Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Nawałnica pozbawiła nas prądu

Przez trzy godziny Świnoujście pozbawione było dopływu energii elektrycznej. Wszystko przez gwałtowną nawałnicę która przetoczyła się przez nasz region. Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. Zalanych zostało też wiele ulic w mieście. Kataklizm dotknął również Międzyzdroje.

czytaj więcej

Wolin

Wikingowie górą

Za nami XX Festiwal Słowian i Wikingów. W tym roku do Wolina przyjechali rekonstruktorzy z 29 krajów. Było ich grubo ponad 2000. Jak wyglądał woliński ostrów w tym czasie? Kilka tysięcy pasjonatów wczesnego średniowiecza w jednym miejscu. Dawne stroje, ozdoby i naczynia, zwyczaje i muzyka. Średniowieczny jest tu nawet plac zabaw dla dzieci.

zobacz galerię

Prawobrzeże Świnoujście

Wysoka przegrana w sparingu

Piłkarze Prawobrzeża kontynuują przygotowania do nadchodzącego sezonu. Jednym z jego elementów był sparing z IV ligową Vinetą Wolin. Podopieczni Michała Stelmaszczyka ulegli wyżej notowanym rywalom aż 1:5.

czytaj więcej

Co słychać za miedzą?

Śmiertelny sezon

W tym sezonie Bałtyk jest sceną tragicznych wydarzeń. Na naszym wybrzeżu doszło już do trzech utonięć. Ostatnie miało miejsce wczoraj. Jednak o prawdziwej fali nieszczęść mogą mówić niemieccy ratownicy. Od maja w zachodniej części wyspy Uznam, doszło do co najmniej dziewięciu śmiertelnych wypadków.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Piękna muzyka baroku

W pierwszy sierpniowy, upalny piątkowy wieczór melomani licznie przybyli do kościoła pw. Chrystusa Króla i wysłuchali kolejnego koncertu XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych. Tym razem wykonawczyniami były panie – Małgorzata KLOREK – szczecińska organistka, kierownik artystyczny świnoujskiego Festiwalu i po raz pierwszy grająca w Świnoujściu, skrzypaczka Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec, od 2010 roku pierwsza solistka Orkiestry „Salon Ensemble” w Petersburgu.

czytaj więcej

1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie

W hołdzie bohaterom

Dokładnie o godzinie 17.00 na Placu Słowiańskim rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca 70 Rocznicę Powstania Warszawskiego. Warto pokreślić postawę mieszkańców naszego miasta, z których większość na tę chwilę przystanęła w ciszy, aby oddać hołd bohaterom powstańczego zrywu ludności stolicy.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Porażka z faworytem

Piłkarze Floty Świnoujście w pierwszym meczu nowego sezonu I ligi przegrali dziś w Lubinie z Zagłębiem 0:2. Flota miała dobre okresy gry przeciwko głównemu kandydatowi do awansu do ekstraklasy, ale to gospodarze objęli prowadzenie w 27 minucie. Adrian Błąd znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Floty Darko Brljakiem po podaniu Michala Papadopulosa. I skutecznie strzelił lewą nogą w długi róg.

czytaj więcej

Karsibór

Program wymiany bezodpływowych zbiorników na ścieki

W Karsiborze odbyło się spotkanie mieszkańców tej części miasta z przedstawicielami Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na temat gospodarki ściekami. Głównym tematem była wymiana szamb na nowe, a przede wszystkim szczelne zbiorniki oraz sposób finansowania tej inwestycji. Temat dotyczy także właścicieli innych, choć nielicznych w mieście, posesji, które korzystają z takiego samego sposobu gromadzenia i odbioru domowych ścieków.

czytaj więcej

Koncert i darmowe wejściówki!

Świnoujski amfiteatr imienia Marka Grechuty

Koncert „Ocalić od zapomnienia…” uświetni uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imienia Marka Grechuty. Wystąpią: zespół Anawa z Karoliną Leszko i Grzegorzem Turnauem, Plateau z Małgorzatą Ostrowską i Krzysztofem Kiljańskim oraz laureaci Grechuta Festiwal Justyna Panfilewicz i zespół „Kefiry”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne utonięcie na plaży

Chwile przed 10 rano ratownik na łódce udający się na stanowisko zauważył w wodzie ciało. Mężczyzna unosił się twarzą w dół i nie dawał znaków życia. Natychmiast do akcji przystąpiło 9 ratowników. Mimo szybkiej akcji reanimacyjnej, użycia defibrylatora, mężczyzny nie udało się uratować.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Srebrna Renata

Zawodniczka MMKS Maraton Świnoujście, Renata Pliś została srebrną medalistką Mistrzostw Polski Seniorów w lekkoatletyce na dystansie 1500 metrów. Wyprzedziła ją tylko Angelika Cichocka. Zawody odbywały się w Szczecinie.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Kobiecy wieczór

Już dzisiaj, w pierwszym sierpniowym koncercie XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych w kościele pw. Chrystusa Króla, przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie szczecińska organistka Małgorzata KLOREK, kierownik artystyczny festiwalu, a na skrzypcach grać będzie Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

Projekt „440 km po zmianę” startuje w Świnoujściu

Jutro na świnoujskiej plaży (w okolicach nowego, wschodniego falochronu, wyspa Wolin) rusza projekt "440 km po zmianę". Ta wyjątkowa akcja, zapoczątkowana dwa lata temu w naszym mieście, ma na celu wspieranie kobiet z niepełnosprawnością, aby w pełni uczestniczyły w życiu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 Następna Ostatnia