Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

44 Islands Kite Cup Świnoujście 2014

W piątek rusza Puchar Polski w Kitesurfingu

W dniach od 13 do 15 czerwca 2014 r. w Świnoujściu odbędą się zawody kitesurfingowe: „44 ISLANDS KITE CUP” PUCHAR POLSKI W KITESURFINGU W FORMULE KITE. Do Świnoujścia zawita czołówka polskich kitesurferów, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Formule Kite.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Wyjęci z Ujścia

Teatr współczesny na deskach Miejskiego Domu Kultury. Młodzi artyści ze Świnoujścia pokazali, że zasługujemy na offowy teatr z prawdziwego zdarzenia.

czytaj więcej

Aktywny Weekend z ŚOT

Piechurzy zaglądali do tajemniczych podziemi!

60 osób uczestniczyło w 4-godzinnym marszu spod dworca PKS do Podziemnego Miasta. Wycieczka do odtajnionego obiektu to kolejna z akcji przygotowanych przez Świnoujską Organizację Turystyczną. W ramach Aktywnego Weekendu, mieszkańcy i turyści mogą zwiedzić tajemnicze zakątki Świnoujścia.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Teatr na chodniku

Nie masz pomysłu jak spędzić niedzielne popołudnie? Masz dość plaży, słońca i skwaru? Wpadnij na promenadę koło muszli koncertowej i popatrz na mistrzów teatru ulicznego.

czytaj więcej

Sezon żeglarski oficjalnie rozpoczęty

Żeglarze - przybywajcie!

Wczoraj oficjalnie rozpoczął się sezon żeglarski. Urząd Miasta we współpracy z Jacht Klubem Cztery Wiatry przygotował z tej okazji szereg atrakcji.

czytaj więcej

Turystyka i wypoczynek

Na plaży chroń się sam

Dziś kolejny ciepły dzień. Słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku na plaży. Pamiętajcie jednak – nad Waszym bezpieczeństwem nikt aktualnie nie czuwa.

czytaj więcej

Międzyszkolny konkurs trwa!

Ładny prezent w podziękowaniu za naukę

Fundacja Motywacja i Działanie realizuje w świnoujskich IV klasach szkół podstawowych oraz w szkołach gimnazjalnych projekt profilaktyki HIV/AIDS. Po zajęciach z edukatorami Fundacja stawia w szkołach barwne stoiska. Mają one zachęcić młodzież do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Podstawowej Wiedzy o HIV/AIDS.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Pewne zwycięstwo Floty

Flota Świnoujście utrzymała się na zapleczu ekstraklasy. W meczu ostatniej szansy zawodnicy Tomasza Kafarskiego pokonali Okocimskiego Brzesko 2:0. Bramki zdobyli Piotr Kieruzel i Sebastian Olszar.

czytaj więcej

Internetowi naciągacze działają.

Fałszywe informacje o noworodku

Ta wiadomość zelektryzowała część Świnoujścia. Na jednym ze śmietników znaleziono noworodka. Na szczęście szybko okazało się, że to tylko internetowy spam.

czytaj więcej

Wyspa iluzji

Mała sztuka na wiekiej scenie

Na trzy dni, od 6 do 9 czerwca, promenada w Heringsdorfie zmieni się w najdłuższą, najżywszą i najbardziej kolorową scenę na świeżym powietrzu. Ruszył XV Międzynarodowy Festiwal Małych Form Artystycznych. Na mieszkańców wyspy Uznam czekają dziesiątki bezpłatnych występów iluzjonistów, żonglerów, mimów, teatrów ulicznych czy połykaczy ognia. Część pokazów odbędzie się także w Świnoujściu.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 7.06) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj/turntablista/kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

Berserkers Team Świnoujście

Seminarium z Wiśniewskim

Maksymilian Wiśniewski z klubu Zenith Team, czterokrotny mistrz Polski w kategorii elita (brązowe i czarne pasy), brązowy medalista Mistrzostw Europy w Lizbonie oraz uczestnik mistrzostwa świata w Abu Dhabi przez dwa dni uczył technik brazylijskiego jiu jitsu zawodników Berserkers Team Świnoujście.

czytaj więcej

Edukacja

Otwarcie za otwarciem

Dziś oddano do użytku kolejne boisko szkolne. Tym razem uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Staszica.

czytaj więcej

Basen Północny

Otwarcie sezonu żeglarskiego

Jutro (sobota) odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego. Będą oczywiście regaty, ale też darmowe rejsy katamaranem, konkursy i występy dla dzieci oraz młodzieży, koncert Jerzego Porębskiego i zespołu Shanties Team.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 Następna Ostatnia