Czwartek, 24 maja 2018r.

Imieniny: Joanny, Zuzanny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Vivaldi i muzyka romantyków

W miniony piątek (20.06) w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla, przy organach z 1927 r. zasiadł Piotr GRINHOLC – organista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, klasy organów prof. A. Chorosińskiego.

czytaj więcej

Projektu edukacyjny „Miasta-Okręty”

Jubileusz Morskiego Turnieju

W sobotę, 21 czerwca, reprezentacje pięciu miast, których nazwy noszą okręty Marynarki Wojennej rywalizowały w Turnieju o "Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej RP". Turniej ten odbywa się co roku w ramach projektu edukacyjnego „Miasta-Okręty”. Tegorocznym zwycięzcą turnieju została reprezentacja Krakowa.

czytaj więcej

Turystyka i wypoczynek

Na plaży tylko w stroju?

Władze Darłowa chciały zakazać opalania się na miejskiej plaży topless. Rada Miasta przegłosowała nawet odpowiednią uchwałę ale Wojewoda Zachodniopomorski właśnie ją uchylił. A co takim pomyśle sądzą mieszkańcy Świnoujścia?

czytaj więcej

Greifswald

Zrobili sobie tournée

Dwóch świnoujskich rzezimieszków miało już dość słabo zaopatrzonych sklepów w naszym mieście. Towary marne, najczęściej chińskie, jedzenie niedobre, smaki ciągle te same. Oni chcieli czegoś nowego. Nie namyślając się długo wsiedli w samochód pojechali na wyprawę życia. Zaczęli zwiedzać.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bohaterowie nagrodzeni

Mieszkaniec Lubania uhonorowany za bohaterską postawę. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz wysłał do rodzinnego miasta Damiana Komsy Świnoujskiego Srebrnego Dukata i list gratulacyjny.

czytaj więcej

Rankingu Miejscowości Nadmorskich

Głosujmy na Świnoujście

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami, startuje kolejna edycja Rankingu Miejscowości Nadmorskich organizowana przez portal www.czasnadmorze.pl . Dziesiątki tysięcy głosów w poprzednich edycjach, setki komentarzy i opinie turystów są niejednokrotnie wskazówką dla przy wyborze nadmorskiej miejscowości na zbliżające się wakacje.

czytaj więcej

Festyn na Prawobrzeżu

Zaproszenie na Dzień Rybaka

Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński oraz Miejski Dom Kultury zapraszają w niedzielę (29.06) o godzinie 15.00 na Dzień Rybaka w Bazie Rybackiej im. Lechosława Goździka w Świnoujściu przy ul. Dworcowej.

czytaj więcej

Dni Morza 2014

II Bieg Świętojański

Jedną z imprez tegorocznych obchodów Dni Morza w Świnoujściu był organizowany przez Klub Biegacza Jogging Bieg Świętojański. W sobotę 21. czerwca o 20.00 odbyła się jego II edycja. Bieg ten zainspirowany został przez maratońskie małżeństwo Agnieszkę i Janusza Michalskich.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Szalone lato bez tańca

Szykowaliście się na Festiwal Szalone Lato Tańca? Nic z tego. Zaledwie tydzień przed rozpoczęciem kolejnej edycji imprezy, organizatorzy go odwołali. Powód – brak porozumienia z miastem w sprawach organizacyjnych właśnie.

czytaj więcej

Powitanie lata

Słowianie u źródeł

Słowiańskie zwyczaje i obrządki, starodawne zabawy, fantastyczne kostiumy i mnóstwo polnych kwiatów. Plac Wolności zmienił się dzisiejszego popołudnia w klimatyczną słowiańską wioskę. A wszystko to dzięki O!środkowi Działań Teatralnych, który zaserwował mieszkańcom solidną dawkę wrażeń swoją akcją “Słowianie u źródeł”. Ale to jeszcze nie koniec na dziś.

czytaj więcej

Wydarzenia

Flaga bez świadków ale po raz szósty

Od wczoraj nad świnoujską mariną żeglarską znów powiewa błękitna flaga. Bawiąc się podczas hucznych dni morza mogliście tego nie zauważyć. Zamiast wspólnego z publicznością wciągania flagi, odbyła się skromna uroczystość, tylko w obecności mediów.

czytaj więcej

O!środek Działań Teatralnych

Świnoujście zagra na słowiańską nutę

Wczoraj o godz. 12:51 Słońce wstąpiło w znak Raka i rozpoczęło się kalendarzowe lato, a wczorajsza noc była najkrótszą w tym roku. Słowianie świętowali wówczas Noc Kupały, w późniejszym okresie zwaną Nocą Świętojańską. O!środek Działań Teatralnych ma pomysł, jak twórczo i zabawnie powrócić do prasłowiańskich korzeni i zaprasza dzisiaj do zabawy w słowiańskim klimacie wszystkich chętnych.

czytaj więcej

[AKTUALIZACJA] Flota Świnoujście

Komunikat Zarządu MKS Flota Świnoujście

Przerwane negocjacje Floty z potencjalnymi inwestorami z Portugalii wywołały wczoraj sporo emocji. Otrzymaliśmy oficjalny komunikat Zarządu MKS Flota Świnoujście, w którym odnosi się on do zarzutów pojawiających się w mediach.

czytaj więcej

Letnia Scena Eski

Dziewczyna z wyspy

W sobotę na scenie zobaczymy Ysię czyli Krysię Grygorcewicz, piosenkarkę, kompozytorkę i skrzypaczkę pochodzącą ze Świnoujścia. Kim jest dziewczyna, która odnalaza swoje miejsce w muzycznym szołbiznesie?

czytaj więcej

Dni Morza 2014

Sobotnie atrakcje

Przed nami drugi dzień obchodów Dni Morza w świnoujskiej marinie. Wczoraj na scenie zobaczyliśmy Red Lips, Ewe Farną i zespół Golec uOrkiestra. Co czeka nas dzisiaj?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 374 | 375 | 376 | 377 | 378 | 379 Następna Ostatnia