Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Bezpieczeństwo

Widzę - nie znaczy jestem widoczny

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu rozdawali na terenie miasta odblaski - kamizelki odblaskowe, pulsacyjne breloczki, zawieszki i opaski. Przedsięwzięcie ma ścisły związek z nowelizacją prawa o ruchu drogowym, które wejdzie w życie od 31 sierpnia 2014 r., nakładającym obowiązek noszenia przez pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym odblasków.

czytaj więcej

Finanse

Świnoujście liderem regionu

Od chwili, kiedy do Polski zaczęły płynąć unijne fundusze aż do połowy tego roku, w całym Województwie Zachodniopomorskim, to właśnie Świnoujście otrzymało najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Dane podało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju na swoim portalu www.mapadotacji.pl.

czytaj więcej

Kultura

F jak FAMA. F jak FINAŁ

W piątkowy wieczór w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wielki koncert finałowy 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA 2014. Start o 20.00. W przypadku deszczu… Ha! Nad Amfiteatrem jest nowy dach. Spokojnie, nie zmokniecie! I jeszcze jedno: wstęp wolny!

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Flota krok nad przepaścią

Nowe władze klubu z ul. Matejki walczą o utrzymanie Wyspiarzy na piłkarskiej mapie Polski. Nie mają łatwo. Ogromny dług, zajęte konta, wniosek o upadłość i brak sponsora. Ratunkiem może być założenie spółki akcyjnej. Jednym z potencjalnych udziałowców może być Jerzy Woźniak.

czytaj więcej

Małe podsumowanie dobrych wiadomości

W Świnoujściu dobrze jest

Przez cały sezon dochodziły do nas informacje o kolejnych wyróżnieniach jakimi honorowano Świnoujście - kąpielisko, Świnoujście - miasto turystyczne, Świnoujście - najpopularniejszy kurort nad polskim morzem. Opierając się tylko na wynikach plebiscytów, można powiedzieć, że Świnoujście jest najlepszym miejscem letniego wypoczynku na polskim wybrzeżu.

czytaj więcej

Pitawal świnoujski

Poszukiwani listami gończymi za kratkami

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w ciągu ostatniej doby zatrzymali dwie osoby ukrywające się przed organami ścigania. Na jednego z poszukiwanych wydano aż trzy listy gończe. Zgodnie z dyspozycją sądów poszukiwani trafili do placówek penitencjarnych celem odbycia kary.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Komunikat Zarządu MKS Flota Świnoujście

W dniu 27.08.2014r. odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu MKS Flota Świnoujście, które trwało do późnych godzin wieczornych. Głównym punktem posiedzenia było omówienie aktualnej sytuacji organizacyjno – finansowej klubu. Sekretarz klubu przedstawił skutki złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości jak również dwa warianty wyjścia z sytuacji, o których mowa w poprzednim komunikacie Zarządu.

czytaj więcej

FAMA 2014

Przedostatki famowe

Stało się. Przed nami przedostatni dzień 44. FAMY. Ale za to jaaaaaki! Spójrzcie na program i garściami bierzcie.

czytaj więcej

Świnoujskie Wieczory Organowe

Ostatni raz w sierpniu

Przed nami ostatni sierpniowy koncert organowy. Zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem wystąpi znakomity organista wirtuoz, mistrz transkrypcji organowych, prof. Andrzej CHOROSIŃSKI i aktorka Dominika FIGURSKA.

czytaj więcej

Prawo

Obowiązkowe odblaski dla pieszych

Od 31 sierpnia 2014r. każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Odrobić straty

Piłkarze Floty Świnoujście w meczu 5. kolejki I ligi zagrają w środę w Ząbkach z Dolcanem. Początek meczu o godz. 16.30.

czytaj więcej

Co tam słychać na budowie Terminalu LNG?

Gruba kasa, NIK i knowania Rosji?

W ostatnich tygodniach sporo dzieje się wokół budowy Terminalu LNG w Świnoujściu. Wkrótce poznamy wyniki kontroli tej inwestycji przeprowadzonej przez NIK, a konsorcjum budujące terminal wygrało niedawno w NSA spór z Ministerstwem Finansów o niebagatelną sumę 1 miliarda złotych. Tymczasem „Rzeczpospolita” ostrzega przed naszym chciwym samorządem lokalnym i sugeruje, że za opóźnieniami na budowie stoją interesy włoskiego wykonawcy z Moskwą.

czytaj więcej

FAMA 2014

Atrakcyjne atrakcje

Zamiast wstępu: już w najbliższy piątek, 29 sierpnia 2014, wielki finał 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA. Na scenie świnoujskiego amfiteatru zdarzą się rzeczy o jakiś nawet sobie nie śniliście. Po co te słowa? Byście, Drodzy Państwo, zarezerwowali sobie ten wieczór i spędzili go razem z nami. Z FAMĄ, FAMOWICZAMI oraz Ewą Bem. Poniżej – nie mniej atrakcyjne atrakcje przygotowane na festiwalową środę.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Mina po zarządzie

Czy były już Zarząd Floty Świnoujście wysadził swoich następców na minie? Wszystko na to wskazuje. Tuż przed piątkowym walnym zgromadzeniem członków stowarzyszenia, podjęto uchwałę o ogłoszeniu upadłości klubu. Zapomniano tylko o tym poinformować nowy Zarząd.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 359 | 360 | 361 | 362 | 363 | 364 Następna Ostatnia