Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Czy Flota podtrzyma dobrą passę?

Puszcza jest nieobliczalna

Piłkarze Floty Świnoujście w 25. kolejce I ligi podejmą Puszczę Niepołomice. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 15 na stadionie miejskim przy ul. Matejki w Świnoujściu.

czytaj więcej

Plac Wolności gotowy na Święta

Fontanna i ogródek już działają

Dziś przed południem odbył się próbny rozruch fontanny na pl. Wolności. Pełne uruchomienie nastąpi przed Wielkanocą. Na placu działają też przykawiarniane ogródki.

czytaj więcej

Oddłużanie Gryfii kosztem MSR?

Wyprzedaż MSR: drugie podejście

Nie pomogły wielogodzinne dyskusje z prezesem Lesławem Hnatem podczas sesji Rady Miasta. Na nic się zdały protesty i apele związkowców. Nie odniósł skutku list do premiera Tuska wysłany przez europosła PiS Marka Gróbarczyka. Zgodnie z zapowiedzią Morska Stocznia Remontowa Gryfia ogłosiła kolejny przetarg i czeka na oferty zakupu 25 hektarów terenów dawnej MSR w Świnoujściu.

czytaj więcej

Ćwiczenia Okrętowej Grupy Zadaniowej 8FOW.

Marynarze wrócili ze szkolenia

W czwartek, 17 kwietnia, zakończyły się ćwiczenia Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Wspólne działania na wodzach Zatoki Pomorskiej ćwiczyło łącznie osiem okrętów i jednostek pomocniczych z 8FOW.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

ElectroJam w piątkowy wieczór

Pozytywna dawka dobrych beatów i pokręconych bassów już w ten piątek w Scenie. Zapraszamy na wieczór z muzyką klubową ostatnich 20 lat - dla każdego coś miłego. Tańce przy refleksach dyskotekowej kuli i kolorowych drinkach gwarantowane. Za konsolą Magnetronic.

czytaj więcej

Więcej promów na święta

- W związku ze Świętami Wielkanocnymi Prezydent Miasta zdecydował o włączeniu do eksploatacji dodatkowych promów na obu przeprawach - informuje Robert Karelus rzecznik świnoujskiego prezydenta.

czytaj więcej

Okradł fryzjera, a w domu miał narkotyki i granaty

Nietypowa specjalizacja włamywacza

Amatora fryzjerskich akcesoriów zatrzymali wczoraj kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który włamał się do zakładu fryzjerskiego i ukradł kosmetyki, monitor oraz rejestrator monitoringu, powodując straty o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, ujawnili również kokainę oraz granaty. 29-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

czytaj więcej

Świnoujska Organizacja Turystyczna zaprasza.

Wielkanoc na wyspach? Będą szukać jaj i gotować żurek na plaży

Największy na świecie żywy pluszowy zając, zabawa w rozbijanie jajek na głowach, lądowanie wielkanocnej pisanki na spadochronie, wielki kocioł z wielkanocnym żurkiem, a dla tropicieli przygód i niespodzianek – szukanie jajek na plaży. Tak zapowiada się w tym roku Wielkanoc na świnoujskich wyspach.

czytaj więcej

Uczniowie poleniuchują dłużej

Przerwa świąteczna w szkołach potrwa od 17 do 22 kwietnia jednak gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich wrócą do szkoły dopiero w poniedziałek - 28 kwietnia. A wszystko to przez trzydniowy egzamin gimnazjalny. 

czytaj więcej

Fundacja Mam Marzenie spełniła życzenie chłopca ze Świnoujścia.

Adrian zobaczył Madryt

Adrian Nowak jest po przeszczepie nerki. Jego marzeniem było spotkać się ze swoim idolem - Cristiano Ronaldo. Dzięki fundacji Mam Marzenie chłopak pojechał do Madrytu na mecz Realu.

czytaj więcej

Przedświąteczne dylematy

Jak mądrze kupić jaja

Pod mój budynek podjechał transporter pełen palet z jajami - wszystkie bez oznakowań na skorupkach, bo - jak zapewniała sprzedawczyni - są to jajka prosto od gospodarza. Cena za sztukę - 1 zł. Chwila zastanowienia - kupić czy nie kupić? Postanowiłam zatem sprawdzić jak nie dać się zrobić sprzedawcom w jajo.  

czytaj więcej

Spróbuj swoich sił w ultramaratonie rowerowym.

Wyścig dla prawdziwych twardzieli

10 maja rozpocznie się czternasta już edycja Ultramaratonu Rowerowego im. Olka Czapnika. Trasa tradycyjnie przebiegać będzie wzdłuż Zalewu Szczecińskiego.

czytaj więcej

Szkolne sklepiki po kontroli

Mimo starań prowadzących szkolnej sklepiki oraz dyrekcji szkół, duża część uczniów częściej kupuje słodycze i napoje gazowane, niż zdrowe kanapki czy wodę mineralną – taki jest efekt kontroli przeprowadzonej w świnoujskich placówkach. 

czytaj więcej

Na plaży do białego rana

"Malibu" zaprasza już 1 maja

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Widać to doskonale na świnoujskiej plaży, gdzie powstają pierwsze punkty rozrywkowe i gastronomiczne. Już 1 maja czeka nas wielka impreza z okazji otwarcia "Malibu Beach Club" - aktualnie trwają intensywne przygotowania i prace budowlane.

czytaj więcej

Czy miasto nareszcie ujednolici wygląd dorożek?

Dorożkarze w nowej odsłonie

Udało się rozstrzygnąć konkurs na nowy wizerunek dorożek. Czy tak będą wyglądać nowe stroje fiakrów? Wszystko wskazuje, że już od najbliższego sezonu będziemy mogli jeździć schludnie wyglądającymi dorożkami.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 618 | 619 | 620 | 621 | 622 | 623 Następna Ostatnia