Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Tunel - temat wiecznie żywy

Niepokojąca cisza

Jak pamiętamy, w sierpniu radni naszego miasta przyjęli uchwałę, w której zwrócili się do premiera Donalda Tuska o podjęcie konkretnych decyzji w sprawie budowy tunelu pod rzeką Świną. Wrzesień miał być „miesiącem prawdy” dla inwestycji, która odmieniłaby życie mieszkańców 40 tysięcznego miasta na wyspie.

czytaj więcej

OSP Karsibór

Auto dla strażaków

Budowa nowej jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, sfinansowanej przez Polskie LNG, to nie jedyne „wzmocnienie” dla świnoujskich strażaków. Miasto planuje zakup nowego pojazdu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze.

czytaj więcej

21 Uznamski Festiwal Muzyki

Zadedykowany Polsce

75 lat po wybuchu II Wojny Światowej oraz w 25 rocznicę upadku żelaznej kurtyny polskie dziedzictwo kulturowe staje się motywem przewodnim 21 Uznamskiego Festiwalu Muzyki. Już od 20 września, przez trzy tygodnie, po polskiej i niemieckiej stronie granicy gościć będziemy muzyków i dyrygentów światowej sławy. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Areszt za znęcanie się nad rodziną

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad rodziną. Świnoujski sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

czytaj więcej

Zdrowie

Darmowe szczepienia przeciwko grypie tylko w szpitalu

Od jutra (17.09) mieszkańcy Świnoujścia powyżej 60 roku życia, którzy jeszcze nie skorzystali z darmowych szczepień przeciw grypie będą mogli to zrobić w Izbie Przyjęć Pediatrycznej Szpitala Miejskiego (wejście od ul. Jana z Kolna) w godzinach od 10.00 do 14.00.

czytaj więcej

Budżet obywatelski

Wpłynęło tysiące głosów

– Liczenie wciąż trwa – zapewnia Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Stąd też ich weryfikacja może potrwać dłużej, niż pierwotnie zakładano. – Cieszę się, że mieszkańcy tak bardzo zaangażowali się w tworzenie budżetu obywatelskiego – mówi Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Rewizyta w Krakowskim WOPR

Świnoujscy ratownicy w górach

W dniach 12-14 września świnoujska Grupa Interwencyjna WOPR brała udział w manewrach organizowanych przez krakowskie i nowosądeckie WOPR. Świnoujscy ratownicy zostali tam zaproszeni w ramach rewizyty i kontynuacji współpracy z Krakowskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

czytaj więcej

Policjanci radzą

Seniorzy, bądźcie ostrożni!

Świnoujscy policjanci apelują do wszystkich starszych osób o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. W ostatnich dniach do funkcjonariuszy zaczęły docierać sygnały, że w Świnoujściu pojawili się oszuści, którzy próbują wykorzystać łatwowierność seniorów i okraść ich z oszczędności życia.

czytaj więcej

W plenerze

44 Wyspy ze smakiem

Grupa Lokalnych Liderek – Wyspa Kobiet oraz Klub SEL zaprasza mieszkańców Świnoujścia i gości naszego miasta na imprezę plenerową „44 Wyspy ze smakiem”.

czytaj więcej

Inwestycje

Warszów ma nowy przystanek kolejowy

Po pismach Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza oraz radnego SLD Ryszarda Teterycza, Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie modernizuje w końcu przystanek kolejowy Świnoujście-Warszów. Trwają ostatnie prace. Już za kilka dni pasażerowie będą mogli wsiadać i wysiadać nie tylko w cywilizowanych warunkach, ale przede wszystkim bezpiecznie.

czytaj więcej

Inwestycje

„Nowe otwarcie” Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza na cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, związanych z symbolicznym „NOWYM OTWARCIEM” Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15) - po zakończeniu wielomiesięcznych prac remontowo - modernizacyjnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Areszt za posiadanie narkotyków

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 24-latka w związku z posiadaniem przez niego narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna trafi na najbliższe trzy miesiące do aresztu.

czytaj więcej

Przełomowe idee naukowe

Sięgamy gwiazd, kopiujemy Słońce

Największe idee ludzkości rodzą i realizują się tuż obok nas. To właśnie na wyspie Uznam, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Świnoujścia, przed i w czasie II wojny światowej, w wojskowym ośrodku rakietowym w Peenemünde, tworzyły się podstawy późniejszego programu kosmicznego, którego zwieńczeniem był lot amerykańskich astronautów na Księżyc. Teraz w Instytucie Fizyki Plazmy Maxa Plancka w Greifswaldzie, położonym tylko 76 km od naszego miasta, działa największy i najnowocześniejszy na świecie stellarator - reaktor syntezy jądrowej.

czytaj więcej

Wydarzenia

W 75 rocznicę

W dniu 17 września, w Świnoujściu odbędą się obchody Światowego Dnia Sybiraka oraz 75. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Rozpoczną się one o godzinie 11.00 Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Gwiazdy Morza.

czytaj więcej

Zarząd Platformy Obywatelskiej RP informuje

Pewni kandydaci

Elżbieta Jabłońska kandydatką KW PO RP na prezydenta miasta Świnoujścia. Wczoraj, 13 września 2014 roku władze regionalne Platformy Obywatelskiej zatwierdziły listy kandydatów w wyborach samorządowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 Następna Ostatnia