Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014

Ciężka całoroczna praca przyniosła laury całemu Świnoujściu!

Jesteśmy niezwykle dumni z podopiecznych Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu filia Warszów, którzy w ten weekend odnieśli szczególny sukces. W piątek 06.06 w Trzebiatowskim Centrum Kultury odbył się XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014 w którym udział wzięło ponad stu uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

Prawobrzeże

Przytór - Łunowo zaprasza na wielki piknik!

W najbliższą sobotę 14 czerwca 2014 Zarząd Osiedla Przytór - Łunowo oraz Miejski Dom Kultury Świnoujście serdecznie zapraszają na „Piknik dzielnicy Przytór – Łunowo” pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza. Początek o godzinie 16.00 na placu przy filii domu kultury i remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Zalewowej.

czytaj więcej

Znieważył policjantów

Nie ma pobłażania dla sprawców znieważenia policjantów w czasie wykonywania czynności służbowych. 28-latek znieważył dwie policjantki podczas interwencji w Parku Zdrojowym w Świnoujściu. Agresywnego mężczyznę zatrzymano i przewieziono do policyjnej celi. Poniesie konsekwencje karne za swoje zachowanie.

czytaj więcej

Załoga stoczni zdecydowała.

Strajk w Gryfii?

Coraz więcej wskazuje na to, że połączone stocznie w Szczecinie i Świnoujściu za chwilę staną. Za strajkiem opowiedziała się już świnoujska załoga.

czytaj więcej

44 Islands Kite Cup Świnoujście 2014

W piątek rusza Puchar Polski w Kitesurfingu

W dniach od 13 do 15 czerwca 2014 r. w Świnoujściu odbędą się zawody kitesurfingowe: „44 ISLANDS KITE CUP” PUCHAR POLSKI W KITESURFINGU W FORMULE KITE. Do Świnoujścia zawita czołówka polskich kitesurferów, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Formule Kite.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Wyjęci z Ujścia

Teatr współczesny na deskach Miejskiego Domu Kultury. Młodzi artyści ze Świnoujścia pokazali, że zasługujemy na offowy teatr z prawdziwego zdarzenia.

czytaj więcej

Aktywny Weekend z ŚOT

Piechurzy zaglądali do tajemniczych podziemi!

60 osób uczestniczyło w 4-godzinnym marszu spod dworca PKS do Podziemnego Miasta. Wycieczka do odtajnionego obiektu to kolejna z akcji przygotowanych przez Świnoujską Organizację Turystyczną. W ramach Aktywnego Weekendu, mieszkańcy i turyści mogą zwiedzić tajemnicze zakątki Świnoujścia.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Teatr na chodniku

Nie masz pomysłu jak spędzić niedzielne popołudnie? Masz dość plaży, słońca i skwaru? Wpadnij na promenadę koło muszli koncertowej i popatrz na mistrzów teatru ulicznego.

czytaj więcej

Sezon żeglarski oficjalnie rozpoczęty

Żeglarze - przybywajcie!

Wczoraj oficjalnie rozpoczął się sezon żeglarski. Urząd Miasta we współpracy z Jacht Klubem Cztery Wiatry przygotował z tej okazji szereg atrakcji.

czytaj więcej

Turystyka i wypoczynek

Na plaży chroń się sam

Dziś kolejny ciepły dzień. Słoneczna pogoda zachęca do wypoczynku na plaży. Pamiętajcie jednak – nad Waszym bezpieczeństwem nikt aktualnie nie czuwa.

czytaj więcej

Międzyszkolny konkurs trwa!

Ładny prezent w podziękowaniu za naukę

Fundacja Motywacja i Działanie realizuje w świnoujskich IV klasach szkół podstawowych oraz w szkołach gimnazjalnych projekt profilaktyki HIV/AIDS. Po zajęciach z edukatorami Fundacja stawia w szkołach barwne stoiska. Mają one zachęcić młodzież do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Podstawowej Wiedzy o HIV/AIDS.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Pewne zwycięstwo Floty

Flota Świnoujście utrzymała się na zapleczu ekstraklasy. W meczu ostatniej szansy zawodnicy Tomasza Kafarskiego pokonali Okocimskiego Brzesko 2:0. Bramki zdobyli Piotr Kieruzel i Sebastian Olszar.

czytaj więcej

Internetowi naciągacze działają.

Fałszywe informacje o noworodku

Ta wiadomość zelektryzowała część Świnoujścia. Na jednym ze śmietników znaleziono noworodka. Na szczęście szybko okazało się, że to tylko internetowy spam.

czytaj więcej

Wyspa iluzji

Mała sztuka na wiekiej scenie

Na trzy dni, od 6 do 9 czerwca, promenada w Heringsdorfie zmieni się w najdłuższą, najżywszą i najbardziej kolorową scenę na świeżym powietrzu. Ruszył XV Międzynarodowy Festiwal Małych Form Artystycznych. Na mieszkańców wyspy Uznam czekają dziesiątki bezpłatnych występów iluzjonistów, żonglerów, mimów, teatrów ulicznych czy połykaczy ognia. Część pokazów odbędzie się także w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 Następna Ostatnia