Piątek, 21 września 2018r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Piknik - nie całkiem zwyczajny

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. corocznie organizuje piknik integracyjny dla załogi i ich rodzin. Tym razem wyżej wymieniony piknik miał nieco inny charakter, a mianowicie połączony był z obchodami dwudziestolecia formy organizacyjnej Wodociągów jaką jest spółka handlowa Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert Tomasza Zebury

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny piątkowy (04.07.), pierwszy lipcowy koncert. W cyklu MUZYCZNE LATO przy organach z 1927 roku w kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie utalentowany młody organista Tomasz ZEBURA - urodzony w Warszawie w 1990 roku.

czytaj więcej

Rynek pracy

Świnoujście z najniższym wskaźnikiem bezrobocia w regionie

Wydział Badań i Analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie opublikował najnowsze dane dotyczące stanu bezrobocia w województwie zachodniopomorskim. Obejmowały one wyliczoną na dzień dzisiejszy stopę bezrobocia, czyli odsetka liczby osób bezrobotnych w liczbie cywilnej ludności aktywnej zawodowo i wskaźnika bezrobocia, jako liczbę bezrobotnych do liczby ludności w wieku produkcyjnym.

czytaj więcej

Wydarzenia

Siostry Przybysz dały radę

To był wyjątkowy pierwszy weekend wakacji. Nie dość, że było chłodno, to jeszcze całą niedzielę padał deszcz. Na całe szczęście niedzielny koncert poprawił wszystkim obecnym humor.

czytaj więcej

Fundacja Motywacja i Działanie

Nagrody dla zwycięzców rozdane!

Fundacja Motywacja I Działanie po zajęciach prowadzonych w ramach projektu Profilaktyki HIV / AIDS przeprowadziła w klasach VI szkół podstawowych oraz w gimnazjach na terenie Świnoujścia: Międzyszkolny Konkurs Podstawowej Wiedzy o HIV / AIDS.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rowerowa Masa Krytyczna

Byliście dziś popływać, przepraszam – pojeździć rowerem? Jeżeli przy okazji połączyliście to z uczestnictwem w masie krytycznej, to jesteśmy z Was dumni!

czytaj więcej

Niemcy

Wyspa Uznam w nazwie portu lotniczego?

Niespełna miesiąc temu Niemcy wybrali nowe władze samorządowe i już pojawiają sie pierwsze kontrowersyjne pomysły polityków. Przedstawiciel Lewicy, Paul Pazdzior z Zinnowitz, domaga się zmiany nazwy portu lotniczego w Zirchow. Jego zdaniem nazwa "Lotnisko w Heringsdorfie" powinna zostać zmieniona na "Lotnisko Wyspa Uznam". Ma to rzekomo przyczynić się do większej rozpoznawalności portu lotniczego w Niemczech i Europie oraz wpłynąć na podniesienie jego atrakcyjności wśród podróżujących.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Muzyka amerykańskich kompozytorów

W kolejnym festiwalowym koncercie (27.06) wystąpił (po raz pierwszy goszczący w Polsce) Derrick Ian MEADOR z USA, dwukrotny laureat I nagrody (1999 i 2003) konkursu organowego w Mississippi. Dyrektor muzyczny i organista kościoła First-Trinity w Laurel w stanie Mississippi. Rozpoczął koncert Introdukcją i passacagliąd-moll, najsłynniejszym utworem Maxa REGERA.

czytaj więcej

Masa Krytyczna

Niedziela pod znakiem rowerów!

Po raz drugi w tym roku miastem przez jeden dzień rządzić będą rowerzyści. W najbliższą niedzielę, o godz. 11:00 ruszamy spod Urzędu Miasta przez centrum miasta i dzielnicę nadmorską w stronę portu jachtowego, aby przekonać tych jeszcze nieprzekonanych jak rowerowe jest nasze Świnoujście! Zapraszamy do udziału mieszkańców i turystów!

czytaj więcej

Pchli targ

Handlowcy zbierają podpisy

Na Rynku pod Zegarem trwa pchli targ. Pierwszy raz handel różnościami odbywa się w tym miejscu. I już nie podoba się to handlowcom. Dlatego szykują list do Prezydenta, żeby pchli targ... odbywał się częściej!

czytaj więcej

Początek wakacji

Dzieciaki złapane na gorącym uczynku

Trzech chłopców w wieku 14 i 15 lat zostało wczoraj zatrzymanych przez niemiecką policję. Młodzi ludzie zamiast do szkoły powędrowali na promenadę w Ahlbecku. Przechodniów zaniepokoił widok chłopców majstrujących nożycami do cięcia drutu przy kilku zaparkowanych rowerach i powiadomili policję.

czytaj więcej

Koncert w Jazz Clubie Scena

Archeo & Night Marks Electric Trio

Po osiągnięciu wszystkiego, co było do osiągnięcia, oraz po wygraniu większości muzycznych nagród Paulina oraz Natalia Przybysz wracają na scenę, tym razem łącząc swoje talenty z supertriem Night Marks Electric Trio (Marek Pędziwiatr, Adam Kabaciński, Spisek Jednego).

czytaj więcej

Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych

Polskie LNG na rzecz rozwoju Świnoujścia

Powołano Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG. Środki finansowe, którymi będzie dysponował Fundusz, będą przeznaczane na rzecz rozwoju Świnoujścia. Nabór pierwszych wniosków o dofinansowanie najciekawszych lokalnych projektów, rozpocznie się już w lipcu!

czytaj więcej

Edukacja

Wakacje czas zacząć

Dziś zakończył się rok szkolny 2013/2014. Od jutra swoje wakacje rozpocznie ponad 3,5 tys uczniów. Z tej okazji odwiedziliśmy kilka szkół. Zapraszamy do fotogalerii.

czytaj więcej

Nasz patronat

Motywacje - Demotywacje

Oliwia Borys z III klasy Gimnazjum, wygrała tegoroczną edycję konkursu fotograficznego Motywacje – Demotywacje. Jej praca wybrana została niemal jednogłośnie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 Następna Ostatnia