Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Bezpieczna plaża

Kąpielisko pod okiem policji

Funkcjonariusze policji wodnej mają wspólne patrole z ratownikami. Jednak mylił się ten kto myśli, że działalność policjantów ogranicza się do wystawiania mandatów za spożycie alkoholu. Funkcjonariusze stawiają na profilaktykę.

czytaj więcej

Maleńczuk wraca do Świnoujścia

W klimatach dancingowych

We wtorek (12 sierpnia) na scenie świnoujskiego Amfiteatru zobaczymy Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing.

czytaj więcej

Ruszają regaty Polonez Cup Race

Legendarny kapitan Baranowski w świnoujskim porcie jachtowym

Już w najbliższy poniedziałek 11 sierpnia 2014 r. w świnoujskim porcie jachtowym rozpoczną się jubileuszowe 40. Regaty Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race 2014. Oficjalne rozpoczęcie regat o godzinie 18.00 z udziałem legendarnego kapitana Krzysztofa Baranowskiego. Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Niedoszły partner Floty ma kłopoty

Chcieli ustawiać mecze Floty...?

Władze UEFA, FIFA oraz policja uruchomiły śledztwo w sprawie podejrzenia o ustawianie meczów drugoligowych klubów piłkarskich w Portugalii. W aferę zamieszana jest chińska spółka, udziałowiec lizbońskiego Atletico. To właśnie Atletico chciało zostać partnerem Floty i pomóc w prowadzeniu świnoujskiego klubu, ale zarząd Floty nie zgodził się.

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

Parkują byle jak i byle gdzie

Straż miejska od początku wakacji wystawiła około 100 mandatów za złe parkowanie. I statystyka ta dotyczy wyłącznie dzielnicy nadmorskiej. Dowód na to, że strażnicy mają co robić widać na zdjęciu załączonym do tekstu. A może złe parkowanie to wynik małej ilości miejsc?

czytaj więcej

Pomoc dla Misji w Kenii

Charytatywnie i rodzinnie

Już w sobotę 9.08 w Kościele M.B. „Gwiazdy Morza” odbędzie się Musica Sacra - rodzinny koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Misji w Kenii.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

W sobotę z Chrobrym

Piłkarze Floty Świnoujście w drugim meczu nowego sezonu I ligi podejmą Chrobrego Głogów. Spotkanie rozpocznie się na stadionie miejskim przy ul. Matejki w sobotę o godzinie 18.00.

czytaj więcej

Promenada

Chwaty zaśpiewają Grechutę

W tym tygodniu świnoujskie sceny zdominuje muzyka Marka Grechuty. Już dzisiaj, 7 sierpnia 2014 o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej odbędzie się koncert „Nie dokazuj miła”. Piosenki z repertuaru Grechuty wykona chór „Chwaty”.

czytaj więcej

Warszów

Prawdziwa plaża na prawobrzeżu?

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, już w przyszłym roku, na warszowskiej plaży rozpocznie się budowa infrastruktury turystycznej z prawdziwego zdarzenia. Powstanie tu centrum ratownicze podobne do tego z lewobrzeżnej plaży, prysznice, toalety i lądowisko dla śmigłowców.

czytaj więcej

Raport plażowy 29.07-04.08

Po godzinach

Przełom lipca i sierpnia na świnoujskiej plaży przyniósł niestety kolejną tragedię . Około 50-letni mężczyzna wszedł do wody i tam prawdopodobnie dopadł go zawał serca. Ratownikom nie udało się go uratować, mimo natychmiastowej akcji i asysty Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

czytaj więcej

Zirchow

Pchli targ za miedzą

Targowisko różnych drobiazgów i kolekcjonerskich rarytasów to nie tylko domena naszego świnoujskiego pchlego targu. Również nasi zachodni sąsiedzi znają tę ideę i śmiało z niej korzystają.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parada motocykli i trójkołowców

W najbliższą sobotę 9 sierpnia 2014 r. w godz. 13.30 do 14.45 odbędzie się parada motocykli i trójkołowców, która przejedzie przez Świnoujście, a której organizatorem jest Stowarzyszenie Pommern-Triker z Niemiec.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 372 | 373 | 374 | 375 | 376 | 377 Następna Ostatnia