Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota Świnoujście

W środę z Bełchatowem

Już w najbliższą środę kolejny swój mecz rozegra Flota Świnoujście. Tym razem w ramach Pucharu Polski do Świnoujścia przyjedzie beniaminek Ekstraklasy, GKS Bełchatów.

czytaj więcej

Niebieski Parasol 2014

Bezpłatne porady prawne

W tym tygodniu potrzebujący porady prawnej będą mogli z niej skorzystać nieodpłatnie w ramach akcji „Niebieski Parasol 2014”. Akcja organizowana jest już po raz czwarty przez Krajową Radę Radców Prawnych, podczas której w blisko 400 punktach w całym kraju będzie można skonsultować się z profesjonalnymi prawnikami.

czytaj więcej

Wydarzenia

44 Wyspy ze smakiem

W niedzielne przedpołudnie, 21 września 2014 mieszkańcy Świnoujścia oraz odwiedzający nasze miasto spotkali się na Placu Wolności, aby celebrować ideę wspólnego śniadania. Lokalni restauratorzy i kawiarnie zapewnili śniadaniowe pyszności, które można było spożyć przy nakrytych stołach, pomysłowo udekorowanych plonami ze świnoujskich ogródków działkowych.

czytaj więcej

Wolontariat

Szlachetna paczka zaprasza do odbycia służby!

Tysiące osób meldują się na służbę potrzebującym, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, Basia Kurdej-Szatan razem z Maćkiem Łagodzińskim pokonują siebie, a mistrzowie olimpijscy rozgrzewają mięśnie serca! To znak – SZLACHETNA PACZKA rozpoczęła rekrutację wolontariuszy.

czytaj więcej

Inwestycje

Ekologia na komendę

Budynek Komendy Policji przechodzi gruntowny lifting. Prace budowlane mają zakończyć się jeszcze w tym roku i jak na razie poprawi się przede wszystkim estetyka fasady budynku. A przy okazji remontu pomyślano o ochronie środowiska.

czytaj więcej

Mieszko ma 69 lat

Dzień Patrona

Liceum Ogólnkoształcące z Oddziałami Integracyjnymi świętuje swoje 69 urodziny. Z tej okazji uczniowie, nauczyciele, rodzice i liczni przyjaciele Mieszka przemaszerowli dzisiaj przez centrum Świnoujścia. Pochody Mieszka to długoletni zwyczaj, dobra okazja do tego, aby przedsatwić się mieszkańcom miasta, przypomieć o szkole absolwentom i wyrazić szacunek dla swojej szkoły.

zobacz galerię

Inwestycje

Będzie tunel w Świnoujściu!

Rząd sfinansuje budowę tunelu. To jedna z 27 kluczowych inwestycji finansowanych w najbliższej przyszłości z budżetu państwa oraz funduszy unijnych, o które ubiegał się Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego w ramach tzw. „kontraktu terytorialnego”.

czytaj więcej

Park Chopina

Kiedyś były trzepaki

Na nowym placu gimnastycznym w Parku Chopina bawiła się wczoraj spora gromadka dzieci. Jedne potraktowały gimnastyczne drążki jako miejsca do pogawędek na wysokości, inne sprytnie przemieszczały się z pręta na pręt tylko przy użyciu rąk. Ta nieskomplikowana konstrukcja okazuje się celnym strzałem w gusta i rozrywkowe potrzeby naszych dzieciaków.

czytaj więcej

Pokazy berserkerów

Członkowie klubu Berserkers Team Świnoujście zaprezentowali w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I techniki walki w brazylijskim jiu jitsu. Uczniowie mogli zobaczyć na macie nie tylko dorosłych grapplerów, ale również swoich kolegów ze szkoły.

czytaj więcej

Wydarzenia

Plenerowa wystawa zdjęć z filmu „Miasto 44”

Od 19 września zapraszamy na niezwykłą plenerową wystawę zdjęć z filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. W centralnym punkcie miasta, na odnowionym Placu Wolności, zaprezentowane zostaną wyjątkowe kadry z filmu i fotosy z planu, wraz z komentarzami jego twórców o kulisach powstawania najbardziej oczekiwanego filmu tego roku.

czytaj więcej

Dziesięć w Skali Beauforta

Pół tysiąca uczestników!

Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza impreza biegowa na wyspach: Pierwszy Świnoujski Bieg Uliczno - Crossowy Dziesięć w Skali Beauforta. Zawody odbędą się 5 października, ale jak donoszą organizatorzy lista startowa została właśnie zamknięta.

czytaj więcej

Polityka

Platforma zapyta mieszkańców

Około tysiąca ankiet przygotowali członkowie Platformy Obywatelskiej ze Świnoujścia. Będą w nich pytać mieszkańców miasta o najważniejsze potrzeby społeczności lokalnej, kierunki rozwój gminy czy poziom życia Świnoujścian.

czytaj więcej

Region

Mistrzostwa PSKO w Kamieniu Pomorskim

Już w ten weekend, w dniach 19-21 września w Kamieniu Pomorskim odbędą się jedne z najważniejszych regat w Europie klasy Optimist - Puchar Crewsaver - Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO. W zawodach wystartuje ponad 430 młodych żeglarzy z całej Europy.

czytaj więcej

Ekologia

Posezonowe porządki

Trzeci weekend września to czas międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”. Dzisiaj do programu przystąpiła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi. Odpadami zalegającymi przy ul. Uzdrowiskowej udało im się napełnić kilkanaście worków na śmieci i zlikwidować kilka dzikich wysypisk. Śmieci zbierano oczywiście w sposób selektywny.

czytaj więcej

Kino Orange

Premiery kinowe w MDK

„Miasto 44”, „Wakacje Mikołajka”, „Wojownicze Żółwie Ninja” oraz „Pszczółka Maja. Film” - to wrześniowe propozycje kinowe przygotowane przez Miejski Dom Kultury i Kino Orange. Zapraszamy na filmową niedzielę i poniedziałek (28 i 29 września 2014). Szczególnie polecamy pokazy filmu "Miasto 44" i spotkanie z twórcami jednej z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 Następna Ostatnia