Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Groził pracownikom salonu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który w salonie gier groził dwóm kobietom pistoletowym miotaczem gazu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Niemcy

Bez opłat na drogach krajowych

Pracujący po drugiej stronie granicy mieszkańcy Świnoujścia mogą odetchnąć z ulgą. Niemieckie ministerstwo transportu zrezygnowało z wprowadzenia opłat dla obcokrajowców poruszających się po drogach krajowych. Za przejazd autostradą zapłacą wszyscy.

czytaj więcej

ZWiK informuje

Awaria wodociągu

Wczoraj doszło do awarii największej rury wodociągowej FI 500, która doprowadza wodę do miasta. Woda została puszczona inną trasą. Do czasu usunięcia awarii w różnych częściach miasta może być zanieczyszczona osadami.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

O eboli i procedurach

Co prawda w kraju nie odnotowano dotąd zachorowań na ebolę, ale to nie oznacza, że nasze służby nie muszą być przygotowane na taką sytuację. Stąd też z inicjatywy Zastępcy Prezydenta Miasta Joanny Agatowskiej, przedstawiciele służb medycznych i sanitarnych oraz wydziałów zdrowia i zarządzania kryzysowego spotkali się w urzędzie miasta, aby omówić zadania, zachowania i procedury, jakie obowiązują w przypadku stwierdzenia tej choroby.

czytaj więcej

Największy plac zabaw na wyspie Uznam

Wyspa piratów - dzisiaj za darmo

Już dzisiaj, 31 października, wielkie otwarcie „Wyspy piratów”, największego placu zabaw na wyspie Uznam. Obiekt znajduje sie w miejscowości Trassenheide w Niemczech. Tylko dzisiaj wstęp na teren parku jest bezpłatny.

czytaj więcej

Policja apeluje

"Znicz" 2014

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby bliskich. Dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach całego kraju. 

czytaj więcej

Bal Przebierańcow

Halloween w Scenie!

Lubimy przebieranki, i to bardzo! Nie przepuścimy więc takiej okazji jaką jest Halloween. Zapraszamy Was drodzy Scenowicze do wspólnej zabawy przy mało ambitnej, aczkolwiek rwącej nogi do tańca muzyce i wysokoprocentowych trunkach! Zadbamy o nieco bardziej mroczny niż zazwyczaj wystrój klubu, "koszmarną obsługę" i krwawe drinki!

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Wspomóż Wyspiarzy dopingiem

Już jutro (31.10) zostanie rozegrany kolejny mecz ligowy Floty Świnoujście. Tym razem rywalem Wyspiarzy będą Wigry Suwałki. Początek meczu o 13:45.

czytaj więcej

Zapowiedź zmian na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym

Mury to nie wszystko

Dr Renata Waszczuk, od miesiąca sprawująca funkcję Ordynatora Oddziału Ginekologiczno- Położniczego w Świnoujściu, przedstawiła kierunki rozwoju oddziału. Znieczulenie do porodów, stabilny zespół, poprawa pracy poradni oraz ponowne zdobycie tytułu „Szpital przyjazny dziecku” - to według nowej Ordynator najważniejsze zadania na najbliższe miesiące.

czytaj więcej

Wybory samorządowe 2014

Dla rodziny i seniorów. Platforma zapowiada zmiany

Dzisiaj, 29 października, Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej przedstawił swoje kluczowe zadania z zakresu polityki społecznej na lata 2014-2018. Jak wskazują działacze, zostały one opracowane na podstawie przeprowadzonych badań opinii publicznej.

czytaj więcej

Komunikat

Komunikacja autobusowa w dniu Wszystkich Świętych

W dniu Wszystkich Świętych tj. 1 listopada 2014r. autobusy linii nr 5 i 7 będą kursowały według rozkładu obowiązującego w soboty, na pozostałych liniach autobusy będą kursowały według rozkładu świątecznego (nie dotyczy Linii Europejskiej nr 290).

czytaj więcej

Poszukiwany w rękach Policji

Policjanci pokrzyżowali mu plany

Świnoujscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego czterema podstawami prawnymi. 29-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej ukrywał się od dwóch miesięcy w związku z szeregiem wykroczeń, jakich dopuścił się w miejscu zamieszkania. Zatrzymany już trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał karę kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności.

czytaj więcej

29-latek już w rękach Policji

Areszt za znęcanie się nad rodziną

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Dramat rozgrywał się na oczach dwójki dzieci. 29-latek usłyszał już zarzuty i na wniosek policjantów, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 Następna Ostatnia