Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

W plenerze

44 Wyspy ze smakiem

Grupa Lokalnych Liderek – Wyspa Kobiet oraz Klub SEL zaprasza mieszkańców Świnoujścia i gości naszego miasta na imprezę plenerową „44 Wyspy ze smakiem”.

czytaj więcej

Inwestycje

Warszów ma nowy przystanek kolejowy

Po pismach Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza oraz radnego SLD Ryszarda Teterycza, Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie modernizuje w końcu przystanek kolejowy Świnoujście-Warszów. Trwają ostatnie prace. Już za kilka dni pasażerowie będą mogli wsiadać i wysiadać nie tylko w cywilizowanych warunkach, ale przede wszystkim bezpiecznie.

czytaj więcej

Inwestycje

„Nowe otwarcie” Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza na cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, związanych z symbolicznym „NOWYM OTWARCIEM” Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15) - po zakończeniu wielomiesięcznych prac remontowo - modernizacyjnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Areszt za posiadanie narkotyków

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 24-latka w związku z posiadaniem przez niego narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna trafi na najbliższe trzy miesiące do aresztu.

czytaj więcej

Przełomowe idee naukowe

Sięgamy gwiazd, kopiujemy Słońce

Największe idee ludzkości rodzą i realizują się tuż obok nas. To właśnie na wyspie Uznam, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Świnoujścia, przed i w czasie II wojny światowej, w wojskowym ośrodku rakietowym w Peenemünde, tworzyły się podstawy późniejszego programu kosmicznego, którego zwieńczeniem był lot amerykańskich astronautów na Księżyc. Teraz w Instytucie Fizyki Plazmy Maxa Plancka w Greifswaldzie, położonym tylko 76 km od naszego miasta, działa największy i najnowocześniejszy na świecie stellarator - reaktor syntezy jądrowej.

czytaj więcej

Wydarzenia

W 75 rocznicę

W dniu 17 września, w Świnoujściu odbędą się obchody Światowego Dnia Sybiraka oraz 75. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Rozpoczną się one o godzinie 11.00 Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Gwiazdy Morza.

czytaj więcej

Zarząd Platformy Obywatelskiej RP informuje

Pewni kandydaci

Elżbieta Jabłońska kandydatką KW PO RP na prezydenta miasta Świnoujścia. Wczoraj, 13 września 2014 roku władze regionalne Platformy Obywatelskiej zatwierdziły listy kandydatów w wyborach samorządowych.

czytaj więcej

Tragiczny bilans utonięć

Bezlitosna woda

Pierwsze, krótkie podsumowanie sezonu urlopowego w naszym województwie to tragiczny bilans utonięć. Lato 2014 w zachodniopomorskim to aż 30 ofiar, które zmarły na skutek utonięcia! Czarny sierpień przyniósł ogółem śmierć 18 osób. Tylko jednego tragicznego dnia – 10 sierpnia – w województwie zachodniopomorskim utonęło pięć osób.

czytaj więcej

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej - ostatni dzień

Hard rock na zakończenie

Od 11 września trwa festiwal „A co jutro?”. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom festiwalu za uczestnictwo w wydarzeniach, które przygotowali. W koncertach i spotkaniach uczestniczyło wielu mieszkańców Świnoujścia i spotkały się one z bardzo pozytywnym przyjęciem.

czytaj więcej

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 2-0 (0-0)

Flota płynie dalej. Arka tonie.

Po zaciętym i ciekawym spotkaniu Flota pokonała Arkę, a zespół z Gdyni pogrążyli jego byli piłkarze – Grzelak i Nwaogu. Przez pierwsze 45 minut na boisku sporo się działo, jednak na bramki publiczność w liczbie ok. 1 tysiąca (w tym ok. 130 kibiców Arki) musiała poczekać do drugiej połowy meczu.

czytaj więcej

Sobotni Rajd Rowerowy na Orientację

IV Rajd Rowerowy na Orientację  organizowany przez KS Uznam Świnoujście okazał się dla nas pierwszym tego typu wydarzeniem, w którym aktywnie wzięliśmy udział. O Rajdzie dowiedzieliśmy się z mediów lokalnych i zgodnie z instrukcją rajdu zapisu dokonaliśmy internetowo.

czytaj więcej

50-lecie Żeglarstwa Szkolnego w Świnoujściu

Jubileuszowe zmagania wioślarzy

Dzisiaj, 13 września przy Wybrzeżu Władysława IV odbyły się Regaty Wioślarskie z okazji 50-lecia Żeglarstwa Szkolnego w Świnoujściu. Przy wiosłach zmierzyli się ze sobą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I z reprezentantami Zespołu Szkół Morskich, ekipa McDonald’s z przedstawicielami Urzędu Miasta, młodzież z O!środka Działań Teatralnych z Przystanią Łunowo, a pracownicy ZWiKu z ULKSW Pomorze. Zawodnicy ścigali się na łodziach typu Polaris (szóstki ze sternikiem).

czytaj więcej

Komunikat

Skradziono rower!

Wczoraj 12.09 ok. godz 20:00, spod bloku na ul. Matejki 40b skradziono rower firmy Winora, z czerwonymi zdobieniami. Z przodu było mocowanie na koszyczek, a pod siedzeniem mocowanie do fotelika hamax.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jechał tirem na podwójnym gazie

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Świnoujścia, na drodze krajowej nr 3 został zatrzymany nietrzeźwy kierowca tira. 49-latek miał 2,5 promila i w czasie jazdy popijał alkohol. Grożą mu surowe konsekwencje prawne.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 389 | 390 | 391 | 392 | 393 | 394 Następna Ostatnia