Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota Świnoujście

Odrobić straty

Piłkarze Floty Świnoujście w meczu 5. kolejki I ligi zagrają w środę w Ząbkach z Dolcanem. Początek meczu o godz. 16.30.

czytaj więcej

Co tam słychać na budowie Terminalu LNG?

Gruba kasa, NIK i knowania Rosji?

W ostatnich tygodniach sporo dzieje się wokół budowy Terminalu LNG w Świnoujściu. Wkrótce poznamy wyniki kontroli tej inwestycji przeprowadzonej przez NIK, a konsorcjum budujące terminal wygrało niedawno w NSA spór z Ministerstwem Finansów o niebagatelną sumę 1 miliarda złotych. Tymczasem „Rzeczpospolita” ostrzega przed naszym chciwym samorządem lokalnym i sugeruje, że za opóźnieniami na budowie stoją interesy włoskiego wykonawcy z Moskwą.

czytaj więcej

FAMA 2014

Atrakcyjne atrakcje

Zamiast wstępu: już w najbliższy piątek, 29 sierpnia 2014, wielki finał 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA. Na scenie świnoujskiego amfiteatru zdarzą się rzeczy o jakiś nawet sobie nie śniliście. Po co te słowa? Byście, Drodzy Państwo, zarezerwowali sobie ten wieczór i spędzili go razem z nami. Z FAMĄ, FAMOWICZAMI oraz Ewą Bem. Poniżej – nie mniej atrakcyjne atrakcje przygotowane na festiwalową środę.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Mina po zarządzie

Czy były już Zarząd Floty Świnoujście wysadził swoich następców na minie? Wszystko na to wskazuje. Tuż przed piątkowym walnym zgromadzeniem członków stowarzyszenia, podjęto uchwałę o ogłoszeniu upadłości klubu. Zapomniano tylko o tym poinformować nowy Zarząd.

czytaj więcej

Konkurs

Zrób zdjęcie do kalendarza!

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Europejskiej Współpracy, Wspólny Sekretariat Techniczny zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Wspólny Region – Wspólne Cele”. Celem konkursu fotograficznego jest wyraziste przedstawienie efektów Programu INTERREG IVA w następujących zakresach tematycznych projektów: gospodarka i nauka, infrastruktura i transport, edukacja, ochrona środowiska, zdrowie, kultura.

czytaj więcej

Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG

Granty na rozwój Świnoujścia

Jak ubiegać się o dofinansowanie inicjatywy związanej z rozwojem społeczności lokalnej? Jak wypełnić prawidłowo wniosek? Na te i inne pytania odpowiedzą konsultanci Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG. 

czytaj więcej

FAMA 2014

Krzewienie i krzaczenie na osobistej wyspie

Wtorkowy program wydarzeń to znów FAMA w pigułce. Będzie interdyscyplinarnie: teatr, muzyka, literatura, happening i kabaret. Minister Zdrowia nie ostrzega, ani nie zaleca czytania żadnych ulotek i folderów przed zażyciem owej pigułki. Mało tego, Minister Zdrowia poleca jej spożywanie bez żadnych limitów, bez recepty (wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!) obostrzeń czy innych takich.

czytaj więcej

Plaża bardziej bezpieczna

Pożar motorówki na świnoujskiej plaży! Cztery osoby zostały ranne - jedną ewakuowano z płonącej łodzi, pozostałych, nieprzytomnych, wyłowiono z wody. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. Ostatnie w tym roku w ramach projektu Bezpieczna Plaża realizowanego przez WOPR i spółkę Polskie LNG. Tego lata, w pokazach i zajęciach edukacyjnych na świnoujskich plażach uczestniczyło ponad 70 tysięcy widzów!

czytaj więcej

Pitawal świnoujski

Kradli na promie

Rejs promem ze szwedzkiego Ystad do Świnoujścia dla dwóch mieszkańców Koszalina zakończył się w policyjnej celi. W trakcie podróży mężczyźni ukradli portfel z pieniędzmi, kartami bankowymi oraz dokumentami innemu pasażerowi. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Obaj przestępstwo to popełnili w warunkach recydywy, dlatego czeka ich surowsza kara.

czytaj więcej

Służba zdrowia

Pani Prezes chce złożyć rezygnację

Podczas kolejnego z cyklicznie odbywających się spotkań, dotyczącego sytuacji bieżącej Szpitala Miejskiego, oraz wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim okresie funkcjonowania placówki, Prezes Spółki Szpital Miejski im. Jana Garduły Pani Małgorzata Szmajda poinformowała Prezydenta Świnoujścia, iż zamierza, podczas najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej, złożyć na jej ręce rezygnację z zajmowanego stanowiska

czytaj więcej

Rząd dla rodziny

Posłanka informuje rodziców

Przed każdym rozpoczęciem roku szkolnego rodzice muszą zmierzyć się ze sporymi obciążeniami finansowymi, żeby wyposażyć swoje pociechy w podręczniki i inne potrzebne artykuły. Nierzadko jest to kwota przerastająca możliwości finansowe rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. W związku z tym chcę przekazać rodzicom kilka istotnych informacji.

czytaj więcej

Michał Kubiak ogrywał się w Maratonie Świnoujście

Nasz człowiek na Mistrzostwach Świata

Wielkimi krokami zbliża się turniej finałowy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn (30 sierpnia – 21 września). Będzie on wyjątkowy dla polskich kibiców ponieważ po raz pierwszy MŚ rozgrywane są w naszym kraju. Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Stephane Antiga ogłosił już skład polskiej drużyny na te zawody. Wśród powołanych zawodników, na pozycji przyjmującego, znalazł się Michał Kubiak. Powinniśmy go szczególnie dopingować – Michał swoje pierwsze kroki w siatkarskiej karierze stawiał w Maratonie Świnoujście, pod opieką trenerów Zdzisława Gogola i swojego ojca – Jarosława Kubiaka.

czytaj więcej

Służba zdrowia

Aż pięć różnych urządzeń dostanie nasz szpital od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zapowiedziała przekazanie Szpitalowi Miejskiemu im. Jana Garduły następującego sprzętu: aparat USG, aparatu do lokalizacji naczyń do wkłuć u dzieci, transportowego aparatu monitorującego czynności życiowe, respiratora transportowego oraz wózka leżącego do transportu dzieci. Przypomnijmy, że tylko podczas tegorocznego Finału WOŚP w Świnoujściu zebrano 184 tysiące 800 złotych.

czytaj więcej

Maraton Pływacki VILMSCHWIMMEN 2014

Z wyspy na wyspę

W sobotę 23.08.2014r. instruktor ratownictwa wodnego RWR Michał Stefaniak zorganizował, dla dzieci i młodzieży, wyjazd na maraton pływacki odbywający się na wyspie Rugii. Główna część maratonu to dystans 2500 m czyli przepłynięcie z wyspy Vilm na wyspę Rugię. Druga część to tak zwany Kleinesvilmschwimmen tzn. pływanie dla dzieci od 6 do 14 roku życia.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Shila będzie tropiła przestępców

W szeregi Policji wstąpił nowy „funkcjonariusz”. To Shila-półtoraroczny owczarek niemiecki. Po zakończeniu specjalistycznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach rozpoczął służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu. Będzie tropił ślady pozostawione przez sprawców przestępstw, patrolował ulice miasta, ale również pomagał w poszukiwaniu osób zaginionych. Jego zakup był możliwy dzięki współpracy Policji z lokalnym samorządem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 365 | 366 | 367 | 368 | 369 | 370 Następna Ostatnia