Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Powalczą z komarami

Trzy firmy startowały w przetargu na tegoroczną akcję zwalczania komarów w Świnoujściu. Wygrała spółka „Pestokil” z Brzegu, która zaoferowała najniższą cenę – 177 tys. złotych. Odkomarzanie rozpocznie od kwietnia.

czytaj więcej

Baltic Polonez Cup 2014

Prezydent Żmurkiewicz patronem regat

Prezydent Miasta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz objął patronatem XV Baltic Single & Double Handed Polonez Cup Race. Prestiżowa impreza żeglarska odbędzie się w dniach 11-17 sierpnia 2014 r.

czytaj więcej

Jeszcze raz o Masie Krytycznej

Zobacz to jeszcze raz!

W niedzielnej Masie Krytycznej wzięło udział ponad dwustu Świnoujścian. Trzeba przyznać, że to udany początek sezonu rowerowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

czytaj więcej

Największe manerwy ratownicze NATO

ORP "Czernicki” z Rosjanami na Bałtyku?

Majowe „Dynamic Monarch” będą największymi na naszej półkuli ćwiczeniami ratowniczymi NATO. Podobne manewry odbywają się co trzy lata i szkolą marynarzy oraz lotników w ratowaniu załóg okrętów podwodnych.  Poza USA w tegorocznych "Dynamic Monarch" na Morzu Bałtyckim planowo mają wziąć udział m.in. jednostki ze Szwecji, Francji, Norwegii, Grecji, Holandii, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz... Rosji.

czytaj więcej

Kolejna klasa sportowa w Świnoujściu.

Będą szkolić młodych piłkarzy

Od nowego roku w Gimnazjum Publicznym nr 3 na Warszowie powstanie klasa o profilu piłkarskim. Patronat nad młodymi sportowcami obejmie Flota Świnoujście.

czytaj więcej

Policja ujęła sprawcę sobotniego wypadku.

Zdradził go telefon

Świnoujscy policjanci ustalili kierującego samochodem marki Mazda, który na przedłużeniu  ulicy Szkolnej spowodował kolizję uderzając w płot, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawcę zdradził telefon komórkowy pozostawiony w pojeździe.

czytaj więcej

Rozmowa z Edwardem Janczakiem, najstarszym ratownikiem w Świnoujściu

Zdania nie zmienia tylko krowa i ja

Przez blisko pół wieku był ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W minionym tygodniu odszedł na emeryturę. Po latach pomagania ludziom, postanowił zająć się wnukami.

czytaj więcej

Jazzowo w Scenie

Koncert Kocin Kociński Trio

Już w najbliższy piątek, 28 marca w Jazz Clubie Scena wystąpi zespół Kocin Kociński Trio, nominowany do Fryderyka 2014 w kategorii Najlepszy Debiut Jazzowy. Muzycy zagrają materiał ze swojej debiutanckiej płyty „PROVERBS 3:5”.

czytaj więcej

Świnoujścianie spisali się na medal.

Masa krytyczna już za nami

Ponad 200 rowerzystów wzięło udział w wiosennej Masie Krytycznej. Kolorowa grupa amatorów dwóch kółek przejechała spod Urzędu Miasta na pl. Wolności.

czytaj więcej

Fotogaleria z meczu I ligi.

Flota Świnoujście - Arka Gdynia

W sobotę 22 marca Flota Świnoujście podejmowała Arkę Gdynia. Po pasjonującym meczu gospodarze ulegli przyjezdnym 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Ślusarski.

zobacz galerię

Zbliża się początek rundy wiosennej piłkarskiej A klasy.

Wiosenne porządki w Prawobrzeżu

Zima dobiegła końca, powitaliśmy wiosnę, przychodzi czas pierwszych porządków. My uporządkujemy sezon przygotowań Prawobrzeża Świnoujście.

czytaj więcej

X Wiosenny Turniej Tańca Sportowego

Dobry występ KTS Jantar

Doskonale spisali się tancerze z KTS Jantar Świnoujście podczas X Wiosennego Turnieju Tańca Sportowego. Zawody odbyły się wczoraj w Kamieniu Pomorskim.

czytaj więcej

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 0:1 (0:1)

Arka za mocna dla Floty

Akcja Mateusza Szwocha wykończona przez Bartosza Ślusarskiego przyniosła zwycięską bramkę Arce Gdynia. Tym samym Flota Świnoujście doznała pierwszej na wiosnę porażki.

czytaj więcej

Kino Orange w MDK

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu zaprasza na weekend z Kinem Orange. W sobotę i niedzielę, w sali teatralnej MDK zobaczymy m.in. najnowszy film Władysława Pasikowskiego “Jack Strong”, opowiadający o kulisach współpracy pułkownika Kuklińskiego z CIA, oraz udaną ekranizację powieści Aleksandra Kamińskiego “Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego. Miłośników kina akcji zainteresuje z pewnością amerykański blockbuster “300: Początek Imperium” - adaptacja powieści graficznej Franka Millera, nakręcona w stylu wielkiego hitu kinowego "300". 

czytaj więcej

Dziś dzień Morza Bałtyckiego

Małe ale nasze

22 marca ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych Światowym Dniem Wody. Jednym z jego elementów jest też Dzień Morza Bałtyckiego, również obchodzony dzisiaj. Z tej okazji przyjrzymy się bliżej tej "wielkiej kałuży" nad której brzegiem mieszkamy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 617 | 618 | 619 | 620 | 621 | 622 |  Następna Ostatnia