Środa, 19 grudnia 2018r.

Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Finał z Anną Marią Jopek i Piotrem Rachoniem

Rusza przedsprzedaż biletów na wyjątkowy koncert finałowy XVI Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe 2014, który odbędzie się 5 września. Annie Marii Jopek akompaniował będzie Piotr Rachoń.

czytaj więcej

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR”

Rowerowa wycieczka po wyspie Uznam

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe – Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „GINO” – Barbara Łopuska zapraszają na trasę rowerową skierowaną dla turystów przyjezdnych jak i mieszkańców Świnoujścia. Wycieczka odbędzie się w niedzielę dnia 24.08.2014 r. na trasie STOLPE - WELZIN-DOOKOŁA JEZIORA USEDOM - KARNIN - MOST - MELLENTHIN o długości 81,7 km.

czytaj więcej

WOPR

Nowe szaty ratowników

Od połowy sezonu ratownicy WOPR Świnoujście mają nowe stroje służbowe. Świetnie zaprojektowane polary nie odbiegają od standardów zachodnich. Co najważniejsze, ratownicy zapłacili za ubrania z własnej kieszeni.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

"Habitat”- artystyczna opowieść o micie „Domu”

W Świnoujskiej Galerii Sztuki Współczesnej, miejsce sztuki44, od 20 sierpnia będzie można oglądać ogólnopolską wystawę dotyczącą pojęcia Habitatu-Domu. W projekcie swoje prace pokaże liczne grono młodych polskich artystów, prezentujących: malarstwo, obiekty, tkaninę unikatową, instalację oraz video art.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Zagrał wirtuoz gry organowej

Kolejny festiwalowy wieczór organowy za nami. Wykonawcą piątkowego koncertu (15.08) był wybitny improwizator i wirtuoz gry organowej Tomasz Adam NOWAK z Niemiec, organista i kantor kościoła św. Lamberta w Munster, prof. gry organowej i improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Westfalskiego Festiwalu Organowego.

czytaj więcej

Miasto

Duże kolejki na prom

Rozpoczęły się po weekendowe powroty do domu. Ci którzy chcą się wydostać z miasta samochodem muszą liczyć się ze sporymi korkami przed przeprawami promowymi. W centrum miasta, kolejka kończy się niemal przy dawnym zielonym rynku.

czytaj więcej

Warszów

Dzień Latarni

Bicie rekordy w biegu na szczyt latarni, zwiedzenia okrętu Marynarki Wojennej, koncerty zespołów szantowych i spotkanie z najmniejszym człowiekiem w Polsce. Chrzest morski, spotkanie z Królem Mórz i Oceanów i zabawy z piratami z Kołobrzegu. Już w niedzielę Latarnia Morska w Świnoujściu obchodzić będzie swoje święto! Musicie tam być!

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Wyspiarze ograli faworyta!

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Floty Świnoujście w meczu 3. kolejki I ligi. W Grudziądzu pokonali dziś jednego z kandydatów do awansu do ekstraklasy Olimpię, 2:0.

czytaj więcej

Komunikacja

Rusza sprzedaż biletów miesięcznych

Od 1 września Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu wprowadza bilety miesięczne. Już za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się ich przedsprzedaż. Firma podała już szczegółowy cennik oraz miejsca w których będzie można nabyć bilety. Akcja rozpocznie się 25 sierpnia.

czytaj więcej

Sobota w Scenie

Disco Terror is back

W sobotni wieczór zapraszamy na "dyskę" do Jazz Clubu Scena. Dajmy się sterroryzować DJ-owi ze Szczecina!

czytaj więcej

Wydarzenia

Świętujemy dalej

Długi weekend w Świnoujściu dopiero się rozkręca. Co nas dziś czeka? Dalszy ciąg Sail Świnoujście, sportowa FAMA i koncert muzyki poważnej. Oczywiście nie zapominamy o kibicowaniu naszym sportowcom.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Wyspiarze zagrają z liderem ekstraklasy w Pucharze

Piłkarze Floty Świnoujście w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski pokonali wczoraj Wigry Suwałki 2:0 (2:0). W minionym tygodniu odbyło się losowanie par 1/16 finału - 24 września Flota podejmie pogromcę Legii Warszawa, GKS Bełchatów.

czytaj więcej

Budżet obywatelski.

Zaczynamy głosowanie

Od dziś 15. sierpnia do 15. września 2014 r. można głosować na jedną z 52 pozytywnie zaopiniowanych propozycji mieszkańców na co wydać 2 mln złotych z budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że każdy mieszkaniec może oddać jeden głos na jeden projekt. Lista projektów, na które można głosować oraz tych, które ze względów formalnych, nie przeszły weryfikacji, są dostępne na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl lub w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem www.bip.um.swinoujscie.pl.

czytaj więcej

Lekkoatletyka

Kibicuj Renacie

Już dziś wieczorem świnoujścianka Renata Pliś powalczy o swój pierwszy medal Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Nasza krajanka wystąpi w biegu na 1500 metrów. Impreza odbywa się w szwajcarskim Zurychu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 395 | 396 | 397 | 398 | 399 | 400 Następna Ostatnia