Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Piłkarze Floty pokazali charakter

Powrót Olszara

Po brzydkim ale emocjonującym meczu piłkarze Floty Świnoujście pokonali Dolcan Ząbki 2:1. Gole dla Wyspiarzy zdobyli Petr Hosek i Sebastian Olszar.

czytaj więcej

Nietypowa kradzież.

Spodobał mu się dziecięcy wózek

Najbliższe 5 lat za kratkami może spędzić 23-letni mieszkaniec Świnoujścia, który wczoraj został zatrzymany w związku z kradzieżą wózka dziecięcego o wartości blisko 600 zł. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kilka minut po tym, jak personel sklepu z akcesoriami dziecięcymi powiadomił świnoujską policję o zuchwałej kradzieży. Sprawcy dziś zostanie przedstawiony zarzut. 

czytaj więcej

UE znosi dodatkowe opłaty za telefoniczne połączenia międzynarodowe.

Roaming? Nie, dziękuję.

Czy zdarzyło się wam zapłacić zaskakująco wysoki rachunek za połączenia z telefonu komórkowego? Czy przecieraliście oczy ze zdumienia gdy okazało się, że na tymże rachunku pojawiły się koszty tzw. roamingu, ponieważ kilka esemsów i rozmów przeprowadziliście nieświadomie przez niemiecką sieć telefoniczną?

czytaj więcej

Mocne granie w Scenie

Punk is not Dead

Wczoraj w Jazz Clubie Scena odbył się koncert charytatywny na rzecz Andrzeja Kwiatkowskiego, szerzej znanego jako Balon. Na scenie i pod nią spotkali się amatorzy prostego i mocnego grania.

zobacz galerię

23 kolejka I ligi piłkarskiej

Zanosi się na trzy gole

Dziś piłkarze Floty Świnoujście w meczu 23. kolejki I ligi podejmą Dolcan Ząbki. Spotkanie rozpocznie się na stadionie miejskim przy ul. Matejki o godz. 16.

czytaj więcej

Na prawobrzeżu powstanie nowe boisko

Wczoraj klepisko, jutro boisko

Kwestia powstania boiska na prawobrzeżu nie może być sprowadzana tylko do roli treningowego placu dla Floty Świnoujście. To przede wszystkim miejsce rekreacji dla miejscowej społeczności.

czytaj więcej

Zatrważające statystyki policyjne

Złomiarze kradną w Niemczech

Od kilku miesięcy mieszkańcy przygranicznych miejscowości oraz regionów Greifswald, Usedom i Löcknitz skarżą się na wzrost kradzieży i włamań do mieszkań. Ginie przede wszystkim sprzęt rolniczy oraz przedmioty nadające się do zezłomowania. Ostatnio w Greifswaldzie z metalowych przedmiotów okradziono cmentarz.

czytaj więcej

Zmiana warty w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

Kontradmirał Jarosław Zygmunt nowym dowódcą 8 FOW

Były dowódca ORP Świnoujście zostanie dziś po południu nowym dowódcą 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Jarosław Zygmunt do końca ubiegłego roku był zastępcą Szefa Sztabu Marynarki Wojennej.

czytaj więcej

Ćwiczenia 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

Przeciwlotnicy z Dziwnowa na poligonie w Ustce

Ponad 200 marynarzy bierze udział w kończącym się dziś szkoleniu poligonowym przeciwlotników Marynarki Wojennej w Ustce. Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych, wspólnie z żołnierzami z 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, ćwiczą siły 3. Flotylli Okrętów – żołnierze z 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego oraz Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego. Wykonują oni strzelania artylerią klasyczną oraz pociskami rakietowymi ziemia – powietrze.

czytaj więcej

Słaby początek rundy wiosennej Prawobrzeża

Nieudany debiut

W sobotę 29 marca rozpoczęła się runda wiosenna rozgrywek o mistrzostwo gr 1 szczecińskiej A klasy. Jesienią (pół roku temu) my gościliśmy u siebie zespół Jantara Dziwnów, więc teraz, to Dziwnowianie byli gospodarzami. Warunki do grania w piłkę wyśmienite - słoneczny, nieco chłodny dzień, lecz pamiętajmy, że późny marzec mógł zaskoczyć nas deszczem bądź nawet śniegiem.

czytaj więcej

Cztery medale Berserkerów

Ze świetnej strony pokazali się młodzi zawodnicy Berserkers Team Świnoujście podczas mistrzostw w brazylijskim jiu jitsu Time Of Masters w Gdyni organizowanych przez tamtejszy klub Mad Dogs. Do Świnoujścia wrócili z czterema medalami.

czytaj więcej

Zanieczyszczenia na nadbałtyckiej plaży

Ekoalarm!

Wczoraj wieczorem plaża między Peenemünde i Trassenheide na niemieckiej części wyspy Uznam pokryła się licznymi napływającymi oleistymi plamami. Zanieczyszczenia odkryto też na Rugii, a zasięg katastrofy jest nadal ustalany.

czytaj więcej

Uczennice ze Świnoujścia najlepsze w województwie

Licealistki podbiły Szczecin

W połowie marca br. odbył się w Szczecinie XV Wojewódzki Konkurs Biologiczny dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wzięły w nim udział uczennice LO z Oddz. Int. im. Mieszka I: Dominika Kurzawa, Agnieszka Muth i Dominika Koss, które w klasyfikacji drużynowej zajęły pierwsze miejsce, pokonując nawet II i V LO w Szczecinie.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

Zapraszamy na turniej sztuk walki.

Pomerania Open już w sobotę

Uczniowski Ludowy Klub Sportów Walki Pomerania „Świnoujście” organizuje w tym roku już po raz VII turniej "Pomerania Open".

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 613 | 614 | 615 | 616 | 617 | 618 Następna Ostatnia