Sobota, 22 września 2018r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Inwestycje

Port będzie się rozwijał

Prawie 1,5 mld złotych chce zainwestować Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w infrastrukturę portową. Część tych pieniędzy już została wydana, część czeka na akceptacje przez unijne instytucje w ramach przyszłej perspektywy finansowej.

czytaj więcej

Edukacja

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014

Moda na życie bez uzależnie - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem w dniu 14 czerwca 2014r. rozpocznie się na terenie całego kraju Ogólnopolski Głos Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". Działanie ma na celu edukację publiczną młodzieży i dorosłych w zakresie profilaktyki uzależnień oraz promocję zdrowego stylu życia.

czytaj więcej

Sport

Finały Świnoujskiej Basket Ligi

Dnia 15.06.2014 (niedziela) na Hali Miejskiej przy ul. Piłsudskiego 9 w Świnoujściu o godzinie 10.30 i 12.00 rozpoczną się mecze finałowe III już edycji Świnoujskiej Basket Ligi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bo gorąco było

Spore zamieszanie na Wybrzeżu Władysława IV wywołał wczoraj amator piwa pod chmurką. Kiedy zrobiło mu się za gorąco, postanowił schłodzić się w wodach kanału.

czytaj więcej

Inwestycje

Budowa tunelu mknie prosto do mety

Niestety tunelu w Gdańsku, nie w Świnoujściu. Najważniejszy etap tej inwestycji jest już zakończony. W poniedziałek odbyła się uroczystość oficjalnego zakończenia wiercenia II nitki tunelu.

czytaj więcej

Sukces uczennic Mieszka

Lewitacja w Warszawie

Pod koniec maja br. laureatki ogólnopolskiego konkursu uczniowskiego,  Klaudia Pawlak i Agata Gąsecka z klasy II  Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I, wzięły udział w Pikniku Naukowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Była to nagroda za zajęcie drugiego miejsca w IX edycji konkursu „Fizyczne ścieżki”. Uczennice prezentowały cykl doświadczeń „Lewitacja”.

czytaj więcej

Zaproszenie na debatę społeczną

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu mł. insp. Remigiusz Mysza zaprasza gestorów i właścicieli hoteli, pensjonatów, ośrodków wczasowych i restauracji na debatę społeczną, która odbędzie się w środę 18 czerwca 2014 r. o godz. 16.00 w Ośrodku Sanatoryjno-Wczasowym "Rybitwa" przy ulicy Słowackiego 4-6 w Świnoujściu. Tematem spotkania będzie "Bezpieczeństwo oraz porządek publiczny w rejonie nadmorskim".

czytaj więcej

Syrop z kwiatów czarnego bzu

Mijając kwitnące krzewy czarnego bzu nie sposób go przegapić. Jego zapach jest intensywny i słodki. Ponadto kwitnące kwiaty są najzwyczajniej w świecie piękne. Czarnego bzu rośnie u nas mnóstwo. Warto, więc trochę bliżej mu się przyjrzeć i dowiedzieć się więcej o jego leczniczych właściwościach.

czytaj więcej

13. Rajd Zabytkowych Pojazdów Dookoła Zalewu Szczecińskiego

Zabytkowe auta w Świnoujściu

Już w najbliższą sobotę 14. czerwca przez Świnoujście przejedzie kawalkada zabytkowych pojazdów biorących udział w 13. Rajdzie Zabytkowych Pojazdów Dookoła Zalewu Szczecińskiego. Spodziewanych jest około 60. głównie aut osobowych, ale również motocykli i samochodów ciężarowych.

czytaj więcej

Nadleśnictwo zamyka wjazdy do lasu

W związku z dużymi ilościami dzikich wysypisk, jakie pojawiają się w lasach leżących w granicach miasta, Nadleśnictwo Międzyzdroje zdecydowało o ustawieniu szlabanów przy drogach wjazdowych na tereny leśne. – Dopóki ludzie nie zrozumieją i nie przestaną śmiecić w lasach, nie mamy innego wyjścia – mówi świnoujski leśniczy Emiliusz Czerwiński.

czytaj więcej

Charytatywny rajd dla chorej dziewczynki

Informatycy na rowery!

13 czerwca 2014 spod czeskich Karkonoszy wyruszy charytatywna wyprawa rowerowa pt. “Informatycy Na Rowery”. Informatycy wraz z przyjaciółmi w 4 dni zamierzają przejechać prawie 500 km i zakończyć wyprawę w Szczecinie. Wszystko po to, aby zdobyć pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla pięcioletniej Martynki Wójtowicz, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Rajd został objęty Mecenatem Miasta Szczecina.

czytaj więcej

Ćwiczenia „Wargacz 2014”

Rozpoczęły się największe w tym roku ćwiczenia sił 8. FOW

Dzisiaj wieczorem, poniedziałek 9 czerwca, rozpoczęła się faza morska największych tegorocznych manewrów sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża pod kryptonimem „Wargacz 2014”. Przez najbliższe 5 dni, w rejonie Zatoki Pomorskiej ćwiczyć będą trałowce, okręty transportowo – minowe, kutry transportowe oraz pomocnicze jednostki pływające: holownik, zbiornikowiec i stacja demagnetyzacyjna.

czytaj więcej

Podsumowanie występów Floty Świnoujście w I lidze piłkarskiej

Nadchodzi Widzew i Janas

10 zwycięstw, 12 remisów i 12 porażek – to bilans piłkarzy Floty Świnoujście w zakończonym sezonie. Wyspiarze w 34 meczach zgromadzili 42 punkty (25 u siebie - 17 na wyjeździe), co dało im 12. pozycję.

czytaj więcej

Aktywny weekend

Niezwykła wycieczka z ŚOT po rozlewisku Starej Świny!

Świnoujście można zwiedzać w biegu, pieszo, na kajaku, rowerze, a nawet w katamaranie. Udowodniła to Świnoujska Organizacja Turystyczna. Po raz kolejny zorganizowała dla mieszkańców i turystów akcję promocyjną pod nazwą Aktywny Weekend. Z propozycji spędzenia wolnego czasu skorzystało blisko 200 osób!

czytaj więcej

Dni Morza Sail Szczecin 2014

Najpiękniejsze jednostki w drodze do Szczecina

Jutro wtorek (10 czerwca) przez świnoujski port będzie przepływał pełnomorski wycieczkowiec MV Delphin. W czwartek na redzie pojawi się okręt podwodny typu Kobben – ORP Kondor. Tego samego dnia około godziny 14.00 w główkach świnoujskiego portu spodziewany jest największy polski żaglowiec Dar Młodzieży. W kolejnych dniach wpływać będę jeszcze inne żaglowce.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 402 | 403 | 404 | 405 | 406 | 407 Następna Ostatnia