Środa, 23 stycznia 2019r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Jazz Club Scena zaprasza

Disco Terror

Już w sobotę (28.06) kolejna edycja imprezy tanecznej, którą poprowadzi DJ Ri0t ze Szczecina.

czytaj więcej

LV Sesja Rady Miasta

Absolutorium niemal pewne

Dziś o godzinie 9 rozpocznie się 55 Sesja Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad będzie udzielenie absolutorium dla Prezydenta Miasta za wykonanie budżetu za miniony rok. Głosowanie powinno być formalnością.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pożar na działkach

Na terenie ogródków działkowych przy ul. Krzywej, przed godziną 6 rano, doszło do pożaru altanki. W akcji gaszenia brały udział 4 jednostki straży pożarnej. Nie wiadomo czy ktoś ucierpiał.

czytaj więcej

Edukacja

Prymus 2014

W dniu 25 czerwca, w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Świnoujście PRYMUS 2014 uczniom osiągającym w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu oraz laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Muzyka Wyspy w ms44

W piątkowy wieczór, 27 czerwca o godzinie 21.30, w Galerii Sztuki Współczesnej ms44, kolejny raz będzie można posłuchać muzycznego performance w wykonaniu Dariusza Ryżczaka.

czytaj więcej

Przegląd prasy

Fakt nas docenił

Popularny dziennik FAKT opublikował w weekendowym numerze Wielki Ranking Nadbałtyckich Plaż odpowiadając swoim Czytelnikom na pytanie : dokąd warto w tym roku pojechać nad morze.

czytaj więcej

Nasza interwencja

Monte Cassino już się nie zapada

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych naprawiło – już po raz kolejny – zapadający się fragment ul. Monte Cassino. Tym razem jest szansa, że sytuacja nie będzie się powtarzać i był to ostatni remont w tym miejscu.

czytaj więcej

Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim

Bakista Cup 2014

W sobotę 28 czerwca w Świnoujściu rozpoczną się II Regaty  po Zachodniopomorskim Szlaku  Żeglarskim Bakista Cup. Regaty mają na celu promocję marin Szlaku w tym portu jachtowego w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pchli targ przeniesiony

Już w najbliższą sobotę, 28 czerwca, odbędzie się kolejny w tym roku pchli targ. Ale uwaga, po raz pierwszy w nowej lokalizacji, przy targowisku miejskim na ulicy Kołłątaja.

czytaj więcej

Nasz patronat

Dziesięć w skali Beauforta

Najciekawiej zapowiadająca się impreza biegowa sezonu już za niewiele ponad 3 miesiące. Trwają zapisy do pierwszej edycji biegu uliczno - crossowego „Dziesięć w skali Beauforta”. Za 6 dni przestanie obowiązywać najniższa opłata wpisowego. Od 1 lipca za udział w biegu zamiast 20, zapłacimy 30 złotych.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Derrick Ian Meador w Świnoujściu

W najbliższy piątek (27.06) XVI Festiwal – Świnoujskie Wieczory Organowe po raz pierwszy gościć będzie organistę ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przy organach w kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie Derrick Ian MEADOR - absolwent Uniwersytetu im. Williama Carey w Hattiesburgu w roku 2007.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Vivaldi i muzyka romantyków

W miniony piątek (20.06) w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla, przy organach z 1927 r. zasiadł Piotr GRINHOLC – organista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, klasy organów prof. A. Chorosińskiego.

czytaj więcej

Projektu edukacyjny „Miasta-Okręty”

Jubileusz Morskiego Turnieju

W sobotę, 21 czerwca, reprezentacje pięciu miast, których nazwy noszą okręty Marynarki Wojennej rywalizowały w Turnieju o "Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej RP". Turniej ten odbywa się co roku w ramach projektu edukacyjnego „Miasta-Okręty”. Tegorocznym zwycięzcą turnieju została reprezentacja Krakowa.

czytaj więcej

Turystyka i wypoczynek

Na plaży tylko w stroju?

Władze Darłowa chciały zakazać opalania się na miejskiej plaży topless. Rada Miasta przegłosowała nawet odpowiednią uchwałę ale Wojewoda Zachodniopomorski właśnie ją uchylił. A co takim pomyśle sądzą mieszkańcy Świnoujścia?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 417 | 418 | 419 | 420 | 421 | 422 Następna Ostatnia