Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

69. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Dzień Zwycięstwa w Świnoujściu

W dniu 8 maja, w Świnoujściu, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający 69. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

czytaj więcej

10-lat w Unii Europejskiej

Wyjątkowa wystawa zdjęć przed Muzeum

„Inwestycje, które zmieniły Świnoujście”, taki tytuł nosi wystawa prezentowana przed Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Ekspozycja została przygotowana z okazji 10 - lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

czytaj więcej

II Maraton Kołobrzeg

Bieg debiutantów

Czternastu zawodników ze Świnoujścia ukończyło drugą edycję Maratonu Kołobrzeg, sześciu z nich to debiutanci. Drużyna „Wyspiarzy” stanęła na podium.

czytaj więcej

XX-lecie Unity Line

Ze Świnoujścia w świat, już od dwudziestu lat!

Właśnie w maju spółka Unity Line, firma od początku swego istnienia ściśle związana ze Świnoujściem, obchodzi 20-lecie działalności. Dziś trudno sobie wyobrazić wakacyjną widokówkę czy panoramę naszego miasta bez promu Unity Line w tle.

czytaj więcej

Rozwiązano umowę z dotychczasowym szkoleniowcem

Flota bez trenera Baniaka

Trener Bogusław Baniak przestał być szkoleniowcem I-ligowej Floty. Zarząd wraz z trenerem rozwiązali dziś umowę za porozumieniem stron.

czytaj więcej

Brutalne pobicie na prawobrzeżu

Okradli 22-latka podając się za policjantów

Kryminalni ze Świnoujścia zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo 28-latkowi grozi do 12 lat pozbawiania wolności.

czytaj więcej

Język polski na początek

Wystartował maturalny maraton

Tradycyjnie od języka polskiego absolwenci szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli dzisiaj serię egzaminów maturalnych. Jutro przeliczą zadania z matematyki, a w środę udowodnią swoją znajomość języka angielskiego, jeżeli zdecydowali się właśnie na ten język obcy.

czytaj więcej

Tłumy turystów na majówce

Świnoujście da się lubić

Pierwsze dni maja przyciągnęły do miasta tysiące gości. Okazuje się, że coraz więcej osób wybiera Świnoujście na krótki weekendowy wypad. Coraz więcej też przyjeżdża do nas już nie tylko na plażę i promenadę, ale także rowery połączone ze zwiedzaniem.

czytaj więcej

Są pieniądze na II etap prac przy torze wodnym

Bruksela finansuje modernizację

Kilka dni temu Komisja Europejska potwierdziła wparcie kwotą 267,4 mln złotych projektu modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin (Kanał Piastowski i Mieliński) – etap II, strona wschodnia i zachodnia.

czytaj więcej

Co dalej z lotniskiem w Heringsdorfie?

Sezon lotniczy otwarty

W miniony weekend lotnisko w Heringsdorfie otworzyło sezon 2014. Właściciel obiektu, powiat Pomorze Przednie - Greifswald z niepokojem ale i nadzieją spogląda w przyszłość. Ten sezon może zadecydować o perspektywach lotniska.

czytaj więcej

Otwarte Mistrzostwa Gryfina

Młode świnoujskie pływaczki z życiowymi rekordami

W dniu 30 kwietnia 2014 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gryfina w pływaniu organizowane przez UKP Marlin, w których wystartowało ponad 190 pływaków reprezentujący kluby z Gryfina, Polic, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Choszczna i Świnoujścia.

czytaj więcej

11. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„Czytanie łączy pokolenia”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza do skorzystania z oferty programowej, przygotowanej z okazji 11. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, ogłoszonego przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”.

czytaj więcej

Obchody Święta Flagi Państwowej

8. FOW wyróżniona przez Prezydenta RP

8. Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się w piątek 2 maja w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Flagi Państwowej.

czytaj więcej

Klasa sportowa w GP Nr 3

We wtorek testy

Już tylko kilka wolnych miejsc zostało w klasie sportowej o profilu piłka nożna, która od nowego roku szkolnego ruszy w Gimnazjum nr 3 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 611 | 612 | 613 | 614 | 615 | 616 Następna Ostatnia