Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Kolejna inicjatywa w "ogólniaku".

Artystycznie w Mieszku

W dniach od 24 do 27 marca 2014 roku, w Liceum im. Mieszka I, po raz czternasty odbyły się szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

czytaj więcej

Problemy właścicieli psów

Śmierdzący problem?

Czy właściciele psów łamią prawo wyrzucając psie kupy do publicznych śmietników? Co zrobić kiedy w pobliżu nie na specjalnego pojemnika na odchody? Czy miasto interesuje się tym problemem?

czytaj więcej

Seryjny złodziej rowerów zatrzymany

40-latek kradł rowery

Świnoujscy policjanci zatrzymali 40-latka, który odpowie przed sądem za szereg kradzieży. Łupem mężczyzny padały same markowe jednoślady, które następnie sprzedawał przypadkowym osobom po bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa  grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości

Licealiści przyglądali się pracy urzędników

- Trudno w tej chwili powiedzieć, czy ktoś z nas będzie w przyszłości pracował w urzędzie miasta, ale ten dzisiejszy dzień to dla nas kolejne doświadczenie. Pewnie nie raz będziemy załatwiali coś w urzędzie; będziemy już wiedzieli, co, gdzie i jak – mówili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I, którzy w ramach 11. Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości mieli dziś praktyki w świnoujskim urzędzie. W ich trakcie spotkali się również z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem.

czytaj więcej

Charytatywny koncert w Scenie

Dla Balona vol. 1

4 kwietnia w Jazz Clubie Scena odbędzie się wyjątkowy koncert. Przyjeciele zmarłego 18 stycznia br. świnoujskiego muzyka organizują charytatywny koncert z którego dochód przekazany zostanie jego rodzinie.

czytaj więcej

Dni Pracodawców

Szukasz pracowników? Jesteś otwarty na nowe metody poszukiwania osób do pracy? Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu będzie reprezentować świnoujski rynek pracy podczas „DNI PRACODAWCÓW”.

czytaj więcej

Wczoraj był 1 kwietnia

Prima Aprilis

Wczoraj był 1 kwietnia, a więc dzień żartów, psot i psikusów. Prima Aprilis. Również na naszym portalu nie zabrakło informacji wyssanych z palca. Chociaż dochodziły do nas sygnały, że część z Was dała się nabrać. I chociaż może to nie do końca eleganckie, to bardzo nas to cieszy.

czytaj więcej

Rozmowa z prof. Tomaszem Grodzkim, chirurgiem i samorządowcem.

Szpital jest od tego, żeby leczyć

W miniony weekend w Międzyzdrojach doszło do spotkania nieformalnej grupy zrzeszającej dyrektorów szpitali z województwa zachodniopomorskiego. O celu takich spotkań oraz poziomie lecznictwa, rozmawialiśmy z prof. Tomaszem Grodzkim, przewodniczącym tego grona.

czytaj więcej

Zabytkowy kościół udostępniony do zwiedzania

Od kwietnia tego roku ponownie został udostępniony do zwiedzania kościół w Karsiborzu. W okresie od kwietnia do października świątynię można zwiedzać we wtorki, środy i czwartki, w godzinach 12.00 – 17.00 po zgłoszeniu telefonicznym pod numerem 693 632 796.

czytaj więcej

Przedsiębiorczy licealiści

Po raz drugi LO z Oddz. Int. im. Mieszka I bierze udział w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości. Około dwustu uczniów przez ostatnie tygodnie miało za zadanie zorganizować jednodniową praktykę w wybranym przedsiębiorstwie. 

czytaj więcej

Sensacyjny koncert w Świnoujściu!

Sting zagra w Scenie!

Już maju na scenie świnoujskiego Jazz Clubu Scena wystąpi legendarny Sting. Występ artysty ma związek z jego wyjątkową trasą koncertową - Sting Acoustic.

czytaj więcej

Nowe oblicze parkowych zabawek.

Dinozaur już ubrany

Władze miasta postanowiły zadbać o betonowego dinozaura w parku Chopina. Zamiast szarego koloru, teraz zabawka otrzymała przepiękny sweterek. Jeżeli pomysł się przyjmie, podobnie ubrane zostaną pozostałe obiekty.

czytaj więcej

Druga część 52 sesji Rady Miasta.

Radni wysłuchają odpowiedzi na interpelacje

Dziś o 11 ponownie zbierze się Rada Miasta, żeby dokończyć czwartkowe posiedzenie. Sesja została przerwana z powodu późnej pory. Przewodniczący Rady Paweł Sujka, zarządził jej dokończenie 1 kwietnia.

czytaj więcej

Nowa oferta dealera samochodowego.

Po Ferrari do Szczecina!

Już wkrótce przy ul. Wojska Polskiego zostanie otwarty salon samochodowy włoskiego producenta sportowych samochodów. Przygraniczny Szczecin to doskonała lokalizacja dla takiego przedsięwzięcia.

czytaj więcej

Konkurs gramatyki angielskiej

Liceum dla gimazjalistów

Już po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyki Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, zorganizowany przez nauczycieli anglistów Liceum Ogólnokształcącego z Oddz. Int. im. Mieszka I.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 614 | 615 | 616 | 617 | 618 | 619 Następna Ostatnia