Niedziela, 26 maja 2019r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Niemcy zainteresowani Świnoujściem

Grupa byłych członków Parlamentu Krajowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego zwiedzała nasze miasto. Spotkali się też w zastępcą prezydenta Świnoujścia Joanną Agatowską. Niemieckich gości interesowały głównie nasza współpraca z niemieckim sąsiadem w zakresie edukacji, zdrowia, turystyki, ale nie tylko. W ostatnich miesiącach to już piąta taka grupa studyjna z Niemiec, która odwiedza Świnoujście.

czytaj więcej

Abstynencki bieg brzegiem morza

W jubileuszowym XX Biegu Abstynenta rozegranym w niedzielne południe 25. maja udział wzięło 32 zawodników ze Świnoujścia, Garzu, Polic, Szczecina, Wrocławia i Hamburga.

czytaj więcej

Baltic Park Molo

Najbardziej zielone hotele w Polsce

Zdrojowa Invest, znana z odpowiedzialnego podejścia do ekologii, certyfikuje swoją flagową inwestycję w międzynarodowym systemie Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Baltic Park Molo w Świnoujściu będzie pierwszym kompleksem hotelowym w Polsce budowanym zgodnie z surowymi wytycznymi amerykańskiego certyfikatu.

czytaj więcej

Mężczyznie grozi do 5 lat więzienia

Pijany kierowca-recydywista w rowie

Świnoujscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 23-latka, który kierując bez uprawnień, wpadł samochodem do rowu. Mężczyzna był wcześniej skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

czytaj więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Platforma wygrywa

Wiemy już jak głosowali mieszkańcy naszego miasta we wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wygrała Platforma Obywatelska, przed Prawem i Sprawiedliwością oraz Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

czytaj więcej

Juwenalia - Aktywny Senior 2014

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców na doroczne Juwenalia - "Aktywny Senior 2014r". Tym razem z powodu remontu Muszli Koncertowej impreza odbędzie się w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w dniu 31 maja 2014 w godzinach 12.00 - 16.00.

czytaj więcej

Droga S3 bez połączenia ze Świnoujściem to nieporozumienie

Czas na lobbystów

Zbliża się sezon wakacyjny i obok pytania o stałą przeprawę powraca inne, nie mniej ważne: kiedy doczekamy się budowy odcinka drogi ekspresowej S3 na trasie Świnoujście – Goleniów?

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Feralne cztery minuty

Flota Świnoujście przegrała z aspirującym do gry w Ekstraklasie GKS-em Bełchatów 0:3. Tym samym walka o utrzymanie trwa dalej.

czytaj więcej

XX Puchar Świata w KickBoxingu

Mateusz z brązem

W dniach 15-18.05.2014 w SZEGED Węgry odbył się XX Puchar Świata w KickBoxingu, w którym udział wzięło ok. 1500 zawodników z całego świata.

czytaj więcej

UZNAM 2014 - VII Wystawa Samochodowa

Frekwencja dopisała

Za nami pierwszy dzień VII Wystawy Samochodowej UZNAM 2014. Centrum Świnoujścia zamieniło się w wielki salon samochodowy. Na gości czekały najnowsze modele znanych marek. Nie zawiedli także sami odwiedzający, którzy tłumnie stawili się na Placu Wolności.

zobacz galerię

Na kogo oddać głos?

Latarnik Wyborczy

Czy wiecie że 60% aktów prawnych, które obowiązują w Polsce zostało uchwalonych przez europarlamentarzystów? Dlatego  też warto wziąć udział w niedzielnych wyborach. Jeżeli nie wiecie kogo wybrać polecamy stronę, która porówna Wasze poglądy z programami poszczególnych partii.

czytaj więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Rejs na pokładzie ORP Gniezno

Anna Kozieł zapłaciła za ten rejs 5000 złotych. Zapłaciła to złe słowo. Wygrała licytację podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel licytacji – możliwość rejsu jednym z okrętów Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

Nowy klip, nowy singiel, nowa płyta

„Dziewczyny” coś kręcą...

Poznały się na Famie, jedna z nich pochodzi z naszego miasta i są niezwykle utalentowane... „Dziewczyny”, bo o nich mowa, nakręciły właśnie teledysk i zakończyły sesję zdjęciową do nowego singla „Kto by chciał i po co”. Premiera klipu już w czerwcu, a wkrótce nowa płyta!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 448 | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 Następna Ostatnia