Wtorek, 27 października 2020r.

Imieniny: Iwony, Sabiny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Uwaga. Zamknięty odcinek ulicy Barlickiego

Do końca września 2020 roku tymczasowo zamknięty będzie fragment ulicy Barlickiego, konkretnie odcinek od ulicy Czeskiej i drogi na wiadukt do ulicy osiedlowej. Zamknięcie spowodowane jest budową w tym rejonie drogi rowerowej

czytaj więcej

Służba zdrowia

Praca ważna i wymagająca. Jest prośba od pielęgniarek!

Dzisiaj opowiemy Czytelnikom o tym, jak wygląda praca pielęgniarek ze Szpitala im. Jana Garduły w namiocie, w którym pobierane są wymazy pod kątem badania na COVID-19. W związku z epidemią muszą zostać zachowane zasady bezpieczeństwa. Służą temu m.in. specjalne kombinezony ochronne. 

czytaj więcej

Sport

Klub Aikido Cuore zaprasza na zajęcia

Serdecznie zapraszamy na zajęcia AIKIDO w Świnoujściu w nowym roku szkolnym 2020/2021. Zajęcia rozpoczynamy w piątek 04.09.2020: dzieci o godz. 17:15, młodzież i dorośli o godz. 18:00 w SP nr 1 przy ul. Witosa 12.

czytaj więcej

Flota - Elana Toruń 0-4 (0-1)

Coś strasznego

Bardzo zimny prysznic spotkał zawodników i kibiców Floty. Po całkiem udanym początku sezonu przyszło brutalne sprowadzenie na ziemię. Przewaga gości w tym meczu była miażdżąca. Wyglądali jakby przed meczem kąpali się w kleju, piłka im w ogóle nie odskakiwała od nóg, w przeciwieństwie do gospodarzy, którzy grali coraz bardziej nerwowo i im dla odmiany piłka się odbijała od nóg. Cóż, trzeba to przetrzymać i szukać szansy w kolejnych spotkaniach. 

czytaj więcej

Wydarzenia

1 września. 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

W związku z trwającą pandemią, obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów przez władze samorządowe w imieniu delegacji pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” na placu Słowiańskim (godz. 11.00) oraz na Cmentarzu Komunalnym przy pomniku „Kwatery wiecznego spoczynku weteranów II wojny światowej” (godz. 11.15).

czytaj więcej

Wydarzenia

Flota gra z Elaną

Piłkarze Floty w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 rozegrają piąte spotkanie o mistrzostwo III ligi. Przeciwnikiem będzie Elana Toruń, spadkowicz z II ligi. Jeszcze wiosną tego roku zespoły te dzieliła różnica dwóch klas. Teraz Elana przełożyła dwa pierwsze mecze, a oba rozegrane (z Kotwicą w Kołobrzegu i Nielbą Wągrowiec u siebie) zremisowała po 1-1. 

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA stacjonarnie i realnie w Świnoujściu!

Tegoroczna Fama z przyczyn obiektywnych odbywa się wirtualnie, lecz ze stacjonarnymi akcentami. Zgodnie z zapowiedziami zabrzmi także w… domu, czyli Świnoujściu – mieście na 44 wyspach. Fantastyczni ludzie związani z wyspiarskim środowiskiem artystycznym postanowili dać wyraz swojego poparcia dla idei przyświecających Famie od dokładnie pół wieku. Czterodniowy projekt „So_Fama” czyli Spontanicznie Ogarnięty Festiwal Absurdalnej Muzyki Autorskiej, ma być właśnie odpowiedzią świnoujścian na fizyczny brak Famy w ich mieście.

czytaj więcej

Jarota Jarocin - Flota 3-1 (1-0)

Niefart, dobra gra i niesmak

Dwa nieuznane gole dla Floty, dwa wybicia piłki z bramki przez obrońcę Jaroty, stracone bramki po błędach, charakter i dobra gra naszego zespołu, determinacja i walka do końca, zdecydowana przewaga przez ostatnie pół godziny - to wszystko widzieliśmy podczas meczu w Jarocinie. Niestety całkiem dobre widowisko popsuli sędziowie poprzez delikatnie mówiąc kontrowersyjne decyzje, dziwnym trafem podejmowane w jedną stronę.

czytaj więcej

Edukacja

Radni Koalicji Obywatelskiej pytają: czy świnoujskie szkoły są przygotowane na powrót uczniów?

Już 1 września do szkół powrócą uczniowie nie tylko po wakacyjnej przerwie, ale także po kilku miesiącach zdalnej nauki wywołanej koronawirusem. – Chcemy wiedzieć jak do nowego roku szkolnego przygotowane są żłobki, przedszkola i szkoły, dlatego poprosiliśmy Prezydenta o przygotowanie wnikliwego materiału. Mamy wrażenie, że Rząd zrzuca całą odpowiedzialność na samorządy – ostro komentuje miejski radny Wiesław Góreczny.

czytaj więcej

Miasto

Tunel pod Świną. „Kret” gigant płynie do Świnoujścia

Potężna maszyna TBM (Tunel Borring Machine), która wydrąży tunel pod dnem Świny i na stałe połączy wyspy Uznam i Wolin, jest już na pokładzie statku Da Chang i płynie do Świnoujścia. Na miejscu (w zależności od warunków pogodowych) spodziewana jest na przełomie września i października.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnia