny.

czytaj więcej

Miasto

Rozkład kursów promów Bielik od 1 września

Od 1 września br. zmodyfikowany zostanie rozkład kursów promów Bielik na przeprawie Warszów. W dni powszednie (poniedziałek - piątek) w godzinach szczytu - od 5.20 do 8.00 oraz od 15.00 do 17.00 dwa promy będą pływać co 20 minut zgodnie z dotychczasowym rozkładem, czyli o pełnej godzinie oraz dwadzieścia i czterdzieści minut po pełnej godzinie.

czytaj więcej

Miasto

Ostrzeżenie meteorologiczne

W najbliższy piątek, sobotę aż do niedzieli rano (25,26,27 sierpnia 2023r.) w całym województwie mogą wystąpić burze z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. Lokalnie także opady gradu.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Serdecznie zapraszamy na świnoujskie spotkanie przy zupie, które odbędzie się w sobotę 26.08.2023 na placu pod Świnoujskim Urzędem Miasta. To doskonała okazja, aby wesprzeć osoby samotne, potrzebujące emocjonalnego wsparcia oraz poczucia wspólnoty. Zupę przygotowuje kuchnia hotelu Radisson Blu. 

czytaj więcej

Miasto

Komary na wyspach

Mimo systematycznie prowadzonego odkomarzania, te uciążliwe owady znów dały o sobie znać. Potrafią uprzykrzyć każdy spacer, czy spotkanie na wolnym powietrzu, nawet zwykłe zakupy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 Następna Ostatnia