Udało się wyremontować spory fragment brukowanej nawierzchni ul. Jachtowej. Prowadząca od mariny jachtowej w Basenie Północnym, wzdłuż parku aż do fortów ulica przypominała dotychczas fragment kolarskiego wyścigu Paryż – Rubaix, wiodącego po kocich łbach północnej Francji. Teraz można tędy bezpiecznie przejechać, nie wyginając kół rowerów czy nie niszcząc zawieszenia samochodów.
Mieszkańcy dwóch dzielnic Przytór-Łunowo oraz Karsibór, którzy będą chcieli wziąć udział w niedzielnym koncercie „Gala Piosenki Kabaretowej”, nie muszą martwić się o powrót do domu. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą prezydenta miasta, po zakończeniu koncertu przy przeprawie na Warszowie będzie czekał na nich specjalny autobus komunikacji miejskiej.
Od dnia 1 lipca 2015 r. w dzielnicy nadmorskiej obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. Jednocześnie trasy komunikacja autobusowej linii A, B i 6 ulegną zmianie. Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.
Zgodnie z zapowiedzią prezydenta miasta, po sobotnich i niedzielnych imprezach z okazji 250-lecia nadania praw miejskich Świnoujściu, mieszkańcy Karsiboru oraz Przytoru - Łunowo będą mogli wrócić do domu autobusem komunikacji miejskiej.
Kiedy podczas majowej sesji Rady Miasta, padła interpelacja na temat powołania oficera rowerowego, zastępca Prezydenta Barbara Michalska odparła, że „ścieżek rowerowych wcale nie ma tak dużo, a urzędnicy ogarniają ten temat”. W rzeczywistości pracownicy Wydziału Inżyniera Miasta są tak przeciążeni obowiązkami, że nie mają raczej pojęcia jaki jest faktyczny stan naszych ścieżek rowerowych. Nie wystarczy raz się nimi przejechać, żeby dostrzec wszystkie mankamenty.
WOPR oraz sieć Plus przygotowały aplikację do wzywania pomocy i lokalizowania osób potrzebujących pomocy na obszarach wodnych. Wystarczy, że osoba poszkodowana uruchomi RATUNEK na swoim smartfonie, a urządzenie wyśle do służb ratunkowych komunikat o lokalizacji zagrożonych z dokładnością do trzech metrów.
Już w najbliższy długi weekend (4-7 czerwca) ze Szczecina do Świnoujścia dojedziemy szybkim pociągiem o nazwie „Błękitny”. Regularne przejazdy linia rozpocznie w pierwszym dniu wakacji.
- W związku ze spodziewanym wzmożonym ruchem turystycznym, w okresie nadchodzącego długiego weekendu, pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursować będą dodatkowe promy - informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.
Czy miasto powoła oficera rowerowego? Na ostatniej sesji rady miasta, radni Jan Borowski i Andrzej Szczodry zaproponowali powołanie osoby, która oceniałyby potrzeby rowerzystów, oceniła stan infrastruktury i była rzecznikiem cyklistów. Skąd taki pomysł i czy potrzebujemy kolejnego stanowiska urzędniczego?
Zaledwie trzy tygodnie temu, przewinął się przez miasto temat Strefy Płatnego Parkowania w śródmieściu. Temat upadł nie tylko ze względu na kosmiczne ceny jakie zaproponowało Miasto, ale również ze względu na brak planów zapewnienia alternatywy dla kierowców. Jednym z nich mogłaby być miejska komunikacja autobusowa. Niestety nie jest i raczej długo nie będzie.
Aż 480 złotych rocznie zapłacą mieszkańcy centrum miasta za możliwość zaparkowania pod domem. Dużo? Jak w takim razie określić wysokość kwoty jaką uiszczą przedsiębiorcy ze śródmieścia. Za jeden samochód zapłacą 5400 złotych. Wszystko dzięki projektowi stworzenia w centrum Strefy Płatnego Parkowania.
W sobotę, 11 kwietnia, weszło w życie rozporządzenie, które zwiększa wysokość grzywien za niektóre wykroczenia popełniane przez kierowców. Słono zapłacimy za zaparkowanie na „kopercie” dla osób niepełnosprawnych. Wyższe będą także mandaty dla kierowców samochodów ciężarowych.
Podczas akcji „Bezpieczny rowerzysta” Straż Miejska udzieliła 26 pouczeń i nałożyła na cyklistów 7 mandatów w kwocie od 50 do 100 zł. Rowerzyści otrzymywali też opaski odblaskowe.
Wizytówką każdego miasta, oprócz starówki czy jak w naszym przypadku promenady, są te miejsca które odwiedzający nasze miasto widzą w pierwszej kolejności. O promach nie będę tu pisał, bo są one w takim samym stopniu atrakcją co i bolączką Świnoujścia. Co jednak z turystami korzystającymi z transportu publicznego? Świnoujście należy do tych nielicznych miast w Polsce, do którego można dostać się dwoma liniami kolejowymi, szosą, drogą powietrzną i morską.
Jest wstępne stanowisko Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie przesunięcia odcinka S3 Szczecin - Świnoujście z listy rezerwowej na podstawową w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 - 2023. Niestety, inwestycja nie zmieniła swojej pozycji.
Od 1 marca 2015 r. w niedzielę i święta przeprawę promową „Centrum” będą obsługiwały dwa promy typu „Karsibór”, a nie jeden jak dotychczas. Taką decyzję podjął dyrektor Żeglugi Świnoujskiej po rozmowie z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem. Tym samym dwie jednostki będą kursowały na przeprawie przez cały tydzień, a nie jak dotąd do soboty.
4,5 godziny płynął prom „Karsibór I” ze Świnoujścia do Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie. To druga z jednostek obsługujących ogólnodostępną przeprawę promową „Centrum”, która poddana zostanie gruntownemu remontowi. Najważniejszym jego elementem będzie remont siłowni wraz z wymianą napędu promu. Zgodnie z umową jednostka ma wrócić do Świnoujścia do końca czerwca tego roku.
„Błękitny” to nazwa szybkiego pociągu, który przez całe wakacje będzie kursował między Szczecinem a Świnoujściem. Podróż do naszego miasta potrwa tylko ok. 1 godziny i 10 minut.
Od wtorku 20.01 do piątku 23 stycznia dzieciom i młodzieży szkolnej zamierzającej skorzystać z lodowiska w Heringsdorfie zapewniony zostanie bezpłatny przejazd autobusem Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o.
Od dzisiaj pociągi kursują według nowego, zimowego rozkładu. Skróci się czas przejazdu do Szczecina. W planie pojawiło się także dodatkowe wieczorne połączenie do stolicy naszego województwa. W nowym rozkładzie zabrakło popołudniowego połączenia z Poznaniem.
DOŁĄCZ DO NAS: