Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota Świnoujście

Boisko jest fajne

Prawie 70 dzieci ze żłobka miejskiego Kubuś Puchatek przy ul. Wyspiańskiego w Świnoujściu odwiedziło dziś piłkarzy Floty na stadionie przy ul. Matejki. Biegały po boisku i kopały piłkę.

czytaj więcej

Turystyka i wypoczynek

Po raz 9 i 6 z Błękitną Flagą

Świnoujska plaża na wyspie Uznam jako jedyna w Polsce po raz 9 z rzędu, otrzymała międzynarodowe wyróżnienie Błękitnej Flagi. Po raz 6 w tym sezonie taka sama flaga powiewać będzie również na naszej nowoczesnej marinie w Basenie Północnym

czytaj więcej

Kultura i sztuka

XXI Uznamski Festiwal Muzyki

Znamy już program tegorocznego Uznamskiego Festiwalu Muzyki. W jego ramach w Świnoujściu wystąpi Sinfonia Varsovia pod dyrekcją samego Krzysztofa Pendereckiego.

czytaj więcej

Turystyka

Więcej rowerów do wypożyczenia

Dwie nowe stacje dokujące na rowery pojawią się na terenie Świnoujścia. Jedna znajdzie swoje miejsce na pl. Wolności, druga przy przystani promowej w centrum miasta.

czytaj więcej

Kolejny wyczyn wandali.

Nie lubi braci Grimm?

W nocy z wtorku na środę kolejny geniusz dał swój popis. Tym razem „ofiarą” wandali została piaskowa rzeźba przy przy promenadzie.

czytaj więcej

Spędź aktywnie weekend ze Świnoujską Organizacją Turystyczną

Wycieczki po ciekawych zakątkach Świnoujścia, zwiedzanie Podziemnego Miasta, 3,5-kilometrowy bieg, rabat do wypożyczalni rowerów i atrakcyjne nagrody – tak zapowiadają się trzy dni przygotowane przez Świnoujską Organizację Turystyczną. Mamy dla Was bardzo ciekawe propozycje spędzenia najbliższego weekendu. Nie warto siedzieć w domu.

czytaj więcej

Kolejne kłopoty na budowie gazoportu.

Rumuni strajkują

Około pięćdziesięciu pracowników pochodzących z Rumunii, rozpoczęło protest przed bramą budowy terminalu gazowego. Powód – brak wypłat.

czytaj więcej

Nauka

Młodzież kontra fizycy

Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I zaprasza na otwarty wykład z fizyki „Odkrywamy smak fizyki” zorganizowany przez Ewę Pater, nauczyciela tego przedmiotu. Wezmą w nim udział profesorowie Polskiego Towarzystwa Fizycznego ze Szczecina, którym młodzi ludzie będą mogli zadawać pytania dotyczące fizyki i nauk pokrewnych.

czytaj więcej

Inwestycje miejskie

Opóźnienie za opóźnieniem

Od wczoraj liceum im. Mieszka I ma nowe boisko. Chociaż obiekt wygląda i sprawuje się świetnie, to jednak został oddany do użytku 9 miesięcy po terminie. To nie jedyny przypadek sporych opóźnień na naszych inwestycjach.

czytaj więcej

Ahlbeck/Pommelen

Znowu „nasi w akcji”

Co za dzień. Rano informowaliśmy o dwóch świnoujścianach którzy włamali się do domu w Ahlbeck. Teraz niemiecka policja zatrzymała dwóch złodziei rowerów i jednego amatora cudzych samochodów.

czytaj więcej

Edukacja

Mieszko ma boisko

Liceum im. Mieszka I doczekało się oficjalnie nowego boiska. Po latach zdzierania kolan na betonowym placu teraz szkolna młodzież ma do dyspozycji wielofunkcyjny plac do ćwiczeń.

czytaj więcej

10. Forum Samorządowe

Świnoujście Liderem Rewitalizacji

W dniach 2 i 3 czerwca w Kołobrzegu odbywa się 10. Forum Samorządowe, nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Tegoroczne Forum poświęcone jest dziesięcioleciu polskich samorządów w Unii Europejskiej - osiągnięciom i sukcesom, szansom, ale też wyzwaniom, jakie stawia przed Polską członkostwo w zjednoczonej Europie.

czytaj więcej

Sporty walki

Student, projektant i berserker!

Maciej Kałuszewski, świnoujścianin i członek Berserkers Teamu już 7 czerwca w Policach stoczy swoją drugą walkę na Arenie Berserkerów Exped Cup z Patrykiem Kołtonem z Gracie Barra Łódź. Zapraszamy do zapoznania się z obszernym wywiadem, którego udzielił popularny w naszym mieście „Kaka”, mistrz Polski submission fighting 2014 oraz brazylijskiego jiu-jitsu 2013. Zachęcamy także do kibicowania Maćkowi podczas jego najbliższej walki.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 Następna Ostatnia