W sobotę, 06 czerwca w hali GP 1 przy ul. Witosa 7 w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w kategoriach dziecięcych. Rywalizowali zawodnicy do 12 roku życia w trzech konkurencjach: wyskokówka, polegająca na kopnięciu w jak najwyżej zawieszoną tarczę, przeskokówka, polegająca na jak najszybszym kopnięciu naprzemiennym w tarcze na wysokości pasa, oraz kalaki - walki na pałki piankowe (tzw. makarony), które wzbudzały najwięcej emocji wśród młodych uczestników i dopingujących ich licznie przybyłych kibiców.
Sezon powoli wchodzi w fazę rozkwitu. Drugi tydzień czerwca wcale nie ustępuje ilościom imprez pierwszemu. Poniżej propozycje wydarzeń ze Świnoujścia, Międzyzdrojów oraz gminy Heringsdorf.
W dniu wczorajszym na płycie głównej szczecińskiego stadionu im. Floriana Krygiera odbył się Wielki Finał Mini Mundialu 2015.Gry eliminacyjne odbywały się przez ostatni miesiąc w dziesięciu gminach województwa zachodniopomorskiego. Wzięło w nich udział ponad 1300 dzieci. Po raz pierwszy w eliminacjach uczestniczyli uczniowie świnoujskich szkół podstawowych.
Bulwersująca sprawa zaniedbań w świnoujskim schronisku dla bezdomnych zwierząt ze strony pracowników Zachodniopomorskiego Towarzystwa Praw Zwierząt zaowocowała trzema rozprawami sądowym i w końcu - korzystnym wyrokiem dla Miasta. W czerwcu 2014 roku roczną pieczę nad schroniskiem przejęło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Świnoujściu. Przed dwoma tygodniami Miasto rozstrzygnęło nowy konkurs.
W najbliższą sobotę 13 czerwca 2015 r. oficjalnie otwarty zostanie Szkolny Ośrodek Żeglarski. Z tej okazji mieszkańcy zapraszają na wielki piknik. – Będzie pieczony dzik, karkówka, zupa gulaszowa oraz wiele atrakcji dla dzieci – zapewniają.
Jeszcze do poniedziałku 15 czerwca 2015 r. można składać wnioski z projektami do Budżetu Obywatelskiego 2016. Jutro – środa 10 czerwca 2015 r. – na placu Wolności w godzinach 15.00 – 17.00 po raz kolejny czynny będzie punkt informacyjny. Na miejscu można będzie dowiedzieć się wszystkiego, co związane jest z Budżetem Obywatelskim. Przypomnijmy, że tym razem prezydent miasta podwyższył kwotę BO do 2,5 mln złotych.
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. Tylko od początku maja utonęły już 33 osoby. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i nad wodę zabrać ze sobą również zdrowy rozsądek.
W najbliższą niedzielę 14 czerwca 2015 r. na placu Wolności odbędzie się akcja masowego poboru krwi z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy oraz w ramach obchodów 250-lecia nadania Świnoujściu praw miejskich.
Lubisz jeździć rowerem, miejskie ścieżki to dla Ciebie za mało i chcesz spróbować czegoś innego? Odważ się rusz na zachód – tam przecież jest cywilizacja. Nawet mało doświadczony rowerzysta może czuć się bezpiecznie na niemieckich szosach, a ilość ścieżek rowerowych wręcz powala. Wsiadaj na rower i jedź z nami, ale uwaga – będzie dość ambitnie!
Świnoujscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając ponad 2 promile, kierował samochodem osobowym marki Opel. 40-latek wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję, uderzając w płot. Zgodnie z nowymi przepisami, za ten czyn mężczyźnie grożą surowe konsekwencje karne.
Trwa budowa terminala gazowego na Warszowie. Pomijając opóźnienia i dyskusje na temat opłacalności inwestycji, na ostatniej sesji rady miasta, radni Grupy Morskiej zwrócili uwagę na bardzo istotny problem. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przeciwpożarowego całej inwestycji. Problem jest, choć Miasto i LNG podchodzą do tego bardzo spokojnie.
W sobotę 06 czerwca rozegrana została VI edycja Biegu Między Jeziorami (bieg zaliczany do Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging). Trasa wiodła wokół Wolgastsee (płaska) i Schwarzsee (crossowa) i liczyła 16,0km (3 pętle, każda po 5,33km).
Szukając brzmieniowego piękna i emocjonalnych przeżyć odnajdujemy je słuchając m.in. muzyki organowej. Dźwięki organów są powszechnie znane, ale dopiero podczas koncertów mamy wrażenie, że równocześnie gra wiele instrumentów, a nawet duża orkiestra symfoniczna. Podczas koncertów organowych można usłyszeć bogactwo dźwięków, ich różnorodność i możliwości brzmieniowe tego wspaniałego „króla instrumentów”, jak o organach powiedział W. A. Mozart.
Podczas niedzielnych mszy w dwóch kościołach, na ambonie, oprócz księży, pojawiła się policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. St. asp. Beata Olszewska ostrzegała seniorów przed niebezpieczeństwami ze strony oszustów działających metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Policyjne „kazanie” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem osób zgromadzonych w świątyniach.
Za nami bardzo udany weekend drużyn piłkarskich występujących pod herbem Świnoujścia. Swoje mecze wygrali zarówno piłkarze Prawobrzeża jak i... Floty. Barw tej ostatniej bronią już tylko juniorzy starsi, ale robią to skutecznie i efektownie.