Czwartek, 21 marca 2019r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert finałowy

Przed nami ostatni akord XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych. W koncercie finałowym, (05 września) na prośbę publiczności, po raz drugi wystąpią wybitni artyści - Piotr Rachoń i Anna Maria Jopek.

czytaj więcej

Collegium Świnoujście

Zapisy! Nauka pływania!

Towarzystwo Wszechstronnego Rozwoju COLLEGIUM ŚWINOUJŚCIE zaprasza wszystkich małych i dużych, do rozpoczęcia lub też kontynuacji swojej przygody z pływaniem. W ramach zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską i instruktorską Polskiego Związku Pływackiego oferujemy doskonałą zabawę połączoną z nauką - nasze motto to jednocześnie filozofia stowarzyszenia:  „Wolę bawić z nadzieja, że się będą przy tym uczyć, niż uczyć z nadzieją, że się będą przy tym bawić.”

czytaj więcej

Wydarzenia

Cel na Hel

Ze Świnoujścia na Hel, 350 kilometrów pieszej eskapady w jedyne 120 godzin. Takiego zdania podejmie się w przyszłym tygodniu siedmioosobowa grupa wędrowców. A wszystko to by wesprzeć Tomka Kondasa, młodego człowieka walczącego z chorobą nowotworową.

czytaj więcej

Sport

Berserkerzy rozpoczynają nabór

Berserkers Team Świnoujście rozpoczyna nabór do sekcji brazylijskiego jiu jitsu. Nasi grapplerzy zapraszają na treningi wszystkich chętnych bez względu na wiek i doświadczenie sportowe. - Brazylijskie jiu jitsu mogą trenować zarówno pięcioletnie dzieci jak i seniorzy. Pierwsze dwa treningi są darmowe - zachęcają berserkerzy.

czytaj więcej

Budżet obywatelski

Naukowo w SP 6

„Tydzień Młodych Odkrywców” - taki projekt ze swoimi uczniami chcą zrealizować nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu. Pomysł ma być sfinansowany z funduszy przeznaczonych na budżet obywatelski. Jak zapewniają organizatorzy, ma być naukowo, ciekawie i aktywnie.

czytaj więcej

Ice Bucket Challenge

Prezydent przelał nie wylał

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz przyjął nominację do wzięcia udziału w akcji Ice Bucket Challenge, korzystając jednak z możliwości, jaką ona daje, czyli „Oblej się lub zapłać”. Prezydent przelał na konto świnoujskiego stowarzyszenia Kobiet po Chorobie Raka Piersi Anna kwotę 300 złotych.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Ogrody działkowe pod kontrolą

Przez trzy dni świnoujscy policjanci wspólnie z innymi podmiotami, kontynując współpracę z miejscowymi działkowcami, przeprowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne Ogrody Działkowe". Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo i zminimalizować liczbę popełnianych tam przestępstw. Takie kontrole będą w przyszłości kontynuowane.  

czytaj więcej

Edukacja

Zmiany w roku szkolnym 2014/15

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny, dla niektórych uczniów to trudny dzień, dla innych wyczekiwany moment po wakacyjnej labie. Polskie szkoły w roku 2014/2015 czeka kilka zmian. Maturzyści zmierzą się z nową formułą egzaminu maturalnego, przedszkolaki rozpoczną naukę języków obcych, a etyka w szkole będzie dostępna dla każdego ucznia.

czytaj więcej

Budżet obywatelski

Głosujemy, bo warto

Jeszcze do 15. września 2014 r. można głosować na jedną z 52 pozytywnie zaopiniowanych propozycji mieszkańców: na co wydać 2 mln złotych z budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że każdy mieszkaniec miasta oraz osoba czasowo zameldowana  w Świnoujściu, która najpóźniej w dniu  głosowania ukończyła 16 lat, może oddać tylko jeden głos na jeden projekt. 

czytaj więcej

Modernizacja Roku 2013

Plac Wolności na najwyższym podium

W miniony weekend  na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2013”. Świnoujście znów stanęło na podium konkursu, zajmując I. miejsce w kategorii „Rewitalizacje Terenów i Zespołów Urbanistycznych” za inwestycję „Modernizacja Placu Wolności w Ramach Przebudowy Układu Komunikacyjnego”.

czytaj więcej

Vibrio vulnificus

Mała i niebezpieczna. Czyha w Bałtyku

Zmarł turysta, który na przełomie lipca i sierpnia wykąpał się w niemieckich wodach Bałtyku. Tragedii winna jest infekcja bakteryjna, wywołana przez przecinkowce. Według danych Urządu Zdrowia Meklemburgii-Przedmorza, na terenie landu odnotowano sześć tego typu infekcji, a w 2010 roku na skutek zakażenia przecinkowcami zmarły dwie osoby.

czytaj więcej

Szymborska jakiej nie znacie

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

W najbliższy piątek 5 września 2014 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 15 odbędzie się spotkanie z dr Michałem Rusinkiem, poetą, tłumaczem, wieloletnim sekretarzem naszej noblistki Wisławy Szymborskiej

czytaj więcej

Wydarzenia

Podpalacz zatrzymany

Niespełna w godzinę policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia samochodu marki Volvo, do którego doszło w sobotni wieczór. Podpalaczem okazał się 38-letni mieszkaniec prawobrzeżnej części miasta. Za uszkodzenie mienia mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spowodował kolizję z radiowozem mając 3 promile

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 44-latka, który kierując fordem uderzył w radiowóz. Szybko wyszło na jaw, że kierowca ma we krwi prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 Następna Ostatnia