Czwartek, 21 czerwca 2018r.

Imieniny: Alicji, Alojzego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wyjątkowy wyścig

Jacht kontra samochód

Zbigniew Gutkowski oraz Piotr Adamczyk mierzą się w niecodziennym pojedynku. Ścigają się na trasie Świnoujście – Hel. Tyle tylko, że pierwszy płynie oceanicznym jachtem, drugi samochodem o napędzie hybrydowym.

zobacz galerię

Morskie Manewry Sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Trwają morskie manewry Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Łącznie osiem okrętów flotylli ćwiczy wspólną realizację zadań i doskonalić procedury łączności w oparciu o dokumenty narodowe oraz NATO. Wczoraj okręty OGZ 8. Flotylli Obrony Wybrzeża rozpoczęły współpracę z okrętami 3. Flotylli Okrętów.

czytaj więcej

Wyjątkowy wyścig wzdłuż polskiego wybrzeża

Gutkowski vs. Adamczyk czyli jacht ENERGA vs. VOLVO V60 Plug-in Hybrid

W czwartek, 22 maja w wyjątkowej rywalizacji wodno-lądowej ze Świnoujścia na Hel, zmierzy się najlepszy polski żeglarz oceaniczny – Zbigniew Gutek Gutkowski oraz aktor Piotr Adamczyk. Gutek wystartuje na jachcie Energa, jednej z najnowocześniejszych jednostek regatowych na Bałtyku. Adamczyk poprowadzi VOLVO V60 Plug-in Hybrid. Obu Panów łączy zamiłowanie do samochodów oraz podejmowanie nowych wyzwań. Start zaplanowano na godzinę 10.00.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo

Łódź była gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów w 2014 roku. 9 i 10 maja rozegrane zostały finały w hali AZS Łódź przy ul. Lumumby 23. Do tych zawodów zakwalifikowało się dziewięcioro zawodników z naszego miasta.

czytaj więcej

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Cicha wojna

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu w dalszym ciągu trwa patowa sytuacja. Miasto walczy w sądzie, a placówką zajmują się równocześnie dwa towarzystwa.

czytaj więcej

Kradzież na promenadzie

Zdradziły go brudne spodnie

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego świnoujskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy włamali się do lokalu gastronomicznego i ukradli z niego nagłaśniający sprzęt. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.  

czytaj więcej

44 Islands Kite Cup Świnoujście 2014

Święto miłośników kitesurfingu

W dniach 13-15 czerwca  w Świnoujściu odbędą się zawody kitesurfingowe: „44 ISLANDS KITE CUP” PUCHAR POLSKI W KITESURFINGU W FORMULE KITE. Partnerem wydarzenia jest Gmina Miasto Świnoujście, organizatorem firma Event Factory S.C.

czytaj więcej

Zagrożony wyginięciem ptaszek zniknął z Karsiborskiej Kępy

Gdzie jest wodniczka?

Minął kwiecień, kończy się maj. To właśnie w kwietniu i maju nasze wyspy odwiedzał jeszcze kilka lat temu nieczęsto spotykany gość. Zakładał gniazda, samica składała 5-6 oliwkowych, brązowo nakrapianych jaj, z których po dwóch tygodniach wykluwały się młode. Jednak samice skrzętnie ukrywały się przed obserwatorami - to śpiew samca pozwalał wytropić rzadkiego ptaszka.

czytaj więcej

Spotkania konsultacyjne z mieszkańcami

Wszyscy decydujmy o przyszłości Świnoujścia

Trwają konsultacje społeczne na temat Wieloletnich Strategicznych Programów Operacyjnych na lata 2014 – 2020. Co to takiego? Najkrócej mówiąc, jest to spis najważniejszych zadań z różnych dziedzin, społecznych, gospodarzczych, promocyjnych, które miasto zamierza zrealizować we wspomnianym okresie. Będą one miały wpływ na rozwój naszego miasta przez najbliższe sześć lat, a więc i na to, jak nam wszystkim będzie się żyło w Świnoujściu.

czytaj więcej

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie

Czy dzieci kochają Świnoujście?

O tym, że Świnoujście jest lubiane przez rodziny z dziećmi wiadomo nie od dziś. Najwyższy czas to pokazać i zaznaczyć na wirtualnej mapie wakacyjnych wspomnień, a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody.

czytaj więcej

Z zarządcami nieruchomości o gospodarce odpadami komunalnymi

W lipcu minie rok od chwili wprowadzenia w całym kraju nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi. W grudniu tego roku kończy się też umowa z dotychczasowym odbiorcą smieci, czyli firmą „Remondis”. To dobry czas na podsumowanie dotychczas obowiązujących zapisów i przygotowanie do wprowadzenia ewentualnych zmian w odbiorze odpadów od mieszkańców miasta.

czytaj więcej

Uznam 2014

Przygotowania na ostatniej prostej

Już tylko cztery dni dzielą nas od wystawy samochodowej Uznam 2014. Siódma edycja zapowiada się wyjątkowo, chociażby ze względu na nowe miejsce ekspozycji. Emocje sięgają zenitu.

czytaj więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieży z GP2

Z wizytą u przyjaciół z Niemiec

W dniach 04.05 – 10.05.2014 uczniowie z klasy 2a, 2b, 3a pod opieką p. Lilli Panfiluk i p. Katarzyny Białowąs uczestniczyli w wizycie w naszej szkole partnerskiej Zinzendorfschule w Tossens, Niemcy, w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 Następna Ostatnia