Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Uznam 2014

Przygotowania na ostatniej prostej

Już tylko cztery dni dzielą nas od wystawy samochodowej Uznam 2014. Siódma edycja zapowiada się wyjątkowo, chociażby ze względu na nowe miejsce ekspozycji. Emocje sięgają zenitu.

czytaj więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieży z GP2

Z wizytą u przyjaciół z Niemiec

W dniach 04.05 – 10.05.2014 uczniowie z klasy 2a, 2b, 3a pod opieką p. Lilli Panfiluk i p. Katarzyny Białowąs uczestniczyli w wizycie w naszej szkole partnerskiej Zinzendorfschule w Tossens, Niemcy, w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży.

czytaj więcej

Uczniowie kontra żołnierze

Symultana Szachowa w Klubie 8 FOW

W piątek, 16 maja, w Klubie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się III Symultana Szachowa o puchar dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Klub wzięli udział reprezentanci jednostek flotylli oraz uczniowie świnoujskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

Biblioteka zaprasza.

O Baczyńskim i Korczaku

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na dwa wykłady o wybitnych literatach – Januszu Korczaku i Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.

czytaj więcej

28-latek trafił do aresztu

Znali tylko imię złodzieja

Kilku godzin potrzebowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, aby w ich rękach znalazł się sprawca kradzieży laptopa i tabletu oraz część skradzionego przez niego sprzętu. 28-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

czytaj więcej

Biegacze ze świnoujskiego Babskiego Teamu startowali w 13. Cracovia Maraton

Kraków zdobyty

W niedzielę odbył się w Krakowie Cracovia Maraton. Wśród kilku tysięcy zawodników była też mocna reprezentacja Świnoujścia.

czytaj więcej

Legenda polskiej sceny kabaretowej w MDK

Śmiechoterapia Krystyny Sienkiewicz

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na Recital Krystyny Sienkiewicz, który odbędzie się 4 czerwca w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

Co dalej z kanalizacją na prawobrzeżu?

Śmierdząca sprawa

Miasto podjęło próbę rozwiązania problemu braku kanalizacji w dzielnicy Karsibórz. Zaczęto od... kontroli miejscowych szamb. Efekty są niepokojące.

czytaj więcej

Trwa odliczanie do startu

Czas się zapisać!

Rozpoczęły się zapisy na najważniejszą imprezę sportową jesieni w Świnoujściu. Dziesięć w skali Beauforta czyli Pierwszy Świnoujski Bieg Uliczno – Crossowy to nie tylko rywalizacja i walka z własnymi słabościami ale przede wszystkim dobra zabawa, niezapomniana trasa i cenne nagrody.

czytaj więcej

Okradła koleżankę na dyskotece

Przyjemne, towarzyskie spotkanie koleżanek w lokalu zakończyło się zaginięciem z torebki jednej z kobiet telefonu komórkowego. Policjanci odnaleźli skradziony aparat w mieszkaniu 25-letniej mieszkanki Świnoujścia. Teraz sprawczyni za swój czyn odpowie przed sądem.

czytaj więcej

Rekordzista miał 3,3 promila!

Kolejni pijani kierowcy w rękach policji

Dzięki pracy świnoujskich policjantów wyeliminowano z polskich dróg dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy w miniony weekend mimo wypitego alkoholu, zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Niechlubny rekordzista miał w organizmie blisko 3,3 promila.

czytaj więcej

Ranking klubu podróżniczego Travelist

Świnoujska plaża najlepsza!

Świnoujska plaża nie ma sobie równej na polskim wybrzeżu. Potwierdził to kolejny ranking na najlepsze polskie plaże, tym razem klubu podróżniczego Travelist opublikowany na portalu Gazety Wyborczej www.podroze.gazeta.pl. Za nami uplasowały się Ustka, Łeba, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Hel i Sopot.

czytaj więcej

Zakończyły się eliminacje do FAMY 2014

Zarekomendowani w siedmiu miastach

Wieczornym koncertem zaszłorocznego laureata Festwialu - zespołu Katedra - zakończyły się wczoraj, we wrocławskim klubie Nietota, ostatnie eliminacje do tegorocznej FAMY. Ogólem jury w siedmiu miastach wybierało najlepszych kandydatów, którym przyznane zostały rekomendacje na 44 Międzynarodowy Kampus Artystyczny. Festwial odbędzie się w dniach 15-30 sierpnia, oczywiście w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 Następna Ostatnia