Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Ministerstwo Infrastruktury przyznało dotacje

Na remont S3 jeszcze poczekamy

Tylko 3,5 mld złotych otrzyma województwo zachodniopomorskie na rozwój infrastruktury związanej z portami. Tylko, bo Trójmiasto otrzyma niemal dwukrotność tej kwoty. Niestety, tylko na liście rezerwowej znalazły się projekty przebudowy dróg na Warszowie.

czytaj więcej

Sylwetka nowego trenera UKS Prawobrzeże Świnoujście

Ten zespół zasługuje na więcej

Piłka nożna w Świnoujściu to nie tylko Flota. Zapraszamy do lektury wywiadu z pierwszym trenerem Uczniowskiego Klubu Sportowego Prawobrzeże Świnoujście. Wywiad pochodzi z oficjalnej strony klubu.

czytaj więcej

Gimnazjaliści pokazali klasę

Rewia Talentów po raz dziesiąty

Już po raz dzięsiąty młodzież Gimnazjum Publicznego nr 2 pokazało, że ma talent. Talent do śpiewu i tańca. Jednak w tym roku jury nagrodziło ucznia zaprzyjaznionej szkoły. Zwycięzcą został Patrik Nitsche.

czytaj więcej

Ruszył pierwszy w Polsce portal internetowy poświęcony LNG

Klikasz i wiesz

Dlaczego terminal LNG w Świnoujściu to inwestycja strategiczna, a skroplony gaz ziemny uznawany jest za paliwo przyszłości – czyste i ekologiczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska? Co dla mieszkańców robi inwestor terminalu, spółka Polskie LNG, by zachować jak najlepsze relacje z otoczeniem inwestycji? Tego oraz wielu innych przydatnych rzeczy dowiesz się odwiedzając pierwszy w Polsce portal edukacyjny poświęcony technologii LNG i terminalowi na skroplony gaz ziemny w Świnoujściu - www.lng.edu.pl

czytaj więcej

Blood orange cake

Blood orange, czyli czerwona odmiana pomarańczy uprawiana na Sycylii. Istnieją ich trzy odmiany: Moro, Tarocco i Sanguinello. Choć pomarańcze na Sycylię przybyły dawno temu z Azji, ponoć uprawiane gdziekolwiek indziej nigdy nie osiągną podobnej barwy. Podejrzewa się, że zawdzięczają ją sąsiedztwu Etny i co za tym idzie glebie. Jednakże nie zostało to jeszcze do końca zbadane.

czytaj więcej

Powalczą z komarami

Trzy firmy startowały w przetargu na tegoroczną akcję zwalczania komarów w Świnoujściu. Wygrała spółka „Pestokil” z Brzegu, która zaoferowała najniższą cenę – 177 tys. złotych. Odkomarzanie rozpocznie od kwietnia.

czytaj więcej

Baltic Polonez Cup 2014

Prezydent Żmurkiewicz patronem regat

Prezydent Miasta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz objął patronatem XV Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race. Prestiżowa impreza żeglarska odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2014 r.

czytaj więcej

Jeszcze raz o Masie Krytycznej

Zobacz to jeszcze raz!

W niedzielnej Masie Krytycznej wzięło udział ponad dwustu Świnoujścian. Trzeba przyznać, że to udany początek sezonu rowerowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

czytaj więcej

Największe manerwy ratownicze NATO

ORP "Czernicki” z Rosjanami na Bałtyku?

Majowe „Dynamic Monarch” będą największymi na naszej półkuli ćwiczeniami ratowniczymi NATO. Podobne manewry odbywają się co trzy lata i szkolą marynarzy oraz lotników w ratowaniu załóg okrętów podwodnych.  Poza USA w tegorocznych "Dynamic Monarch" na Morzu Bałtyckim planowo mają wziąć udział m.in. jednostki ze Szwecji, Francji, Norwegii, Grecji, Holandii, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz... Rosji.

czytaj więcej

Kolejna klasa sportowa w Świnoujściu.

Będą szkolić młodych piłkarzy

Od nowego roku w Gimnazjum Publicznym nr 3 na Warszowie powstanie klasa o profilu piłkarskim. Patronat nad młodymi sportowcami obejmie Flota Świnoujście.

czytaj więcej

Policja ujęła sprawcę sobotniego wypadku.

Zdradził go telefon

Świnoujscy policjanci ustalili kierującego samochodem marki Mazda, który na przedłużeniu  ulicy Szkolnej spowodował kolizję uderzając w płot, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawcę zdradził telefon komórkowy pozostawiony w pojeździe.

czytaj więcej

Rozmowa z Edwardem Janczakiem, najstarszym ratownikiem w Świnoujściu

Zdania nie zmienia tylko krowa i ja

Przez blisko pół wieku był ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W minionym tygodniu odszedł na emeryturę. Po latach pomagania ludziom, postanowił zająć się wnukami.

czytaj więcej

Jazzowo w Scenie

Koncert Kocin Kociński Trio

Już w najbliższy piątek, 28 marca w Jazz Clubie Scena wystąpi zespół Kocin Kociński Trio, nominowany do Fryderyka 2014 w kategorii Najlepszy Debiut Jazzowy. Muzycy zagrają materiał ze swojej debiutanckiej płyty „PROVERBS 3:5”.

czytaj więcej

Świnoujścianie spisali się na medal.

Masa krytyczna już za nami

Ponad 200 rowerzystów wzięło udział w wiosennej Masie Krytycznej. Kolorowa grupa amatorów dwóch kółek przejechała spod Urzędu Miasta na pl. Wolności.

czytaj więcej

Fotogaleria z meczu I ligi.

Flota Świnoujście - Arka Gdynia

W sobotę 22 marca Flota Świnoujście podejmowała Arkę Gdynia. Po pasjonującym meczu gospodarze ulegli przyjezdnym 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Ślusarski.

zobacz galerię

Pierwsza Poprzednia  | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 |  Następna Ostatnia