Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Strategia Rozwoju Miasta.

Nie tylko budżet obywatelski

Czy wiecie co to jest Wieloletni Strategiczny Program Operacyjny? Spróbujemy Wam wyjaśnić na podstawie informacji, które otrzymaliśmy z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44 zaprasza

Finisaż, czyli urodziny artysty

31 maja o godzinie 18.00, Galeria Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44” zaprasza na finisaż wystawy znakomitego berlińskiego artysty, José García y Más, od pewnego czasu mieszkającego na wyspie Usedom. Będą to jednocześnie urodziny artysty, z niedłacznym tortem a także możliwośc spotkania z malarzem. 

czytaj więcej

Nowe przedszkole przy Bydgoskiej

Miasto przystąpiło do wyłonienia wykonawcy projektu budowy nowego przedszkola przy ulicy Bydgoskiej. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku i potrwa ona około 15 miesięcy.

czytaj więcej

Konkurs „Młodzież na Morzu 2014”

„Morska” wierna tradycji morskiej

Uczniowie Zespołu Szkół Morskich uzyskali podwójne drużynowe IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu 2014” w kategorii „Wiedzy o morzu” i „Wiedzy o Pomorzu Zachodnim”.

czytaj więcej

Raport pogodowy

Wiatr nie ustępuje

Straż pożarna w ciągu minionej doby musiała interweniować blisko 40 razy. Były to wyjazdy głównie do powalonych przez wichurę drzew. Uszkodzeniu uległ również dach pływalni miejskiej.

czytaj więcej

Dzień Dziecka na Forcie Anioła

Zapraszamy w najbliższą niedzielę (1 czerwca 2014) od godz. 12.00 - 16.00 na Dzień Dziecka na Forcie Anioła. Festyn organizowany jest po raz VII i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rodzin, dlatego też Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z Małżonką objęli to wydarzenie swoim patronatem honorowym.

czytaj więcej

Gimnazjum Publiczne nr 2

Henryki 2014 rozdane!

Wczoraj w sali Młodzieżowego Domu Kultury, rozdano coroczne nagrody Gimnazjum Publicznego nr 2, im. Henryka Sienkiewicza, Henryki 2014.

czytaj więcej

Policja prosi o pomoc

Poszukiwania zaginionego Mirosława Poważa

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą poszukiwania zaginionego 49-letniego MIROSŁAWA POWAŻA, który w dniu 23 maja 2014 r. około godz.17.40  wyjechał rowerem z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił do domu ani nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi.

czytaj więcej

Polsko-Niemiecka inicjatywa.

Mali cyrkowcy zapraszają

Dzieci oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu biorą udział w trzydniowych warsztatach sztuki cyrkowej. Całość zwieńczy pokaz uczestników imprezy.

czytaj więcej

Uznam 2014 już za nami.

To był weekend!

VII Wystawa Motoryzacyjna za nami. Przez weekend, plac Wolności zapełnił się samochodami i wyjątkowo licznie odwiedzającymi minitargi mieszkańcami miasta.

czytaj więcej

Konkurs „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”

Boisko w nagrodę!

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świnoujściu proszą o pomoc w wygraniu konkursu, w którym główną nagrodą jest nowe boisko.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Będzie wiało

Przez najbliższe dwa dni możemy spodziewać się silnego wiatru. Prędkość może dochodzić nawet do 100 km/h. Według prognozy sytuacja może potrwać do środowego wieczoru. Później pogoda zacznie się stabilizować a wiatr słabnąć. Jednak dopiero weekend może przynieść widoczną poprawę pogody.

czytaj więcej

X Dni Żeglarstwa w Ueckermünde

Tradycją stały się już coroczne Dni Żeglarstwa (Haff-Sail) w Ueckermünde nad Zalewem Szczecińskim. Impreza przyciąga każdego roku tysiące rodzin z rejonu przygranicznego Polski i Niemiec. Także w regatach biorą udział polskie i niemieckie żaglowce. Prawdziwy festiwal dla amatorów czynnego i biernego uczestnictwa w wyścigach kolorowych łodzi żaglowych różnych klas.

czytaj więcej

Dzikie zwierzęta w świecie ludzi.

O dziku co w centrum mieszkał

Czy w parku przy ul. Chopina zamieszkał dzik? Nasi czytelnicy twierdzą, że to bardzo możliwe, od kilku dni zwierzę widywane jest po obu stronach zieleńca.

czytaj więcej

Kolejna akcja „majora bez nogi”.

Uwaga! Oszust!

Jeżeli natkniecie się na sympatycznego człowieka bez nogi, podającego się za weterana wojennego, obiecującego góry złota – uważajcie. W Świnoujściu pojawił się znany już w kraju oszust i wyłudzacz.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 Następna Ostatnia