W sobotę 17 listopada w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” rozegrany został Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Łączne w trzech kategoriach wzięło udział 23 zawodników i zawodniczek.
Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. informuje, iż od 20 listopada 2018 r. w Hotelu Interferie Medical SPA przy ulicy Uzdrowiskowej 15 będzie można korzystać z bazy zabiegowej w ramach realizacji BONU SENIORA.
W niedzielne przedpołudnie, dnia 18 listopada 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody I edycji Świnoujska Liga Biegowa z „Wyspiarzem” pod nazwą „Szukamy Talentów”. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” chcąc zmotywować mieszkańców do aktywności fizycznej, zachęcić do rywalizacji sportowej zarówno dzieci i dorosłych zdecydował się wesprzeć najlepszy w Polsce projekt biegowy dla dzieci i młodzieży.
W sobotę (17.11), drużyna Trampkarzy AP Baltica rozgrywała wyjazdowy mecz ligowy w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN. Tym razem przeciwnikiem był zespół Błękitnych Stargard.
Za nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej w klasie okręgowej. Nasz zespół czekał daleki jak na ten szczebel wyjazd do Chojny. Nie odległość jednak wzbudzała największy niepokój, do godzin spędzonych w busie jesteśmy przecież przyzwyczajeni. Rywal okazał się w poprzednim sezonie bardzo wymagający, a i teraz choć punktuje o wiele słabiej, wciąż dowodził, że potrafi zmobilizować się, czego najlepszym dowodem był remis w Golczewie.
Mroźny jesienny poranek przywitał dzisiaj w świnoujskim Parku Zdrojowym blisko dziewięćdziesięciu amatorów biegów przełajowych na 123. edycji parkrun. W jakże urokliwych zakątkach Parku na pięciokilometrowym dystansie, z czasem jak i swoimi słabościami zmierzyło się 32 pań oraz 46 panów.
Rekordowy październik i znakomity bilans po 10 miesiącach pod względem przeładowanych towarów w portach w Szczecinie i Świnoujściu. W samym październiku porty przeładowały o blisko 26 procent, a w ciągu dziesięciu miesięcy o 13,2 procent więcej towarów, aniżeli w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ogółem dotychczasowy bilans porty zamykają wartością 23,6 mln ton obsłużonych towarów.
Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu serdecznie zaprasza na I edycję Świnoujskiej Ligi Biegowej z „Wyspiarzem”. Pierwsze jesienne zawody pod nazwą "Szukamy Talentów" odbędą się 18 listopada 2018 r. o godzinie 11:00.
Konsorcjum firm WP – Werema Paweł i Skitech – Jakub Skibiński z Kołobrzegu wygrało przetarg na przedłużenie o 300 metrów na wschód tzw. nowej promenady. Dziś miasto podpisał umowę z wykonawcą, a w przyszłym tygodniu zostanie mu przekazany plac budowy. Wykonawca zobowiązał się, że od tego momentu w ciągu 100 dni nowy odcinek promenady będzie gotowy.
Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację terenów powojskowych po przyszłe Centrum Usług MULNIK. Zainteresowani na złożenie oferty mają czas do 3 stycznia 2019 roku.
Jeszcze w tym miesiącu w nowobudowanym budynku komunalnym przy ulicy Steyera wykonawca rozpocznie montaż drzwi i okien. – Chcemy zamknąć budynek w stanie surowym przed początkiem zimy - kierownik robót Radosław Jackun z Firmy Budowlanej Fogt – Eugeniusz Fogt, wykonawcy inwestycji.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników słowa na Jesienny Tydzień Poetycki w Bibliotece Głównej.
Przynajmniej do końca roku nieczynne będzie główne wejście na plażę na przedłużeniu ulicy Powstańców Śląskich. Najbliższy dostęp do plaży wejściami przy ulicach Trentowskiego oraz Prusa.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kampanii „Białej Wstążki” organizowanej po raz dziesiąty w Świnoujściu przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu. Kampania realizowana jest pod hasłem „Lepiej mnie kochaj, niż bij” i przebiegać będzie w dniach od 12 – 23.11.2018 roku.
W Warszawie w dniach 06-11 listopada 2018 odbyły się Mistrzostwa Europy U21 w taekwondo olimpijskim. Nasi zawodnicy Victoria Trzybińska i Bernard Markiewicz niestety odpadli w pierwszych walkach i zajęli dalekie lokaty.