Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wspomnienie

Żegnamy Panią Wandę Dengę-Szwabę

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Panią Wandę Dengę - Szwabę, artystkę, nauczycielkę, wychowawczynię dzieci i młodzieży. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 17 października 2014 roku o godzinie 16:00 na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu. Msza żałobna zostanie odprawiona w Kościele pw. Bł. Michała Kozala dnia 17.10.2014 r. o godz. 12:00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ślubowanie w ZSM

W dniu 11 października 2014 r zgodnie z tradycją 85 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu złożyło uroczyste ślubowanie. Jest to najważniejsze święto szkoły do którego uczniowie przygotowywali się od początku roku.

czytaj więcej

Sport

25 zawodników ze Świnoujścia w 15. Poznań Maraton

Po raz trzeci trasę poznańskiego maratonu wyznaczono na jednej pętli. Start zlokalizowano na ul. Grunwaldzkiej a metę na położonym w centrum miasta terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po raz pierwszy uczestnicy maratonu przebiegli przez przykrytą specjalnymi panelami murawę Inea Stadionu, gdzie rozgrywają swoje mecze piłkarze Lecha Poznań.

czytaj więcej

Ahlbeck

Wszystkie króliki świata

Od piątku 31.10. do niedzieli 2.11.2014 w Ahlbecku w namiocie dyskotekowym na boisku sportowym położonym zaledwie 1 km od granicy odbędzie się wystawa rasowych królików zorganizowana przez hodowców zrzeszonych w Związku powiatu Pomorze Przednie. W pierwszym dniu zwierzaki można podziwiać w godzinach między 12 a 18, w sobotę między 9 a 18 a w niedzielę od 9 do 12.

czytaj więcej

Inwestycje

Galeria Świnoujście rośnie w górę

Prace budowlane na terenie Galerii Świnoujście generalny wykonawca firma CALBUD realizuje zgodnie z planem. Obecnie prowadzone są prace związane z wykonaniem stanu surowego kondygnacji +2 oraz kondygnacji +3. Dynamicznie przebiega komercjalizacja obiektu, który jest już wynajęty w ponad 80 procentach.

czytaj więcej

Edukacja

W gimnazjum o anoreksji

W Gimnazjum Publicznym Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu odbył się spektakl profilaktyczny obejmujący tematykę anoreksji. Został on zorganizowany w ramach działań profilaktycznych.

czytaj więcej

Targowisko miejskie

Świeża ryba od świnoujskich rybaków

W czwartek 23. października 2014 r. na targowisku miejskim przy ulicy Kołłątaja rusza Targ Rybny. Bezpośrednio od świnoujskich rybaków będzie można kupić świeżą i wędzoną rybę.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

Sean Noonan - A Gambler's Hand & Kwartet Smyczkowy

W najbliższą niedzielę (19.10) w Jazz Clubie Scena będziemy mogli zobaczyć polsko-nowojorski projekt „A Gambler's Hand”. To niezwykły muzyczny kolaż, łączący brzmienia w wersji nagłośnionej i elektrycznie zmodyfikowanej z brzmieniami akustycznymi.

czytaj więcej

Historia II Wojny Światowej na wyspie Uznam

Z szacunku dla ludzkiej tragedii

13 października grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I uczestniczyła w polsko-niemiecko-francuskiej uroczystości Dnia Pamięci. Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie Tablicy Pamięci, oddającej hołd 600 więźniom obozu koncentracyjnego deportowanych w roku 1943 z wyspy Uznam do sztolni Mittelbau - Dora w Turyngii.

czytaj więcej

Wywiad w Dniu Nauczyciela

Nauka to radość

Pani Iwona Dominiak, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I, w Dniu Edukacji Narodowej opowiedziała nam trudach i radościach jakie niesie praca zawodowa oraz swoich pasjach.

czytaj więcej

Edukacja

Darmowe korki z matmy w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu zaprasza wszystkich chętnych do darmowego skorzystania z korepetycji za pośrednictwem portalu MegaMatma, który od września 2014 roku został udostępniony w Czytelni dla Dorosłych na I piętrze. Z korepetycji można korzystać w godzinach pracy czytelni, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 19.00, w soboty zaś od 9.00 – 14.00.

czytaj więcej

Interferie Medical SPA

Festiwal dań z dyni

Bogactwo witamin i minerałów - pyszny smak i niska kaloryczność jest tylko miłym dodatkiem do zdrowotnych i upiększających właściwości dyni.

czytaj więcej

Szczecin European Film Festival

Więcej niż dokument

Przed nami wyjatkowe wydarzenie dla miłośników filmów dokumentalnych. Już w najbliższy piątek (17.10) Jazz Club Scena zaprasza na pofestiwalowy pokaz filmów laureatów „Szczecin European Film Festival 2014”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 349 | 350 | 351 | 352 | 353 | 354 Następna Ostatnia