Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Unieważniono drugi przetarg na remont promu

Remontu Karsibora nie będzie!

Dyrekcja Żeglugi Świnoujskiej zdecydowała o unieważnieniu drugiego przetargu nieograniczonego na remont siłowni okrętowej promu typu Karsibór.

czytaj więcej

Nowa wystawa w galerii "miejsce sztuki 44".

Nauka widzenia

W Galerii Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44” w Świnoujściu zostanie otwarta wystawa prezentująca Akademię Sztuki ze Szczecina. Jest to kolejna po zeszłorocznej wystawie poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, prezentacja tego co w sztuce aktualne i nowatorskie.

czytaj więcej

Zbadaj się!

Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się w najbliższy poniedziałek na placu Adama Mickiewicza przy Urzędzie Miasta. Mammobus przyjmował będzie w godzinach od 9.00 do 17.00.

czytaj więcej

Przyjdź kibicować naszym siatkarzom

Po juniorach czas na kadetów

Kolejny emocjonujący weekend czeka kibiców siatkówki w naszym mieście. W najbliższy piątek rozpocznie się Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej.

czytaj więcej

Mieszkańcy narzekają na bałagan na wydmach

Małe wysypisko nad morzem

Ktoś regularnie podrzuca śmieci na ścieżce prowadzącej nad morze. Ścieżka wygląda na dziką, prowadzi od ul. Uzdrowiskowej do plaży. Codziennie przechodzą tamtędy spacerowicze wracający lub zmierzający na plażę dla psów. Miejsce upodobali sobie również turyści z Niemiec.

czytaj więcej

Nowa propozycja dla młodzieży szkolnej

I Transgraniczny Maraton Językowy

W dniach 28 – 29 marca 2014 r. w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza odbędzie się I Transgraniczny Maraton Językowy. Młodzież z naszego Gimnazjum wspólnie z uczniami z partnerskiej Europäische Gesamtschule w Ahlbecku na 24 godziny przeniosą się w świat kultury brytyjskiej i amerykańskiej.

czytaj więcej

LII Sesja Rady Miasta

Co dalej ze stocznią?

Podczas sesji rady miasta doszło do ostrej dyskusji między przedstawicielami związków zawodowych działających przy stoczni, a jej prezesem Lesławem Hnatem. Poszło o brak konsultacji przy podejmowaniu decyzji oraz wyprzedaż mienia stoczni. Związkowcy zarzucili też Hnatowi złamanie ustaleń układu zbiorowego.

czytaj więcej

LII Sesja Rady Miasta

Będą rozmawiać o Stoczni

Dziś o 9 rano rozpocznie się kolejne posiedzenie Rady Miasta. Podczas jej obrad radni wysłuchają informacji o działalności Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Jedną z przyczyn zaproszenia na sesję prezesa MSR Lesława Hnata, są doniesienia o wyprzedaży majątku stoczni. Wszystko przez ostatni przetarg ogłoszony przez Gryfię.

czytaj więcej

Wnętrze biblioteki zmienione nie do poznania.

Nowe oblicze biblioteki miejskiej

Trwa remont Miejskiej Biblioteki Publicznej. Właśnie zakończył się drugi etap inwestycji. Do użytku oddany został parter instytucji. Jednak najbliższe dwa dni to bardzo poważna operacja. W związku z tym książnica nie będzie dostępna dla czytelników.

czytaj więcej

Kłopoty z modernizacją promu Karsibór I

Brakujące miliony

Już jutro (czwartek 27 marca) nastąpi otwarcie ofert w drugim przetargu na modernizację promu "Karsibór I". Przypominamy, że pierwszy przetarg unieważniono ponieważ jedyny chętny - stocznia Gryfia - zażądał ponad 22 mln złotych, podczas gdy władze Świnoujścia spodziewały się kwoty sięgającej nieco ponad 14 mln.

czytaj więcej

Ministerstwo Infrastruktury przyznało dotacje

Na remont S3 jeszcze poczekamy

Tylko 3,5 mld złotych otrzyma województwo zachodniopomorskie na rozwój infrastruktury związanej z portami. Tylko, bo Trójmiasto otrzyma niemal dwukrotność tej kwoty. Niestety, tylko na liście rezerwowej znalazły się projekty przebudowy dróg na Warszowie.

czytaj więcej

Sylwetka nowego trenera UKS Prawobrzeże Świnoujście

Ten zespół zasługuje na więcej

Piłka nożna w Świnoujściu to nie tylko Flota. Zapraszamy do lektury wywiadu z pierwszym trenerem Uczniowskiego Klubu Sportowego Prawobrzeże Świnoujście. Wywiad pochodzi z oficjalnej strony klubu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 611 | 612 | 613 | 614 | 615 | 616 Następna Ostatnia