Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Świnoujskie Wieczory Organowe

Zaczęło się od Bacha

Dzięki przypadkowemu odkryciu pięknego brzmienia prawie 90-letnich organów w kościele pw. Chrystusa Króla, przychylności ks. Kazimierza Sasadeusza, finansowemu wsparciu władz miasta i nielicznych sponsorów ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE na stałe wpisały się w kalendarz muzyczny miasta i dołączyły do grona renomowanych festiwali w Polsce.

czytaj więcej

Grupa Teatralna Ujście

Pomóż promować Świnoujście

Dzisiaj od godz 17:00 na Placu Wolności  nagrywany będzie spot promujący Świnoujście. Organizatorem akcji jest Grupa Teatralna Ujście. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Świnoujścia do udziału w inicjatywie.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Mixer by DJ Mistrz

Już dzisiaj (sobota 14.06) Jazz Club Scena zaprasza na imprezę w stylu funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro. Początek imprezy o godzinie 22.30.

czytaj więcej

Koncert

Kiua & Mogiua

Jutro (13.06) w Jazz Clubie Scena koncert młodych muzyków ze szczecińskiej formacji Kiua & Mogiua. Początek koncertu o godzinie 21.00.

czytaj więcej

Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert inauguracyjny

Już jutro (piątek 13.06), w kościele pw. Chrystusa Króla przy Pl. Kościelnym, miłośnicy muzyki będą spotykać się w tym wyjątkowym miejscu, by wsłuchać się w niepowtarzalne i piękne brzmienie zabytkowych organów z 1927 roku.

czytaj więcej

XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014

Ciężka całoroczna praca przyniosła laury całemu Świnoujściu!

Jesteśmy niezwykle dumni z podopiecznych Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu filia Warszów, którzy w ten weekend odnieśli szczególny sukces. W piątek 06.06 w Trzebiatowskim Centrum Kultury odbył się XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014 w którym udział wzięło ponad stu uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Wyjęci z Ujścia

Teatr współczesny na deskach Miejskiego Domu Kultury. Młodzi artyści ze Świnoujścia pokazali, że zasługujemy na offowy teatr z prawdziwego zdarzenia.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Teatr na chodniku

Nie masz pomysłu jak spędzić niedzielne popołudnie? Masz dość plaży, słońca i skwaru? Wpadnij na promenadę koło muszli koncertowej i popatrz na mistrzów teatru ulicznego.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 7.06) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj/turntablista/kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Niedzielny spektakl świnoujskiej grupy teatralnej

Zapraszamy na premierę autorskiego spektaklu świnoujskiej Grupy Teatralnej Ujście "WYJĘCI", która odbędzie się 8 czerwca 2014 roku o godzinie 19:00 w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. To wynik wspólnej pracy znanego teatru „Krzyk” ze świnoujską młodzieżą.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

XXI Uznamski Festiwal Muzyki

Znamy już program tegorocznego Uznamskiego Festiwalu Muzyki. W jego ramach w Świnoujściu wystąpi Sinfonia Varsovia pod dyrekcją samego Krzysztofa Pendereckiego.

czytaj więcej

XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Świnoujskie Wieczory Organowe

Słuchając muzyki organowej mamy wrażenie, że gra nie jeden, lecz wiele instrumentów jednocześnie. Czasem brzmienie przypomina wręcz całą orkiestrę symfoniczną. Jak to możliwe, że tyle dźwięków może wydobyć jeden muzyk - organista?

czytaj więcej

Dzień Dziecka w MDK Warszów

W Fili Miejskiego Domu Kultury na Warszowie w piątek 30 maja przy wyjątkowo słonecznej pogodzie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka oraz uroczystego zakończenia roku kulturalno-oświatowego.

czytaj więcej

Kultura i edukacja

Juwenalia Trzeciego Wieku

Okres przed sesją egzaminacyjną to tradycyjnie czas juwenaliów. Studenci w całym kraju bawią się na koncertach i zabawach do białego rana. Nie inaczej było w Świnoujściu, chociaż studenci nieco bardziej doświadczeni.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

O wolności i pokoju na plaży

Dziś o 20 na plaży wyjątkowe wydarzenie. Przy okrągłym stole zasiądą Lech Wałęsa, Angela Merkel, Władimir Putin i Donald Tusk. Niemożliwe, powiecie? I macie rację, ale wydarzenie i tak będzie wyjątkowe.

czytaj więcej

Informator weekendowy

Dmuchawce, latawce, wiatr

Bohaterami tego weekendu będą z pewnością dzieci. Nic dziwnego, w końcu to ich święto. Sprawdźcie, co czeka na Was w Świnoujściu i regionie.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Underground Garage House Party

Jazz Club Scena zaprasza na imprezę na której usłyszycie całą gamę i odmiany muzyki House - Deep House - Tech House - Soulfuhouse. Za deckami Boomer.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44 zaprasza

Finisaż, czyli urodziny artysty

31 maja o godzinie 18.00, Galeria Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44” zaprasza na finisaż wystawy znakomitego berlińskiego artysty, José García y Más, od pewnego czasu mieszkającego na wyspie Usedom. Będą to jednocześnie urodziny artysty, z niedłacznym tortem a także możliwośc spotkania z malarzem. 

czytaj więcej

Koncert w Jazz Clubie Scena

The Shipyard

Grupa The Shipyard powstała w 2011 roku w centrum Trójmiasta, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom. Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali.

czytaj więcej

Nowy klip, nowy singiel, nowa płyta

„Dziewczyny” coś kręcą...

Poznały się na Famie, jedna z nich pochodzi z naszego miasta i są niezwykle utalentowane... „Dziewczyny”, bo o nich mowa, nakręciły właśnie teledysk i zakończyły sesję zdjęciową do nowego singla „Kto by chciał i po co”. Premiera klipu już w czerwcu, a wkrótce nowa płyta!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |  Następna Ostatnia