Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Sporty walki

Student, projektant i berserker!

Maciej Kałuszewski, świnoujścianin i członek Berserkers Teamu już 7 czerwca w Policach stoczy swoją drugą walkę na Arenie Berserkerów Exped Cup z Patrykiem Kołtonem z Gracie Barra Łódź. Zapraszamy do zapoznania się z obszernym wywiadem, którego udzielił popularny w naszym mieście „Kaka”, mistrz Polski submission fighting 2014 oraz brazylijskiego jiu-jitsu 2013. Zachęcamy także do kibicowania Maćkowi podczas jego najbliższej walki.

czytaj więcej

Ahlbeck

Polacy na "gościnnych występach"

Niemiecka policja przeprowadziła akcję, której scenariusz mógłby posłużyć za fragment dobrego kryminału. Niestety w roli głównej wystąpiło dwóch mieszkańców Świnoujścia.

czytaj więcej

Pijany, bez uprawnień pędził prawie 120 km/h

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali do kontroli 38-letniego mężczyznę, który jechał ulicą Pomorską, przekraczając dozwoloną prędkość o prawie 50 km/h. Miał blisko promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

czytaj więcej

XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Świnoujskie Wieczory Organowe

Słuchając muzyki organowej mamy wrażenie, że gra nie jeden, lecz wiele instrumentów jednocześnie. Czasem brzmienie przypomina wręcz całą orkiestrę symfoniczną. Jak to możliwe, że tyle dźwięków może wydobyć jeden muzyk - organista?

czytaj więcej

Budżet obywatelski

Kolejny etap - składanie wniosków

Można już składać wnioski z propozycjami do budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że takie wnioski z 40. podpisami poparcia mogą zgłaszać mieszkańcy, osoby czasowo zameldowane, które najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończyły 16 lat.

czytaj więcej

31-latkowi grozi ponad 7 lat więzienia

Seryjny podpalacz w rękach policji

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę, który w miniony weekend podpalił dwa samochody i pojemnik na śmieci. 31-latek był wcześniej już skazany za przestępstwa przeciwko mieniu, grozi mu surowsza kara.

czytaj więcej

Opóźnienie na kolejnej miejskiej inwestycji.

Amfiteatr latem zamknięty?

Radio Szczecin podało dziś rano iście hiobową dla niektórych wiadomość, że w świnoujskim amfiteatrze, w lipcu może nie odbyć się żaden koncert, a miasto już zapowiedziało kary.

czytaj więcej

Kamminke

Idiota się nie po(d)pisał

Mieszkaniec Słupska w mało wyszukany sposób zaznaczył swoją obecność w pobliskiej miejscowości Kamminke. Przy okazji zniszczył tablicę informacyjną.

czytaj więcej

Naprawią uszkodzenia.

Znowu remont falochronu

Prawie pół miliona złotych będzie kosztowała naprawa falochronu centralnego. Rok temu uszkodził go islandzki kontenerowiec.

czytaj więcej

Czy w Świnoujściu będą powstawać nowoczesne okręty wojenne?

Quo Vadis stocznio?

Wyprzedaż większości terenu zakładu a następnie włączenie go do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Czy tak będzie wyglądać najbliższa przyszłość dawnej Morskiej Stoczni Remontowej?

czytaj więcej

Dzień Dziecka w Forcie Anioła

W niedzielne popołudnie setki dzieci wraz z rodzicami bawiły się na festynie rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez świnoujską Platformę Obywatelską.

czytaj więcej

Dzień Dziecka w MDK Warszów

W Fili Miejskiego Domu Kultury na Warszowie w piątek 30 maja przy wyjątkowo słonecznej pogodzie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka oraz uroczystego zakończenia roku kulturalno-oświatowego.

czytaj więcej

Kultura i edukacja

Juwenalia Trzeciego Wieku

Okres przed sesją egzaminacyjną to tradycyjnie czas juwenaliów. Studenci w całym kraju bawią się na koncertach i zabawach do białego rana. Nie inaczej było w Świnoujściu, chociaż studenci nieco bardziej doświadczeni.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

O wolności i pokoju na plaży

Dziś o 20 na plaży wyjątkowe wydarzenie. Przy okrągłym stole zasiądą Lech Wałęsa, Angela Merkel, Władimir Putin i Donald Tusk. Niemożliwe, powiecie? I macie rację, ale wydarzenie i tak będzie wyjątkowe.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 Następna Ostatnia