Przez trzy godziny Świnoujście pozbawione było dopływu energii elektrycznej. Wszystko przez gwałtowną nawałnicę która przetoczyła się przez nasz region. Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. Zalanych zostało też wiele ulic w mieście. Kataklizm dotknął również Międzyzdroje.
Dokładnie o godzinie 17.00 na Placu Słowiańskim rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca 70 Rocznicę Powstania Warszawskiego. Warto pokreślić postawę mieszkańców naszego miasta, z których większość na tę chwilę przystanęła w ciszy, aby oddać hołd bohaterom powstańczego zrywu ludności stolicy.
W Karsiborze odbyło się spotkanie mieszkańców tej części miasta z przedstawicielami Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na temat gospodarki ściekami. Głównym tematem była wymiana szamb na nowe, a przede wszystkim szczelne zbiorniki oraz sposób finansowania tej inwestycji. Temat dotyczy także właścicieli innych, choć nielicznych w mieście, posesji, które korzystają z takiego samego sposobu gromadzenia i odbioru domowych ścieków.
Chwile przed 10 rano ratownik na łódce udający się na stanowisko zauważył w wodzie ciało. Mężczyzna unosił się twarzą w dół i nie dawał znaków życia. Natychmiast do akcji przystąpiło 9 ratowników. Mimo szybkiej akcji reanimacyjnej, użycia defibrylatora, mężczyzny nie udało się uratować.
Jutro na świnoujskiej plaży (w okolicach nowego, wschodniego falochronu, wyspa Wolin) rusza projekt "440 km po zmianę". Ta wyjątkowa akcja, zapoczątkowana dwa lata temu w naszym mieście, ma na celu wspieranie kobiet z niepełnosprawnością, aby w pełni uczestniczyły w życiu.
Czy wiesz, że w Świnoujściu realizowana jest jedna z największych i najważniejszych inwestycji w Polsce? Poznaj terminal LNG i miasto, w którym powstaje.
W maju tego roku Najwyższa Izba Kontroli opublikowała dość krytyczny raport na temat monitoringu wizyjnego w naszych miastach. Pod adresem samorządów, które głównie wykorzystują to narzędzie, posypało się kilka zastrzeżeń. Dostało się też ustawodawcy, m.in. za brak zapewnienia nadzoru nad systemami. A jak to wygląda u nas?
Wbrew oczekiwaniom i doniesieniom lokalnych mediów, trzeciej karetki raczej nie będzie, bo takiej możliwości nie przewiduje ani Plan Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego, ani NFZ.
W ubiegłym tygodniu Miasto wydało zgodę na budowę kolejnego obiektu w ramach powstającego kompleksu Baltic Park Molo. Pozwolenie na rozpoczęcie budowy obowiązuje od września tego roku, a pierwsi goście powinni tu zawitać w 2016 roku. Na wydmach przy końcu nowej promenady powstanie pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu, i to pod marką Radisson Blu Resort.
Nietypowy hydrant stanął na chodniku przy ulicy Batalionów Chłopskich. Kształtem przypomina kilkuletniego chłopca. – Na razie kupiliśmy jeden taki hydrant na próbę – mówi Adam Makieła, dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. – Jeśli spodoba się mieszkańcom, to będziemy chcieli postawić ich więcej właśnie przy placówkach, do których uczęszczają dzieci.
Oryginalne zdjęcia z Powstania Warszawskiego zrobione przez uczestnika walk, broń z tamtych czasów, elementy ubioru powstańców – to wszystko można będzie obejrzeć już w najbliższy piątek i sobotę (1 i 2 sierpnia) na wystawie przy zabytkowej remizie artyleryjskiej przy ulicy Jachtowej.
W połowie lipca zakończyły się próby związane z uruchomieniem zintegrowanego systemu bezpieczeństwa nawigacyjnego na nowym nabrzeżu przeznaczonym do odbioru skroplonego gazu ziemnego w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. To ostatnie zadanie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA związane z budową nabrzeża w porcie zewnętrznym w Świnoujściu. Uruchomienie systemu możliwe było dzięki doprowadzeniu zasilania energetycznego do części morskiej terminala przez spółkę Polskie LNG SA.
Minutą ciszy i dźwiękiem syren w godzinę W, uroczystościami na Placu Słowiańskim i przy pomniku Orła Białego oraz mszą św. w Kościele Garnizonowym, Świnoujście uczci 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sprawdźcie szczegółowy program obchodów.
W weekend (26-27.07) w Świnoujściu przebywający tam turyści i mieszkańcy Świnoujścia mieli okazję wziąć udział w imprezie zorganizowanej przez Polskie LNG i WOPR. W sobotę i w niedzielę na plaży zlokalizowanej na wyspie Uznam w Świnoujściu odbywały się pokazy ratownictwa wodnego.
W tym roku mija setna rocznica wybuchu I Wojny Światowej. Z tej okazji 28 lipca na miejskim cmentarzu komunalnym nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających ofiary tego światowego konfliktu. Tablice stanowią symboliczne miejsce pochówku 169 żołnierzy armii niemieckiej, rosyjskiej i austro - węgierskiej.
Prawie 500 kilometrów Bolesław Osipik przejechał w tydzień. Jak mówi nie spieszył się, bo jazdę rowerem traktuje jako przyjemność, a nie wyścig na czas. W Świnoujściu ostatni raz był w 1998 roku. – Bardzo dużo w tym czasie zmieniło się w waszym mieście – mówi. – Niektóre miejsca po prostu trudno mi było poznać.
Na koniec czerwca bezrobocie w Świnoujściu znów spadło. Tym razem do 6,1 procent. To o 0,6 proc. mniej niż w maju. Świnoujście po raz kolejny ma najniższe bezrobocie w Pomorzu Zachodnim.
Dzisiaj po godzinie 8.00 turysta spacerujący w pobliżu świnoujskiego wiatraka zauważył unoszące się w wodzie ciało mężczyny. Na miejsce została wezwana policja i prokurator.
Uzdrowisko Świnoujście S.A. obchodzi w tym roku swoje 55 urodziny. Taki jubileusz to świetna okazja aby na nowo przedstawić się mieszkańcom miasta oraz turystom. Wczoraj, 26 lipca w Miasteczku Uzdrowiskowym prezentowano ofertę usług rehabilitacyjnych i medycznych oraz bazę obiektów sanatoryjnych i gastronomicznych. Przy okazji zbierano fundusze na szczytny cel.
DOŁĄCZ DO NAS: