Sobota, 15 grudnia 2018r.

Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Sztuka Uzdrawia w uzdrowisku Świnoujście

Sztuka uzdrawia, pokazuje świat od ciekawszej strony, inspiruje i zachęca do aktywnej twórczej postawy. Jeśli jeszcze jej prezentacja jest wspólną inicjatywą świnoujskich środowisk, tym bardziej warta jest uwagi. O tym wszystkim można będzie się przekonać w sobotę 26 lipca w trakcie artystycznego projektu: „Sztuka Uzdrawia”.

czytaj więcej

Dzieje się wokół terminalu

Zbiorniki i gazociągi

Trwa testowanie pierwszego zbiornika na gaz w świnoujskim Terminalu LNG, tymczasem wojewoda zezwolił na użytkowanie gazociągu przesyłowego Świnoujście - Szczecin. Napełnianie morską wodą morską testowanego zbiornika trwać będzie ok. dwóch tygodni.

czytaj więcej

Inwestycje drogowe

O S3 możemy pomarzyć

Podróżowaliście kiedyś samochodem na trasie Szczecin – Świnoujście lub odwrotnie podczas sezonu letniego? Komu udało się przejechać te 100 km w czasie krótszym niż dwie godziny? Trudne prawda? W najbliższym czasie sytuacja się nie zmieni.

czytaj więcej

Kultura

Dżem w muszli

Znacie „Whisky” „Dzień, w którym pękło niebo”, „Czerwony jak cegła”, „Wehikuł czasu”? To posłuchajcie.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Zarząd poda się do dymisji?

Do tej pory to zarząd Floty Świnoujście stawiał Radnych pod murem. Proste żądanie – albo przyznacie dotację albo klub upadnie. Kiedy rada zaryzykowała i nie spełniła tego warunku rozpoczęła się szopka ze sprzedażą licencji, zakończona kompromitacją Floty na polskiej arenie piłkarskiej. Czy teraz Rada postawi zarząd pod ścianą?

czytaj więcej

Wydarzenia

Jeden dzień nad Bałtykiem

Prawie półtora tysiąca stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wypocznie dzisiaj nad świnoujskim wybrzeżem. Przed plażowaniem spotkali się z Wiceprezydent Miasta Joanną Agatowską.

czytaj więcej

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR”

Niedzielna wycieczka rowerowa

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe – Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „GINO” – Barbara Łopuska zapraszają na trasę rowerową skierowaną dla turystów przyjezdnych jak i mieszkańców Świnoujścia. Wycieczka odbędzie się w niedzielę dnia 27.07.2014 r. na trasie KORSWANDT - ULRICHSHORST - PUDAGLA - MELLENTHIN - KUTZOW - GARZ o długości 61,0 km

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z galerii mistrzów

W kolejnym (25.07.2014) piątkowym, festiwalowym koncercie Świnoujskich Wieczorów Organowych przy organach świnoujskiego kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie Tore Bjorn LARSEN z Danii.

czytaj więcej

Raport plażowy 15-21.07

Oświadczyny na plaży

Miniony tydzień na strzeżonej plaży minął znacznie spokojniej niż poprzedni. Choć i tym razem ratownicy nie mogli narzekać na nudę. Wszystko przez wietrzną pogodę i tłumy plażowiczów, które odwiedziły nas w ostatni weekend.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sail Świnoujście 2014

Za niespełna miesiąc Świnoujście jak co roku o tej porze odwiedzą żaglowce, by wziąć udział w Sail Świnoujście. Po raz pierwszy gościć będziemy nowe jednostki z Holandii - Morgenstern i De Gallant, łotewską Libavę, a także niemieckie Ubena von Bremen i Seedüwel. Przypłyną też znane już mieszkańcom - Eldorado, Bryza H, Kapitan Głowacki i Baltic Beauty.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

I liga zostaje w Świnoujściu!

Zarząd PZPN zdecydował. Flota Świnoujście nie może sprzedać swojej licencji na grę w I lidze Stali Rzeszów. Co to oznacza? W sezonie 2014/2015 Stal Rzeszów zagra w III lidze podkarpackiej, a Flota Świnoujście zostanie na zapleczu Ekstraklasy. W ten sposób ukrócono handel licencjami.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Boniek powiedział nie Stali Rzeszów

W Warszawie trwa posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prezydium omawia tam m.in sprawę sprzedaży przez Flotę licencji na grę w I lidze. Już wiemy, że prezes Boniek postanowił ukrócić proceder handlu miejscami w ligach i powiedział nie!

czytaj więcej

44 Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA

Wesprzyj Famę - Kultura ma być!

Możesz sprawić, że Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej będzie taki jak za dawnych lat. O co chodzi? Oczywiście o pieniądze, tych nigdy za dużo, zwłaszcza na taki legendarny festiwal. Organizatorzy Famy mają ciekawy pomysł na poprawienie budżetu imprezy.

czytaj więcej

Wydarzenia

W hołdzie poległym w I Wojnie Światowej

Zapraszamy na obchody 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, w tym – odtworzenia cmentarza wojennego i ustanowienia miejsca pamięci 169 żołnierzy armii niemieckiej, rosyjskiej i austro-węgierskiej z okresu I wojny światowej, pochowanych na cmentarzu w Świnoujściu. Poświęcone temu wydarzeniu będą dwie tablice pamiątkowe, będące wyrazem pamięci i hołdu złożonego tym żołnierzom

czytaj więcej

Wydarzania

Terminal na 90%

W minionym tygodniu na budowie terminala gazowego gościł minister Skarbu Państwa, Włodzimierz Karpiński. Czego dowiedzieliśmy się po kolejnej wizytacji tej największej w regionie inwestycji? Niestety niczego nowego – terminal powstaje, a miasto otrzyma należne podatki. Nie wiadomo tylko w jakiej kwocie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 Następna Ostatnia