Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota Świnoujście

Przeprowadzka do Rzeszowa za bezcen?

Jeżeli zarządowi Floty Świnoujście nie uda się pozyskać sponsora, a tym samym przystąpić do tworzenia sportowej spółki akcyjnej, coraz bardziej staje się realny scenariusz przeprowadzki pierwszej drużyny Floty do Rzeszowa. Zarząd wstępnie porozumiał się już działaczami Stali.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert specjalny z galerii mistrzów

Bardzo interesująco zapowiada się kolejny koncert. W piątek 18 lipca wystąpią artyści z Niemiec. Przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie Michael VOIGT, sopranem zaśpiewa Anna Elisabet MURO, a na harfie grać będzie Helene NASSIF.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wpław ze Świnoujścia do Krynicy

Czternastu policjantów z całego kraju bierze udział w pływackiej sztafecie wzdłuż polskiego wybrzeża. Cel – zebranie jak największej kwoty pieniędzy dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

czytaj więcej

Tragedia na plaży

Czy tak trudno uwierzyć w wypadek?

Wczorajsza tragedia na plaży poruszyła mieszkańców miasta. Pierwsze doniesienia mówiły o długich poszukiwaniach i akcji ratowniczej. W rzeczywistości, akcja przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Jak więc było?

czytaj więcej

Kino na leżakach

Najlepsze najgorsze wakacje

Dzisiaj o godz 22.15 na Muszli Koncertowej obędzie się kolejna bezpłatna projekcja filmowa w ramach akcji “Kino na leżakach”. Tym razem ogranizatorzy zapraszają na amerykański komediodramat z 2013 roku “Najlepsze najgorsze wakacje”.

czytaj więcej

Projekty za kilkaset milionów złotych

Świnoujście 2015 - miasto wielkich inwestycji

Multiplex z czterema salami kinowymi, luksusowe apartamentowce i centra rekreacyjne, hotele 4 i 5-gwiazdkowe, galerie handlowe, aquapark i dwupoziomowe molo. To wszystko już w najbliższych latach powstanie w Świnoujściu, a najciekawiej zapowiada się II kwartał przyszłego roku.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Wakacyjne treningi

Trener młodzieży we Flocie, Jan Słoma, zaprasza przebywające w Świnoujściu i okolicy dzieci w wieku od 8 do 13 lat na piłkarskie, wakacyjne, treningi.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Powalczyli ze Śląskiem

W towarzyskim meczu piłkarze I-ligowej Floty przegrali dziś we Wrocławiu z 9. zespołem ekstraklasy (najlepszą drużyną tzw. grupy spadkowej), Śląskiem, 0:1. Był to ostatni sprawdzian wrocławian przed nowym sezonem.

czytaj więcej

Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu Świnoujście 2014

Simonne Ferrarese Mistrzem Europy!

Po czterech dniach zmagań załóg startujących w Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu, poznaliśmy zwycięzcę. Włoska załoga Simonne Ferrarese na jachcie „Polskie LNG” wygrała w finale z Szwajcarem Ericiem Monninem „Świnoujście” i tym samym otrzymała Tytuł Mistrza Europy w Match Racingu 2014. Niestety na podium zabrakło miejsca dla obu polskich sterników, do półfinałów nie zakwalifikowali się Przemysław Tarnacki i Marek Stańczyk, którzy zajęli kolejno 11. i 8. miejsca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tragedia na plaży [aktualizacja]

Ośmiolatek utopił się na plaży w Świnoujściu. Ratownicy zauważyli chłopca wypadającego z dmuchanego koła do wody. Po 10 minutach poszukiwań wyłowiono nieprzytomnego. Reanimacja nie przyniosła skutku.

czytaj więcej

Miasto

Pchli targ nadal raz w miesiącu

Janusz Żmurkiewicz w całości odrzucił sugestie handlowców z pchlego targu. Petycję w sprawie kosmetycznych zmian w kwestii organizacji tego wydarzenia podpisało kilkudziesięciu zainteresowanych.

czytaj więcej

Preludium do Ultramaratonu

416 km w 20 godzin!

Już dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczną się kwalifikacje do Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk - Bieszczady Tour, współorganizowanego przez KS Uznam.

czytaj więcej

Świnoujście - Szczecin

Korki na drogach!

Mimo fatalnej pogody, w kierunku nadmorskich kurortów, w tym i Świnoujścia, ciągną tłumy zmotoryzowanych turystów. Z kolei część z wczasowiczów właśnie zaczęła wracać do domu. Rośnie też kolejka na przeprawę promową.

czytaj więcej

Polskie LNG EUROSAF Match Racing European Championship Świnoujście 2014

Wspaniałe żeglarskie święto!

Przed nami kolejny dzień dzień regat o tytuł Match Racingowego mistrza Europy! Pogoda dopisuje, wieje mocno, czasem za mocno, a Polskie LNG EUROSAF Match Racing European Championship Świnoujście 2014 wkraczają w decydującą fazę. Po dwóch dniach wciąż niepokonany jest skipper Eric Monnin z Swiss Match Race Team. Na drugiej pozycji plasuje się Włoch Simonne Ferrarese, który prowadził po pierwszym dniu zawodów.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert owacyjnych, niemilknących oklasków

Trwa XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE - wiosna, lato 2014 w kościele pw. Chrystusa Króla. Jak w każdy letni piątkowy wieczór, miłośnicy muzyki i tym razem nie zawiedli, i tłumnie przybyli do świątyni by posłuchać gry ulubieńców publiczności.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 410 | 411 | 412 | 413 | 414 | 415 Następna Ostatnia