Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

44 Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA

Wesprzyj Famę - Kultura ma być!

Możesz sprawić, że Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej będzie taki jak za dawnych lat. O co chodzi? Oczywiście o pieniądze, tych nigdy za dużo, zwłaszcza na taki legendarny festiwal. Organizatorzy Famy mają ciekawy pomysł na poprawienie budżetu imprezy.

czytaj więcej

Kultura

Kabaret Skeczów Męczących na fali!

Są na fali! Z rozwianym włosem, szerokim uśmiechem i opalonymi ciałami czekają na Was w nadmorskich amfiteatrach! Dla oślepionych wakacyjną miłością przeprowadzą przyspieszone Nauki Przedmałżeńskie, tych, którzy nie chcą wracać do pracy przeszkolą ze skutecznej organizacji Strajku, a jeśli komuś z was rozrywki i nadmiar wolnego czasu za bardzo zawrócą w głowie – zaproszą do zamiejscowej placówki Psychiatryka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sztuka Uzdrawia w uzdrowisku Świnoujście

Sztuka uzdrawia, pokazuje świat od ciekawszej strony, inspiruje i zachęca do aktywnej twórczej postawy. Jeśli jeszcze jej prezentacja jest wspólną inicjatywą świnoujskich środowisk, tym bardziej warta jest uwagi. O tym wszystkim można będzie się przekonać w sobotę 26 lipca w trakcie artystycznego projektu: „Sztuka Uzdrawia”.

czytaj więcej

Kultura

Dżem w muszli

Znacie „Whisky” „Dzień, w którym pękło niebo”, „Czerwony jak cegła”, „Wehikuł czasu”? To posłuchajcie.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z galerii mistrzów

W kolejnym (25.07.2014) piątkowym, festiwalowym koncercie Świnoujskich Wieczorów Organowych przy organach świnoujskiego kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie Tore Bjorn LARSEN z Danii.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Smak życia

Jutro, 21 lipca o godz. 22.15 w Muszli Koncertowej czeka na Was kolejna projekcja filmowa w ramach akcji “Kino na leżakach”. Tym razem orgranizatorzy proponują francuską produkcję z 2013 roku “Smak życia 3”.

czytaj więcej

Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival

Muzyczny piknik w Sułominie

Trwa 17 Western Piknik w malowniczym Sułominie nad Zalewem Szczecińskim. Festiwal jest nie lada gratką dla miłośników muzyki country, bluesa i folku.

czytaj więcej

Polska Noc Kabaretowa 2014

O rety! Same kabarety!

Już w najbliższą niedzielę (20 lipca) o godzinie 19.30 w Muszli Koncertowej przy promenadzie odbędzie się Polska Noc Kabaretowa 2014. Bawić nas będzie czołówka polskich kabaretów w całkiem nowym składzie, z nowymi skeczami i z nowymi prowadzącymi - Basią Tomkowiak i Adamem Małczykiem.

czytaj więcej

Kultura i... wakacje

Zabronić czytania książek

Co zrobić, żeby Polacy, zwłaszcza młodzi, chętniej sięgali po książki? Poeta Zbigniew Machej proponuje zakazać czytania książek. Wszak nie od dziś wiadomo, że to co zakazane smakuje najlepiej. Ba, wręcz kusi. Może w tym szaleństwie jest metoda?

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę (19.07) zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert specjalny z galerii mistrzów

Bardzo interesująco zapowiada się kolejny koncert. W piątek 18 lipca wystąpią artyści z Niemiec. Przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie Michael VOIGT, sopranem zaśpiewa Anna Elisabet MURO, a na harfie grać będzie Helene NASSIF.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert owacyjnych, niemilknących oklasków

Trwa XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE - wiosna, lato 2014 w kościele pw. Chrystusa Króla. Jak w każdy letni piątkowy wieczór, miłośnicy muzyki i tym razem nie zawiedli, i tłumnie przybyli do świątyni by posłuchać gry ulubieńców publiczności.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Najlepsze najgorsze wakacje

Dzisiaj o godz 22.15 na Muszli Koncertowej obędzie się kolejna bezpłatna projekcja filmowa w ramach akcji “Kino na leżakach”. Tym razem ogranizatorzy zapraszają na amerykański komediodramat z 2013 roku “Najlepsze najgorsze wakacje”.

czytaj więcej

Kultura

Wakacje z książkami

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 14 lipca (poniedziałek) od godz.14:44 - na niezapomniane "Wakacje z książkami". Na kilka godzin świnoujska Muszla Koncertowa zostanie zamieniona w "Wyspę Literacką Świnoujście"!

czytaj więcej

Wakacje

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Mamy dla Was konkurs. No może bardziej dla tych młodszych czytelników. Jury konkursowe oceni prace aż w sześciu kategoriach wiekowych, od 6-u do 18-u lat. Temat - krajobraz Świnoujścia po wybudowaniu terminal do odbioru gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. Trzeba się spieszyć!

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 12.07) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj/turntablista/kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Przed nami kolejny festiwalowy koncert

W piątek 11 lipca wystąpią - długo wyczekiwani ulubieńcy świnoujskiej – i nie tylko – publiczności. Przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie Robert GRUDZIEŃ z Radomia, a na fletni Pana, sopiłce i talince grać będzie wirtuoz tych instrumentów prof. Georgij AGRATINA z Kijowa.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

Krajobraz zdarzeń, nowy tomik poezji Heleny Walkowiak

Poezja jest sumieniem dzisiejszego świata, często niewygodna, coraz rzadziej obecna w krwiobiegu współczesnego człowieka. Potrafi przypomnieć jednak że życie ma swój ontologiczny wymiar. Będziemy mogli to potwierdzić podczas środowego spotkania z poetką Heleną Walkowiak na którym przedstawi nam swój nowy tomik poezji zatytułowany: „krajobraz zdarzeń”.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Wkręceni

Jutro, 7 lipca po raz drugi zagości w Śwnoujściu "Kino na leżakach". Tym razem organizatorzy proponują nową polską komedię “Wkręceni”. Film będzie można zobaczyć o godzinie 22:00 na terenie muszli koncertowej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 Następna Ostatnia