Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Język polski na początek

Wystartował maturalny maraton

Tradycyjnie od języka polskiego absolwenci szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli dzisiaj serię egzaminów maturalnych. Jutro przeliczą zadania z matematyki, a w środę udowodnią swoją znajomość języka angielskiego, jeżeli zdecydowali się właśnie na ten język obcy.

czytaj więcej

Tłumy turystów na majówce

Świnoujście da się lubić

Pierwsze dni maja przyciągnęły do miasta tysiące gości. Okazuje się, że coraz więcej osób wybiera Świnoujście na krótki weekendowy wypad. Coraz więcej też przyjeżdża do nas już nie tylko na plażę i promenadę, ale także rowery połączone ze zwiedzaniem.

czytaj więcej

Są pieniądze na II etap prac przy torze wodnym

Bruksela finansuje modernizację

Kilka dni temu Komisja Europejska potwierdziła wparcie kwotą 267,4 mln złotych projektu modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin (Kanał Piastowski i Mieliński) – etap II, strona wschodnia i zachodnia.

czytaj więcej

Co dalej z lotniskiem w Heringsdorfie?

Sezon lotniczy otwarty

W miniony weekend lotnisko w Heringsdorfie otworzyło sezon 2014. Właściciel obiektu, powiat Pomorze Przednie - Greifswald z niepokojem ale i nadzieją spogląda w przyszłość. Ten sezon może zadecydować o perspektywach lotniska.

czytaj więcej

Otwarte Mistrzostwa Gryfina

Młode świnoujskie pływaczki z życiowymi rekordami

W dniu 30 kwietnia 2014 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gryfina w pływaniu organizowane przez UKP Marlin, w których wystartowało ponad 190 pływaków reprezentujący kluby z Gryfina, Polic, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Choszczna i Świnoujścia.

czytaj więcej

11. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„Czytanie łączy pokolenia”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza do skorzystania z oferty programowej, przygotowanej z okazji 11. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, ogłoszonego przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”.

czytaj więcej

Obchody Święta Flagi Państwowej

8. FOW wyróżniona przez Prezydenta RP

8. Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się w piątek 2 maja w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Flagi Państwowej.

czytaj więcej

Klasa sportowa w GP Nr 3

We wtorek testy

Już tylko kilka wolnych miejsc zostało w klasie sportowej o profilu piłka nożna, która od nowego roku szkolnego ruszy w Gimnazjum nr 3 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Termalica za mocna dla Floty

Znowu porażka

Flota Świnoujście uległa w Niecieczy tamtejszej Termalice 0:1. Bramkę dla gospodarzy w 27 minucie z rzutu karnego zdobył Jakub Biskup.

czytaj więcej

Berliński Artysta w Świnoujściu

Spróbuj dostrzec księżyc nad Soho

Kilkadziesiąt osób z Polski i Niemiec pojawiło się na wernisażu wystawy José García y Más. Pełne symboliki i surrealizmu prace zachwyciły publiczność.

czytaj więcej

Bieg Konstytucji 3 Maja

Miller wygrywa

75 zawodników ukończyło Bieg Konstytucji 3 Maja. Zwyciężył Świnoujścian, mieszkaniec prawobrzeża - Artur Miller.

zobacz galerię

223 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Wolności

Plac Słowiański był tradycyjnie miejscem oficjalnych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dopisała pogoda, więc przybyło też dużo mieszkańców miasta.

czytaj więcej

Fotogaleria

Wietrznie na plaży

Podczas Majówki pogoda nie dopisała. Było zimno i wietrznie. Kogo aura zniechęciła do majowego spacerku po plaży, niech pocieszy oko znanym widokiem. U nas zawsze jest tak pięknie!

zobacz galerię

Basowo w Scenie

WAKE UP! SERIES #24

Dzisiaj (3.05) w Jazz Clubie Scena solidną dawkę basów zapewni Wam CLS. Start imprezy o godzinie 22:30

czytaj więcej

Kolejny dzień długiego weekendu.

Majówka trwa

Mimo fatalnej pogody, lodowatego wiatru i niskiej temperatury na świnoujskiej promenadzie nie brakowało dziś ludzi. Na chętnych wciąż czeka sporo atrakcji.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 Następna Ostatnia