Do 13 września 2015 r. na ogólnodostępnej przeprawie promowej „Centrum” w ciągu dnia będzie kursował dodatkowy trzeci prom. Jednostka będzie wchodziła do ruchu w razie wystąpienia dużych kolejek oczekujących na przeprawę.
Kopuła nad świnoujskim amfiteatrem zdobyła wyróżnienie w 19 edycji konkursu Modernizacja Roku 2014. Nagrodę odebrał w ubiegłym tygodniu prezydent Żmurkiewicz podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujsciu wzięli udział w festynie pod nazwą „Bezpiecznie w siodełku” w niemieckej miejscowości Ahlbeck. Projekt zrealizowany został we współpracy z Bundespolizei w ramach polsko-niemieckiego programu prewencyjnego „U sąsiada bezpiecznie”. Odwiedzający festyn mogli uczestniczyć w konkursach, otrzymać ulotki informacyjne, gadżety związane z bezpieczeństwem oraz oznakować rowery.
Jutro 1 września 2015 r. przypada 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji o godzinie 12.00 odbędą się uroczystości przed Pomnikiem Bohaterów Walka o Niepodległość Rzeczpospolitej. A następnie na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Karsiborskiej.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny uznał wodę w świnoujskim kąpielisku za doskonałej jakości pod względem bakteriologicznym. Przy ocenie brano pod uwagę wyniki badań próbek wody pobranych w sezonach letnich 2012, 2013, 2014, i 2015. Próbki pobierano w miejscu, gdzie zwykle jest najwięcej plażowiczów, czyli na wysokości wejścia na plażę od ulicy Powstańców Śląskich.
W nadchodzącą sobotę 05. września rozegrana zostanie kolejna już 36. edycja Międzynarodowego Maratonu Uznamskiego Świnoujście-Wolgast (42 km 195m) oraz jubileuszowa 25. edycja Półmaratonu Wolgast (21 km 097m).
Już tylko pięć dni dzieli nas od wystawy samochodowej Uznam 2015. W tym roku dealerzy zaprezentują swoją ofertę na parkingu przy Centrum Handlowym Uznam. Swój udział zapowiedziało aż piętnaście marek wiodących firm z branży motoryzacyjnej.
Dzisiaj przy przeprawie promowej Karsibór Beata Szydło, kandydatka na premiera RP, przedstawiła propozycje rządu Prawa i Sprawiedliwości dla naszego regionu. Konkretnie - budowę tunelu pod Świną oraz wparcie rozwoju turystyki.
Uwielbiam jeść dobrą rybę – a o taką nad morzem niestety ciężko. Smażalnie często oferują więcej panierki niż ryby, mrożone produkty oraz ociekające tłuszczem dania. Powiem jedno – na szczęście mamy w Świnoujściu Bar Krewetka!
Jeszcze więcej goli i jeszcze więcej kibiców. Tak w skrócie można określić wczorajszy mecz na stadionie OSiR Wyspiarz. Już po 14 minutach wczorajszego spotkania pomiędzy Flotą Świnoujście a Jastrzębiem Łosośnica było po sprawie. Wyspiarze prowadzili 4:0, ale to był dopiero początek strzeleckiego festiwalu biało-niebieskich. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 13:0, ale po drodze sędzia nie uznał czterech goli.
Od lipca 2015 r. NFZ refunduje znieczulenie zewnątrzoponowe podczas porodu. Niestety - rodzące świnoujścianki nie mogą skorzystać z usługi, ponieważ zarząd szpitala spóźnił się z wdrożeniem stosownych procedur. Dyrektor szpitala tłumaczy się też brakiem wyspecjalizowanej kadry.
17 sierpnia 2015 r. młodzi siatkarze MMKS MARATON LNG Świnoujście stawili się na zgrupowaniu w Szczecinku aby szlifować formę pod okiem szkoleniowców Krzysztofa Dobka, Karola Janaszewskiego, Artura Kulikowskiego oraz Koordynatora wojewódzkiego Zdzisława Gogola.
W dniach 22-23.08.2015 we Włoszech, w miejscowości Lignano odbył się duży, międzynarodowy turniej karate INTERNAZIONALI e 30 OPEN di LIGNANO 2015 Karate WKF. W zawodach udział wzięło ponad 1500 zawodników z 19 państw.
Siedmioro śmiałków przepłynęło dystans 5,5 km, z molo w Ahlbecku prosto na falochron w Świnoujściu. Najszybsi na mecie przy "Wiatraczku" zameldowali się po niespełna dwóch godzinach.
45. Międzynarodowy Kampus Artystyczna FAMA 2015 w Świnoujściu przeszedł do historii. Ponad setka wydarzeń kulturalnych dostarczyła mocnej dawki dobrych wrażeń nie tylko Famowiczom, ale także publiczności - mieszkańcom Świnoujścia i odwiedzającym nasze wyspy. Słowem - Fama trzyma poziom! Poznajcie laureatów festiwalu.