Poniedziałek, 25 marca 2019r.

Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota Świnoujście

Zostań piłkarzem Floty!

Miejski Klub Sportowy Flota Świnoujście ogłasza nabór do sekcji piłkarskiej. Zapraszani są zawodnicy z roczników 1996 - 1999.

czytaj więcej

Turystyka

Jak na wakacje, to tylko do nas

Wygląda na to, że tego lata szykuje się bardzo dobry sezon. Przynajmniej według statystyk. Jak będzie w rzeczywistości dowiemy się już niedługo, bo za dwa tygodnie zaczynają się wakacje 2014.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Musical niczym z Broadway'u

Nie macie planów na dzisiejszy wieczór? Podpowiadamy – wybierzcie się do MDK na musical przygotowany przez uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2. Naszym zdaniem naprawdę warto.

czytaj więcej

Bezpieczna szkoła i szpital z Polskim LNG

Ponad dwa tysiące uczniów ze 141 klas dziesięciu świnoujskich szkół dostało lekcję życia. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ratownicy medyczni z Fundacji Zawsze Bezpieczni przeszkolili ich z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Bezpieczne Miasto”, realizowanego w Świnoujściu przez spółkę Polskie LNG.

czytaj więcej

Dni Morza 2014

W długi weekend dodatkowe promy

W związku ze zbliżającym się świętem i Dniami Morza, samochody spoza Świnoujścia będą mogły korzystać z przeprawy promowej Warszów już w środę 18 czerwca od godziny 15.00 do godziny 4.00 w piątek 20 czerwca.

czytaj więcej

Co za miedzą piszczy?

Człowiek z pralką

Zdarzyło się Wam kiedyś zrobić coś całkowicie bez celu, tylko dlatego że mogliście? Coś zupełnie bez sensu, absurdalnego i niedorzecznego? Nie? Jest jednak ktoś, kto nie ma takich rozterek.

czytaj więcej

Obchody Dni Morza

Z Jeleniej Góry na rowerze

19 czerwca wieczorem dotrze do Świnoujścia grupa rowerzystów z Jeleniej Góry, która całą blisko 500 kilometrową trasę pokona na rowerach.

czytaj więcej

Masa krytyczna

Świnoujście na rowery! Bijemy rekord!

„Białośladem!”, pod takim hasłem odbędzie się druga w tym roku masa krytyczna. Startujemy w niedzielę 29 czerwca br., o godzinie 11.00, spod Urzędu Miasta. Motywem przewodnim tej masy jest zachęcenie mieszkańców miasta i turystów, którzy do tej pory wciąż nie złapali rowerowego bakcyla, do zamiany samochodu na rower – środka transportu przyjaznego środowisku i korzystnego dla naszego zdrowia.

czytaj więcej

Kolejny popis wandali czy niedopilnowany pies?

Zniszczone drzewko na placu Wolności

Dzisiaj (wtorek) rano pracownicy firmy Patgardens ze Świnoujście, którzy opiekują się zielenią na placu Wolności, zauważyli, że jedno z młodych drzew ma zniszczoną korę. Uszkodzenia są na tyle poważne, że drzewa raczej nie da się uratować. Trzeba będzie je zastąpić nowym.

czytaj więcej

44 Islands Kite Cup

Maks Zwycięzca

To był emocjonujący weekend na świnoujskiej plaży. Wszystko za sprawą 44 Islands Kite Cup, czyli Pucharu Polski w Formule Kite.

czytaj więcej

Edukacja

Przedszkola miejskie w wakacje

360 dzieci na lipiec i 315 na sierpień zgłosili rodzice do przedszkoli miejskich. Na tej podstawie ustalono ilość oddziałów przedszkolnych oraz placówki, które będą pełniły dyżury. Rodzice dzieci otrzymali już informacje na ten temat w swoich macierzystych przedszkolach.

czytaj więcej

Sport

Baltic Home nie próżnuje

W minionych tygodniach świnoujska grupa nie próżnowała i wystartowała w kilku imprezach, na terenie całej Polski. W Świnoujściu odbył się XIV Ultramaraton im. Olka Czapnika wzdłuż Zalewu Szczecińskiego, który jest zaliczany do Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych na rok 2014. Zawodnicy mieli do wyboru kilka dystansów: 1 pętla (108 km), 2 pętle (216 km), 3 pętle (324 km).

czytaj więcej

Dni Morza Sail Szczecin 2014

Okręty Marynarki Wojennej w Szczecinie

Okręt podwodny ORP „KONDOR”, oraz okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kontradmirał Xawery CZERNICKI” przyjęły na swoich pokładach tysiące zwiedzających je osób. W ramach szczecińskich obchodów Dni Morza 2014 przez trzy dni było można oglądać miejsca służby polskich marynarzy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 428 | 429 | 430 | 431 | 432 | 433 Następna Ostatnia