Wtorek, 20 listopada 2018r.

Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Lewobrzeże w cenie

Drogo, drożej i najdrożej

Czy łatwo w lewobrzeżnej części Świnoujścia kupić działkę budowlaną pod wymarzony dom? Jeszcze kilka lat temu wydawało się to bardzo trudne. Teraz to tylko kwestia pieniędzy, naprawdę sporych.

czytaj więcej

Gryfia remontuje Kopernika

Zadokował w Szczecinie

MF „Kopernik”, prom pasażersko-samochodowo-kolejowy typu RORO, którego operatorem jest spółka Unity Line, trafił na 10 dni do doku Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A. w Szczecinie.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Olszar show

Piłkarze Floty Świnoujście wygrali 3:2 z GKS-em Tychy. Bohaterem meczu bez wątpienia został Sebastian Olszar, autor dwóch bramek dla Wyspiarzy.

czytaj więcej

Wieczór meksykański w Konstelacji

Kuchnia Azteków i nie tylko

Susana Osorio Mrożek była gościem wieczoru meksykańskiego w Konstelacji. Wdowa po pisarzu Sławomirze Mrożku promowała swoją najnowszą książkę o kuchni meksykańskiej.

czytaj więcej

13 Baltic Fashion Award na Uznamie

Wyspa mody

Dwunastu młodych projektantów mody z Niemiec, Szwecji, Rosji, Szwajcarii, Danii i Estonii zaprezentuje swoje kolekcje podczas 13 Baltic Fashion Award. Pokaz konkursowy odbędzie się dzisiaj wieczorem w hotelu Maritim w Heringsdorfie.

czytaj więcej

Tunel zwróci się po 25 latach - przekonuje Robert Karelus

Nasza droga przeprawa

W rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl rzecznik UM Świnoujścia przytacza poważne argumenty za budową tunelu pod Świną. - Jego utrzymanie kosztowałoby miasto około 5 mln zł rocznie. To dwukrotnie mniej niż obecnie miasto dokłada do kursowania promów i sześciokrotnie mniej niż w sumie kosztuje kursowanie promów. Nie wspominając o ich remontach – stwierdził Robert Karelus.

czytaj więcej

Linie lotnicze na wyspie Uznam

Sześć kierunków Eurolotu

Po udanym locie inauguracyjnym na początku maja linie lotnicze Eurolot rozpoczynają regularne rejsy. Pierwszy samolot z Warszawy wyląduje w Heringsdorfie 24 maja o godz. 8:50 

czytaj więcej

Współpraca transgraniczna.

Zacieranie granic

Gmina Świnoujście oraz powiat Pomorze Przednie-Greifswald podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy. Uroczystość odbyła się w miniony czwartek.

czytaj więcej

Przedszkolny program antynikotynowy

"Czyste Powietrze Wokół Nas"

Dnia 15.05.2014 w Bibliotece Miejskiej w Świnoujściu przy ul. Piłsudskiego odbyło się uroczyste zakończenie programu edukacyjnego dla dzieci sześcioletnich pt. "Czyste Powietrze Wokół Nas" połączone z wystawą prac plastycznych dzieci. Organizatorami byli Urząd Miasta Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę (17.05) zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

Targi motoryzacyjne na wyspach.

UZNAM 2014

Z nieukrywaną przyjemnością zapraszamy na siódmą wystawę samochodową UZNAM 2014. Śmiało mogę powiedzieć, że wpisała się ona już na stałe w kalendarz imprez naszego miasta. Nie można ukrywać, że ogromną zasługę w tym, że mogę organizować to spotkanie motoryzacyjne mają właśnie Państwo.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Znów o sześć punktów

W niedzielę piłkarze Floty Świnoujście rozegrają kolejny mecz z cyklu "o sześć punktów" w I lidze. Na stadionie w Jaworznie zmierzą się z GKS Tychy - rywalem w walce o utrzymanie się.

czytaj więcej

II Festiwal "Szalone Lato Tańca - Dance Yourself"

Zaproszenie na warsztaty tańca

Ruszyły już zapisy na Warsztaty Taneczno-Choreograficzne dla osób samodzielnych i dorosłych (30 czerwca - 5 lipca 2014) oraz zapisy na Dziecięce i Młodzieżowe Warsztaty Taneczne (30 czerwca - 4 lipca 2014, dzieci i młodzież do 14 roku życia) organizowane w ramach II Festiwalu Szalone Lato Tańca - Dance Yourself w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 423 | 424 | 425 | 426 | 427 | 428 Następna Ostatnia