Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Nowa inicjatywa w Szkole nr 4

W "Czwórce" grają w "pingla"

W dniu 23.04.2014 roku z inicjatywy Rady Rodziców ZSP Nr 4 oraz dzięki wsparciu dyrekcji szkoły jak i Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu, rozpoczęły się pierwsze zajęcia  nauki gry w tenisa stołowego w utworzonej Sekcji Tenisa Stołowego dla uczniów tejże Szkoły.

czytaj więcej

Zobacz co nas czeka podczas długiego weekendu.

Będzie się działo!

Przed nami kolejny długi weekend. Sprawdź jakie atrakcje czekają nas w tym czasie, zobacz jak będzie działać komunikacja i czy w piątek załatwisz sprawę w urzędzie.

czytaj więcej

Przed 28 kolejką I ligi piłkarskiej.

Olszar zdradza sekrety

W sobotę piłkarze Floty zagrają kolejny mecz ligowy - z Termaliką w Niecieczy. Mecz mógłby być szczególny dla piłkarza Floty, Sebastiana Olszara, który do Floty trafił właśnie z Termaliki, do której wcześniej przeszedł ze świnoujskiego klubu. Jednak na pytanie, czy spotkanie będzie szczególne, Sebastian odpowiada: - Nie.

czytaj więcej

Konkursy na dyrektorów szkół

W ZSM bez zmian

Dwie świnoujskie szkoły mają nowych dyrektorów. Nowych ale starych, bowiem w obu przypadkach komisja konkursowa powierzyła te stanowiska dotychczasowym dyrektorom.

czytaj więcej

Utrudnienia na trasie Świnoujście - Szczecin

Remont torowiska PKP, wyjadą autobusy zastępcze!

Od poniedziałku na pasażerów pociągów PKP czeka nie lada utrudnienie. Właśnie na pierwszy dzień po majówce PKP PLK zaplanowało remont torów na odcinkach Świnoujście – Przytór oraz Prostynia - Kalisz Pomorski.

czytaj więcej

Polska: Operacja zmiana

Budowa terminalu LNG w Świnoujściu na kanale Discovery

W sobotę 3 maja br. o godz. 13:00 na Discovery Chanel odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o budowie terminalu LNG w Świnoujściu, który jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji realizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Projekt spółki Polskie LNG będzie prezentowany w ramach 8-odcinkowego cyklu "Polska: Operacja zmiana" przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

czytaj więcej

Policjanci radzą

Bezpieczna Majówka

Przed nami długi majowy tydzień, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Policjanci przedstawiają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas.

czytaj więcej

Bateria Vineta - "Podziemne Miasto na wyspie Wolin"

W czasie II Wojny światowej były tu potężne działa, które chronione setkami ton żelbetonu miały bronić bazy Kriegsmarine. Po wojnie, z podziemnych bunkrów połączonych kilometrem korytarzy polscy generałowie mieli dowodzić lądowaniem jednostek Ludowego Wojska Polskiego w Skandynawii!  Dziś to sensacyjne świadectwo historii, ma szansę stać się atrakcja turystyczną i prawdziwym żywym muzeum.

czytaj więcej

Kolejne medale dla Świnoujścian

Berserkerzy godnie reprezentowali Świnoujście

Na 10 Mistrzostwach Polski w ADCC Submission Fighting w Szczecinie Marcin Szychowski wywalczył srebrny, a Patrycja Lelakowska brązowy medal. Dla zawodników Berserkers Team Świnoujście powód do dumy jest tym większy, że były to pierwsze miejsca na podium w ich karierze.

czytaj więcej

Uroczyście w Porcie Wojennym

Święto świnoujskiej flotylli

We wtorek, 29 kwietnia, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża obchodziła swoje święto, minęło 49 lata od jej utworzenia. Z okazji jubileuszu w Porcie Wojennym w Świnoujściu miała miejsce uroczysta zbiórka kadry i pracowników wojska. Na okrętach flotylli stacjonujących w Świnoujściu i Gdyni podniesiono wielką galę banderową.

czytaj więcej

W przerwie między rozgrywkami

Trwa renowacja murawy przed kolejnymi meczami

Niemal milion otworów będzie wywierconych w murawie na głównym boisku OSiR Wyspiarz. Trwa właśnie napowietrzanie i spulchnianie murawy, na której gra pierwszoligowy zespół piłkarski MKS Flota Świnoujście.

czytaj więcej

Problemy na przeprawie promowej w centrum miasta.

Awaria promu Bielik (nowe zdjęcia)

Prom Bielik III obsługujący przeprawę w centrum, podczas podróży na lewobrzeże miasta uległ awarii. Pasażerowie dwie godziny oczekiwali na pomoc.

czytaj więcej

Żaglarze ścigali się na jeziorze Dąbie Małe

Za nami I etap drugiej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej

W miniony weekend na wodach jeziora Dąbie Małe w okolicach przystani Yacht Klubu Polski w Marina’Club w Szczecinie odbyły się pierwsze regaty wiosennej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Po raz kolejny najlepsza okazała się załoga obrońców tytułu z ubiegłego roku Deloitte Adventure Team.

czytaj więcej

Młodzi woprowcy otrzymali legitymacje.

Ratownicy złożyli przysięgę

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I odbyła się uroczystość złożenia przysięgi przez najmłodszych ratowników.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 613 | 614 | 615 | 616 | 617 | 618 Następna Ostatnia