Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Nadleśnictwo zamyka wjazdy do lasu

W związku z dużymi ilościami dzikich wysypisk, jakie pojawiają się w lasach leżących w granicach miasta, Nadleśnictwo Międzyzdroje zdecydowało o ustawieniu szlabanów przy drogach wjazdowych na tereny leśne. – Dopóki ludzie nie zrozumieją i nie przestaną śmiecić w lasach, nie mamy innego wyjścia – mówi świnoujski leśniczy Emiliusz Czerwiński.

czytaj więcej

Charytatywny rajd dla chorej dziewczynki

Informatycy na rowery!

13 czerwca 2014 spod czeskich Karkonoszy wyruszy charytatywna wyprawa rowerowa pt. “Informatycy Na Rowery”. Informatycy wraz z przyjaciółmi w 4 dni zamierzają przejechać prawie 500 km i zakończyć wyprawę w Szczecinie. Wszystko po to, aby zdobyć pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla pięcioletniej Martynki Wójtowicz, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Rajd został objęty Mecenatem Miasta Szczecina.

czytaj więcej

Ćwiczenia „Wargacz 2014”

Rozpoczęły się największe w tym roku ćwiczenia sił 8. FOW

Dzisiaj wieczorem, poniedziałek 9 czerwca, rozpoczęła się faza morska największych tegorocznych manewrów sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża pod kryptonimem „Wargacz 2014”. Przez najbliższe 5 dni, w rejonie Zatoki Pomorskiej ćwiczyć będą trałowce, okręty transportowo – minowe, kutry transportowe oraz pomocnicze jednostki pływające: holownik, zbiornikowiec i stacja demagnetyzacyjna.

czytaj więcej

Podsumowanie występów Floty Świnoujście w I lidze piłkarskiej

Nadchodzi Widzew i Janas

10 zwycięstw, 12 remisów i 12 porażek – to bilans piłkarzy Floty Świnoujście w zakończonym sezonie. Wyspiarze w 34 meczach zgromadzili 42 punkty (25 u siebie - 17 na wyjeździe), co dało im 12. pozycję.

czytaj więcej

Aktywny weekend

Niezwykła wycieczka z ŚOT po rozlewisku Starej Świny!

Świnoujście można zwiedzać w biegu, pieszo, na kajaku, rowerze, a nawet w katamaranie. Udowodniła to Świnoujska Organizacja Turystyczna. Po raz kolejny zorganizowała dla mieszkańców i turystów akcję promocyjną pod nazwą Aktywny Weekend. Z propozycji spędzenia wolnego czasu skorzystało blisko 200 osób!

czytaj więcej

Dni Morza Sail Szczecin 2014

Najpiękniejsze jednostki w drodze do Szczecina

Jutro wtorek (10 czerwca) przez świnoujski port będzie przepływał pełnomorski wycieczkowiec MV Delphin. W czwartek na redzie pojawi się okręt podwodny typu Kobben – ORP Kondor. Tego samego dnia około godziny 14.00 w główkach świnoujskiego portu spodziewany jest największy polski żaglowiec Dar Młodzieży. W kolejnych dniach wpływać będę jeszcze inne żaglowce.

czytaj więcej

Wyróżnienie dla Świnoujścia

Plac Wolności wśród najlepszych w województwie

Przebudowany świnoujski Plac Wolności został wyróżniony w V edycji Konkursu „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa zachodniopomorskiego”. Razem z nim równorzędne wyróżnienia otrzymały  projekty Szczecina i Morynia. Do konkursu zgłoszono 24 przedsięwzięcia o bardzo różnorodnym charakterze, począwszy o tych z dziedziny turystyki i rekreacji, po rozwój infrastruktury i aktywizację mieszkańców.

czytaj więcej

XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014

Ciężka całoroczna praca przyniosła laury całemu Świnoujściu!

Jesteśmy niezwykle dumni z podopiecznych Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu filia Warszów, którzy w ten weekend odnieśli szczególny sukces. W piątek 06.06 w Trzebiatowskim Centrum Kultury odbył się XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014 w którym udział wzięło ponad stu uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

Prawobrzeże

Przytór - Łunowo zaprasza na wielki piknik!

W najbliższą sobotę 14 czerwca 2014 Zarząd Osiedla Przytór - Łunowo oraz Miejski Dom Kultury Świnoujście serdecznie zapraszają na „Piknik dzielnicy Przytór – Łunowo” pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza. Początek o godzinie 16.00 na placu przy filii domu kultury i remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Zalewowej.

czytaj więcej

Znieważył policjantów

Nie ma pobłażania dla sprawców znieważenia policjantów w czasie wykonywania czynności służbowych. 28-latek znieważył dwie policjantki podczas interwencji w Parku Zdrojowym w Świnoujściu. Agresywnego mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnej celi. Poniesie konsekwencje karne za swoje zachowanie.

czytaj więcej

Załoga stoczni zdecydowała.

Strajk w Gryfii?

Coraz więcej wskazuje na to, że połączone stocznie w Szczecinie i Świnoujściu za chwilę staną. Za strajkiem opowiedziała się już świnoujska załoga.

czytaj więcej

44 Islands Kite Cup Świnoujście 2014

W piątek rusza Puchar Polski w Kitesurfingu

W dniach od 13 do 15 czerwca 2014 r. w Świnoujściu odbędą się zawody kitesurfingowe: „44 ISLANDS KITE CUP” PUCHAR POLSKI W KITESURFINGU W FORMULE KITE. Do Świnoujścia zawita czołówka polskich kitesurferów, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Formule Kite.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Wyjęci z Ujścia

Teatr współczesny na deskach Miejskiego Domu Kultury. Młodzi artyści ze Świnoujścia pokazali, że zasługujemy na offowy teatr z prawdziwego zdarzenia.

czytaj więcej

Aktywny Weekend z ŚOT

Piechurzy zaglądali do tajemniczych podziemi!

60 osób uczestniczyło w 4-godzinnym marszu spod dworca PKS do Podziemnego Miasta. Wycieczka do odtajnionego obiektu to kolejna z akcji przygotowanych przez Świnoujską Organizację Turystyczną. W ramach Aktywnego Weekendu, mieszkańcy i turyści mogą zwiedzić tajemnicze zakątki Świnoujścia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 Następna Ostatnia