Środa, 23 stycznia 2019r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Słaby początek rundy wiosennej Prawobrzeża

Nieudany debiut

W sobotę 29 marca rozpoczęła się runda wiosenna rozgrywek o mistrzostwo gr 1 szczecińskiej A klasy. Jesienią (pół roku temu) my gościliśmy u siebie zespół Jantara Dziwnów, więc teraz, to Dziwnowianie byli gospodarzami. Warunki do grania w piłkę wyśmienite - słoneczny, nieco chłodny dzień, lecz pamiętajmy, że późny marzec mógł zaskoczyć nas deszczem bądź nawet śniegiem.

czytaj więcej

Cztery medale Berserkerów

Ze świetnej strony pokazali się młodzi zawodnicy Berserkers Team Świnoujście podczas mistrzostw w brazylijskim jiu jitsu Time Of Masters w Gdyni organizowanych przez tamtejszy klub Mad Dogs. Do Świnoujścia wrócili z czterema medalami.

czytaj więcej

Zanieczyszczenia na nadbałtyckiej plaży

Ekoalarm!

Wczoraj wieczorem plaża między Peenemünde i Trassenheide na niemieckiej części wyspy Uznam pokryła się licznymi napływającymi oleistymi plamami. Zanieczyszczenia odkryto też na Rugii, a zasięg katastrofy jest nadal ustalany.

czytaj więcej

Uczennice ze Świnoujścia najlepsze w województwie

Licealistki podbiły Szczecin

W połowie marca br. odbył się w Szczecinie XV Wojewódzki Konkurs Biologiczny dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wzięły w nim udział uczennice LO z Oddz. Int. im. Mieszka I: Dominika Kurzawa, Agnieszka Muth i Dominika Koss, które w klasyfikacji drużynowej zajęły pierwsze miejsce, pokonując nawet II i V LO w Szczecinie.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

Zapraszamy na turniej sztuk walki.

Pomerania Open już w sobotę

Uczniowski Ludowy Klub Sportów Walki Pomerania „Świnoujście” organizuje w tym roku już po raz VII turniej "Pomerania Open".

czytaj więcej

Kolejna inicjatywa w "ogólniaku".

Artystycznie w Mieszku

W dniach od 24 do 27 marca 2014 roku, w Liceum im. Mieszka I, po raz czternasty odbyły się szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

czytaj więcej

Problemy właścicieli psów

Śmierdzący problem?

Czy właściciele psów łamią prawo wyrzucając psie kupy do publicznych śmietników? Co zrobić kiedy w pobliżu nie na specjalnego pojemnika na odchody? Czy miasto interesuje się tym problemem?

czytaj więcej

Seryjny złodziej rowerów zatrzymany

40-latek kradł rowery

Świnoujscy policjanci zatrzymali 40-latka, który odpowie przed sądem za szereg kradzieży. Łupem mężczyzny padały same markowe jednoślady, które następnie sprzedawał przypadkowym osobom po bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa  grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości

Licealiści przyglądali się pracy urzędników

- Trudno w tej chwili powiedzieć, czy ktoś z nas będzie w przyszłości pracował w urzędzie miasta, ale ten dzisiejszy dzień to dla nas kolejne doświadczenie. Pewnie nie raz będziemy załatwiali coś w urzędzie; będziemy już wiedzieli, co, gdzie i jak – mówili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I, którzy w ramach 11. Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości mieli dziś praktyki w świnoujskim urzędzie. W ich trakcie spotkali się również z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem.

czytaj więcej

Charytatywny koncert w Scenie

Dla Balona vol. 1

4 kwietnia w Jazz Clubie Scena odbędzie się wyjątkowy koncert. Przyjeciele zmarłego 18 stycznia br. świnoujskiego muzyka organizują charytatywny koncert z którego dochód przekazany zostanie jego rodzinie.

czytaj więcej

Dni Pracodawców

Szukasz pracowników? Jesteś otwarty na nowe metody poszukiwania osób do pracy? Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu będzie reprezentować świnoujski rynek pracy podczas „DNI PRACODAWCÓW”.

czytaj więcej

Wczoraj był 1 kwietnia

Prima Aprilis

Wczoraj był 1 kwietnia, a więc dzień żartów, psot i psikusów. Prima Aprilis. Również na naszym portalu nie zabrakło informacji wyssanych z palca. Chociaż dochodziły do nas sygnały, że część z Was dała się nabrać. I chociaż może to nie do końca eleganckie, to bardzo nas to cieszy.

czytaj więcej

Rozmowa z prof. Tomaszem Grodzkim, chirurgiem i samorządowcem.

Szpital jest od tego, żeby leczyć

W miniony weekend w Międzyzdrojach doszło do spotkania nieformalnej grupy zrzeszającej dyrektorów szpitali z województwa zachodniopomorskiego. O celu takich spotkań oraz poziomie lecznictwa, rozmawialiśmy z prof. Tomaszem Grodzkim, przewodniczącym tego grona.

czytaj więcej

Zabytkowy kościół udostępniony do zwiedzania

Od kwietnia tego roku ponownie został udostępniony do zwiedzania kościół w Karsiborzu. W okresie od kwietnia do października świątynię można zwiedzać we wtorki, środy i czwartki, w godzinach 12.00 – 17.00 po zgłoszeniu telefonicznym pod numerem 693 632 796.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 449 | 450 | 451 | 452 | 453 | 454 Następna Ostatnia